21/06/2024

Pozytywne różnice w tworzeniu

Dowiedz się, jak HellermannTyton wspiera ambicje zrównoważonego rozwoju na całym świecie


HellermannTyton - informacje o zrównoważonym rozwoju HellermannTyton - informacje o zrównoważonym rozwoju


W HellermannTyton rozumiemy zrównoważony rozwój jako podstawową cechę wysokiej jakości przemysłowej, z której znana jest nasza marka. Znajduje to odzwierciedlenie w działaniach ludzi, którzy tutaj pracują. Poniżej znajdziesz przykłady pozytywnych efektów naszej strategii zrównoważonego rozwoju.

 

Zmniejszenie wagi komponentów

lżejsze części w centrum uwagi

Nie tylko wiązki przewodów, ale wiele innych elementów musi być bezpiecznie zamontowanych i przymocowanych do podwozia pojazdu.

Inżynierowie HellermannTyton mają duże doświadczenie w zastępowaniu cięższych metalowych elementów lekkimi alternatywami wykonanymi z wysokowydajnych tworzyw termoplastycznych.

W tym przykładzie udało nam się zmniejszyć wagę wspornika dla hydraulicznej jednostki sterującej ABS/ESP przeznaczonej dla naszego klienta z branży motoryzacyjnej o ponad 70%.

Z powodzeniem wytwarzamy również takie elementy z materiałów pochodzących z recyklingu.

  

Dobre wykorzystanie odpadów

plastik pochodzący z oceanów w centrum uwagi

HellermannTyton North America współpracował z Ford Motor Company w celu opracowania i wyprodukowania klipsu z tworzyw sztucznych pochodzących w 100% z recyklingu oceanicznego i przeznaczonego dla Forda Bronco™ Sport.

Ta niewielka część miała duże znaczenie, gdy zdobyła pierwsze miejsce w kategorii środowisko podczas 50. edycji SPE Automotive Innovation Awards.

Zespół wytrwał pomimo wielu wyzwań, wierząc w długoterminowy wpływ takich pionierskich projektów. Sukces inspiruje nas do dalszych badań nad tworzywami sztucznymi, pochodzącymi z recyklingu oraz polimerami pozyskiwanymi ze źródeł innych, niż ropa naftowa.

  

Skup się na dobrym samopoczuciu

dobre samopoczucie w centrum uwagi

Od Światowego Dnia Pszczół i rekomendacji dotyczących zdrowych nawyków, przez oddawanie krwi, po podejmowanie wyzwań sportowych - pracownicy HellermannTyton z całego świata brali udział w różnych akcjach organizowanych w swoich lokalnych miejscach pracy.

Odzew ze strony pracowników w pierwszych dwóch latach był tak duży, że dni dedykowane Wellbeing są teraz corocznym punktem w naszym korporacyjnym kalendarzu.

  

Ponowne użycie oznacza mniej odpadów

produkty wielokrotnego użytku w centrum uwagi

Produkty wielokrotnego użytku przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów oraz zużycia energii, która jest zwykle wykorzystywana do tworzenia materiałów z tworzyw sztucznych, a następnie przekształcania ich w produkty.

Produkty przeznaczone do ponownego użycia pomagają zmniejszyć zapotrzebowanie na produkcję produktów jednorazowego użytku i ich recykling.

W HellermannTyton posiadamy wiele produktów, które spełniają potrzeby Klientów przy najmniejszym wpływie na środowisko.

Odkryj nasze produkty wielokrotnego użytku

  

Używaj tylko tego, czego potrzebujesz

ATS w centrum uwagi

W latach 90. rozpoczęliśmy produkcję automatycznych narzędzi do wiązania kabli w procesach przemysłowych. 30 lat później nadal jesteśmy liderem na rynku, dzięki specjalistycznemu systemowi automatycznego wiązania opaskami kablowymi (ATS).  

W przeciwieństwie do tradycyjnych procesów wykorzystujących opaski kablowe, ATS podaje taśmę i główkę zamykającą oddzielnie, zużywając tylko tyle taśmy, ile jest wymagane dla danej średnicy wiązki.

Dzięki temu nasi klienci mogą wiązać swoje kable lub opakowania bez marnowania taśmy.

Odkryj nasz automatyczny system wiązania

  

Nasza droga do bardziej zrównoważonego rozwoju

W HellermannTyton staramy się minimalizować nasz wpływ na środowisko oraz zachęcać i umożliwiać naszym pracownikom i klientom podejmowanie pozytywnych działań na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości.

Odkryj konkretne cele i działania w naszych obszarach zainteresowania zrównoważonym rozwojem, klikając na poniższe sekcje.

Pomoc w zakresie zrównoważonego rozwoju

Jeśli masz pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju, skontaktuj się z nami. Zadbamy o to, aby odpowiednia osoba w naszej firmie jak najszybciej udzieliła ci potrzebnych informacji.