Narzędzia ręczne lub automatyczne do opasek kablowych

Narzędzia montażowe firmy HellermannTyton to oczywiste korzyści.

Narzędzia montażowe firmy HellermannTyton to oczywiste korzyści.

Prace montażowe i instalacyjne stają się coraz bardziej kompleksowe, dlatego rośnie znaczenie specjalistycznych narzędzi montażowych. Bez względu na to, czy chodzi o ręczne narzędzia montażowe, czy zautomatyzowane narzędzia montażowe, wszystkie narzędzia montażowe od narzędzia ręcznego do montażu opasek kablowych, poprzez opalarki gazowe, po systemy wiązania automatycznego muszą sprostać specjalnym zadaniom w bardzo wyjątkowych warunkach, które zależą od warunków produkcyjnych.

Na przykład narzędzie ręczne do montażu opasek kablowych musi nadawać się do pracy także w trudnodostępnych miejscach, podczas gdy inne narzędzia montażowe lub narzędzia ręczne do montażu opasek kablowych muszą być mobilne i działać bez zasilania elektrycznego. W dodatku muszą sprostać wymogom współczesnej produkcji seryjnej, w związku z czym na przykład już na etapie projektowania narzędzi montażowych lub narzędzi ręcznych do montażu opasek kablowych należy pamiętać, aby przy długotrwałym stosowaniu obsługa narzędzia ręcznego do montażu opasek kablowych była niezawodna i nie obciążała zbyt mocno użytkownika.

Firma HellermannTyton oferuje ponad 60 000 rozwiązań w zakresie elementów do przewodów i kabli. Logiczną konsekwencją tego jest również projektowanie i sprzedaż zoptymalizowanych, przyjaznych dla użytkownika narzędzi montażowych, które maksymalnie upraszczają i usprawniają montaż produktów marki HellermannTyton.

Oferujemy narzędzia montażowe do opalarki gazowej, zasilane ręcznie lub pneumatycznie narzędzia ręczne do montażu opasek kablowych oraz w pełni automatyczne systemy wiązania do przemysłowej produkcji seryjnej. Wszystkie narzędzia montażowe firmy HellermannTyton podlegają rygorystycznej kontroli i są sprawdzane tak długo, aż każde narzędzie ręczne do montażu opasek kablowych spełni najwyższe wymogi jakościowe.

Narzędzia montażowe firmy HellermannTyton to oczywiste korzyści.

Użytkownik może polegać nie tylko na jakości oferowanych narzędzi montażowych i narzędzi ręcznych do montażu opasek kablowych. Firma HellermannTyton zapewnia wsparcie także podczas montażu oraz próby działania swoich narzędzi montażowych zawsze tam, gdzie wymagają tego specyficzne dla branży przyczyny. Jeśli okaże się, że narzędzie montażowe nie spełnia wyjątkowych wymogów klienta, w ścisłym porozumieniu wykonujemy natychmiastowe kalibracje lub projektujemy nowe narzędzia montażowe. Aby wykonywać tego typu usługi serwisowe, zakłady firmy HellermannTyton na całym świecie są wyposażone w urządzenia do projektowania, modyfikacji i testowania narzędzi montażowych, od najmniejszego narzędzia ręcznego do montażu opasek kablowych po systemy automatycznego wiązania.Wybierając narzędzia montażowe firmy HellermannTyton, osoby odpowiedzialne za produkcję seryjną, monterzy, instalatorzy oraz użytkownicy decydują się na jakość, efektywność i produktywność. Innymi słowy – na konkretne korzyści!

Nowość w zakresie narzędzi montażowych

Nowe ręczne narzędzie montażowe EVO7 – wyjątkowo lekka obsługa

Nowe ręczne narzędzie montażowe EVO7 – wyjątkowo lekka obsługa

Firma HellermannTyton wprowadziła na rynek EVO7, jedyne tego typu ergonomiczne narzędzie montażowe do zaciągania opasek kablowych. W jednym urządzeniu doprowadzono do perfekcji wygodę i funkcjonalność. Sercem EVO7 jest innowacyjna i opatentowana technologia TLC (Tension/Lock/Cut). Rewolucjonizuje ona montaż opasek kablowych dzięki znacznie obnizonej sile potrzebnej do zaciągania opaek. Narzędzie zapewnia łatwość montażu i precyzję odcinania, przy jednoczesnym brak odbić, a jego obsługa jest znacznie mniej męcząca dla użytkownika. 

Narzędzia ręczne i automatyczne dopasowane do Twoich zastosowań!

Narzędzia ręczne i automatyczne dopasowane do Twoich zastosowań!

HellermannTyton jest globalnym producentem, który oferuje wysoko wydajne rozwiązania w zakresie wiązania, mocowania, łączenia, prowadzenia, ochrony oraz identyfikacji, przeznaczone do stosowania w różnych branżach. Dla naszych klientów opracowujemy rozwiązania rynkowe, które w unikalny sposób wypełniają przemysłowe potrzeby - rozwiązują wymagania instalacyjne, obniżają koszty pracy i koszty materiałowe oraz wpływają na podwyższenie jakości produktu
końcowego - nie ma znaczenia w jakiej branży:

Narzędzia automatyczne do montażu opasek kablowych Narzędzia automatyczne do montażu opasek kablowych

Systemy automatycznego wiązania do zastosowań w produkcji wielkoseryjnej. Do dyspozycji są różne warianty narzędzi przeznaczone do różnorodnych aplikacji. Bezodpadowy system wiązania ATS3080, elementy mocujące do ATS3080, elektryczny system wiązania AT2000 do opasek serii T18RA. Automatyczne systemy wiązania "AutoTools", o zasilaniu elektrycznym, do montażu opasek kablowych. AutoTool 2000 jest przeznaczony do wiązania o max średnicy 20 mm, podczas gdy bezodpadowy AutoToolSystem 3080 wiąże do średnicy max 80 mm.

Narzędzia ręczne do montażu opasek kablowych Narzędzia ręczne do montażu opasek kablowych

Ręczne narzędzia, o napędzie ręcznym i pneumatycznym, do zaciągania plastikowych i stalowych opasek kablowych. Proste narzędzia plastikowe do prostych instalacji. Wytrzymałe, profesjonalne narzędzia z regulowaną siłą zaciągania do zastosowań wymagających najwyższej jakości.

Narzędzia ręczne do montażu oznaczeń Narzędzia ręczne do montażu oznaczeń

Narzędzia HTC są przeznaczone do precyzyjnego cięcia tulejek nośnych Helafix HCR i do indywidualnego wycinania w nich otworów mocujących pod wkręty lub opaski kablowe.

Narzędzia ręczne do montażu rurek niekurczliwych Narzędzia ręczne do montażu rurek niekurczliwych

Rozwieraki trójzębne do montażu elastycznych węży i tulejek elastomerowych. 

Narzędzia ręczne do montażu uchwytów zatrzaskowych Narzędzia ręczne do montażu uchwytów zatrzaskowych

Narzędzia ASNP i MSNP do szybkiego i bezpiecznego montażu snapperów.

Narzędzia ręczne do montażu produktów termokurczliwych Narzędzia ręczne do montażu produktów termokurczliwych

Elektryczne i gazowe opalarki z nadmuchem gorącego powietrza do bezpiecznego i wygodnego obkurczania rur,
koszulek i kształtek termokurczliwych.

Narzędzia automatyczne do montażu opasek kablowych Autotool 2000  / ATS3080

Racjonalny montaż opasek w wielu obszarach zastosowań

Oba systemy automatycznego wiązania (pistolety do wiązania opasek) są — ze względu na ich niezawodność oraz łatwość obsługi i elastyczności — idealne do montażu dużej ilości opasek do kabli w różnych obszarach zastosowań. W ciągu zaledwie kilku sekund można stworzyć zaciągnięcia o średnicy do 80 mm do montażu opasek stalowych.

Oba narzędzia do mocowania opasek są produkowane przez firmę HellermannTyton i stanowią nieodzowną pomoc podczas napraw, prac serwisowych i zgłoszeń.

Urządzenia w pełni zautomatyzowane można stosować stacjonarnie, mobilnie oraz jako narzędzia zintegrowane z w pełni automatyczną maszyną produkcyjną. Ponadto istnieje możliwość obróbki różnego rodzaju klipsów i elementów montażowych.

Narzędzie automatyczne do montażu opasek kablowych AT2000 Automatyczne wiązanie do średnicy 20 mm

Autotool 2000 zastosowanie w przemyslu opakowaniowym

Elektryczne urządzenie do montażu opasek kablowych Autotool 2000 pracuje w pełni automatycznie, przyspieszając proces zaciągania. W czasie cyklu trwającego 0,8 s za pomocą jednego przycisku w pełni automatycznie są wykonywane następujące czynności: zawinięcie pętli, przewleczenie, zaciągnięcie i odcięcie – szybko i zachowaniem stałej jakości. Wszelkie odpadki są gromadzone w pojemniku, dzięki czemu odcięte kawałki opasek nie upadają na podłogę ani nie wpadają do urządzenia.

 

Autotool 2000 zastosowanie w przemyslu opakowaniowym

Szczególnie w przypadku zastosowań, gdzie jest wymagana wysoka jakość, np. przy montażu kabli, w przemyśle samochodowym, w sektorze maszyn przemysłowych i opakowań lub w braży związanej z gospodarstwem domowym narzędzie montażowe Autotool 2000 racjonalizuje procesy związane z dużym nakładem czasu i pracy.

Do pracy z narzędziem można stosować łańcuchy złożone z 50 opasek kablowych lub szpule z opaskami o pojemności 3500 sztuk.

Narzędzie automatyczne do montażu opasek kablowych ATS3080 Bezodpadowe zaciskanie w ciągu kilku sekund

Autotool 3080 – zastosowanie w technice medycznej

Prawdziwą innowację kryje w sobie system do montażu opasek/pistolet montażowy do opasek ATS3080. Dzięki doprowadzeniu taśmy z zewnętrznymi zębami oraz głowic z „rolki ciągłej” mogą powstawać w pełni zautomatyzowane i bezodpadowe zaciągnięcia.
Dzięki temu w zracjonalizowany sposób można wyprodukować znacznie większe ilości przy zachowaniu optymalnych kosztów.

Autotool 3080 – zastosowanie w technice medycznej

Narzędzie do montażu opasek kablowych Autotool System 3080 mechanicznie rozpoznaje średnicę opaski montażowej. Po zaciągnięciu nie pozostają ostre krawędzie oraz zapewnione jest optymalne wykorzystanie materiału.

Autotool 3080 – zastosowanie w technice medycznej

Dzięki zastosowaniu szybko wymienialnych szczęk (dostępne są średnice 30, 50 i 80 mm) można tworzyć zarówno małe, jak i duże średnice połączeń kablowych, a cykl zaciągania ulega optymalizacji.

 

Dla Twoich zastosowań także znajdziemy odpowiednie narzędzie do montażu opasek kablowych i z przyjemnością udzielimy porad: Whitepaper Automatyczne laczenie i zamykanie.

Ręczne narzędzie montażowe w obudowie z tworzywa sztucznego

Ręczne narzędzie montażowe w obudowie z tworzywa sztucznego Ręczne narzędzie montażowe w obudowie z tworzywa sztucznego MK7 do opasek o szerokości do 4,8 mm

Reczne narzedzie montazowe w obudowie z tworzywa sztucznego MK7

MK7 jest wysokiej klasy, profesjonalnym narzędziem do ręcznego zaciągania opasek o szerokości do 4,8 mm.
Umożliwia zaciągnięcie opaski z określoną siłą oraz ucięcie zbędnej części taśmy na równo z główką tak, aby uniemożliwić zadrapanie się lub skaleczenie zaciągniętą opaską. Nowoczesna, ergonomiczna obudowa wykonana jest z poliestru zbrojonego włóknem szklanym, dzięki czemu zmniejszono wagę narzędzia, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Pistolet MK7 umożliwia szybkie nastawy trzech zgrubnych poziomów siły oraz dokładną regulację siły. Posiada dopuszczenie MIL i VG.

W celu uzyskania szczególnie dużej siły naciągania polecamy Ręczne narzędzie montażowe w obudowie z tworzywa sztucznego MK7HT.

Ręczne narzędzie montażowe w obudowie metalowej MK3SP do opasek o szerokości do 4,8 mm

Ręczne narzędzie montażowe w obudowie metalowej MK3SP do opasek o szerokości do 4,8 mm

MK3 jest wysokiej klasy narzędziem do ręcznego zaciągania opasek o szerokości do 4,8 mm. Obudowa wykonana jest z odlewu aluminiowego o wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

Pistolet MK3 umożliwia dokładną regulację siły zaciągania.

Ręczne narzędzie montażowe w obudowie z tworzywa sztucznego MK9 MK9 do opasek o szerokości do 13,5 mm

Reczne narzedzie montazowe w obudowie z tworzywa sztucznego

MK9 jest wysokiej klasy, profesjonalnym narzędziem do ręcznego zaciągania opasek o szerokości do 13,5 mm. Nowoczesna, ergonomiczna obudowa, podobnie jak MK7, wykonana jest z poliestru zbrojonego włóknem szklanym, dzięki czemu zmniejszono wagę narzędzia, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Dlatego obsługa jest wygodna i nie wymaga dużej siły.

Pistolet MK9 umożliwia szybkie nastawy dwóch zgrubnych poziomów siły oraz dokładną regulację siły.

W celu uzyskania szczególnie dużej siły naciągania polecamy Ręczne narzędzie montażowe w obudowie z tworzywa sztucznego MK9HT.

Ręczne narzędzie montażowe w obudowie z tworzywa sztucznego MK7P do opasek o szerokości do 4,8 mm

Pneumatyczne narzedzie montazowe w obudowie z tworzywa sztucznego MK7P do opasek o szerokosci do 4,8 mm

Pistolet pneumatyczny do zaciągania opasek MK7P wyznacza nowy standard racjonalnego montażu opasek w przemysłowych procesach produkcyjnych. Zastosowanie nowoczesnej techniki wyraźnie przyspiesza montaż opasek.
Dzięki nowemu rozwiązaniu doprowadzenia powietrza, ramię zaciągające porusza się znacznie szybciej niż w porównywalnych narzędziach. Zmniejsza się czas montażu i jednocześnie zwiększa ilość zaciągnięć. Właśnie czas zaciągania wzmacnia konkurencyjność tego narzędzia i oferuje duży potencjał racjonalizatorski.

Dużą uwagę przy projektowaniu tego narzędzia położono na ergonomię. Specjalnie uformowana rękojeść zapobiega wyśliźnięciu się narzędzia z ręki i zmniejsza zmęczenie operatora. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, przez co jest bardzo lekka ale jednocześnie bardzo wytrzymała.

Montaż opaski jest prosty: naciśnięcie przycisku powoduje zaciągnięcie opaski i obcięcie na równo z główką. Gładka krawędź obcięcia zapobiega skaleczeniom.

Obcięta końcówka jest automatycznie usuwana. W ten sposób są eliminowane przerwy potrzebne na usunięcie obciętych końcówek.

Trzy położeniowa dźwignia jest używana do nastawiania poziomu siły naciągu. Dokładne doregulowanie siły można uzyskać obracając pierścieniem poniżej dźwigni. Jako opcja jest dostępny kapturek zabezpieczający przed nieuprawnionymi zmianami nastaw. Jest to szczególnie potrzebne przy wiązaniu delikatnych materiałów oraz do zapewnienia niezmienności parametrów w procesie produkcyjnym.

W celu automatycznego zaciągnięcia opasek kablowych o szerokości 4,8-13,5 mm polecamy Pneumatyczne narzędzie montażowe w obudowie z tworzywa sztucznego MK9P.
 

 

Pneumatyczne narzędzie montażowe do opasek serii KR

Pneumatyczne narzedzie montazowe do opasek serii KR KR8PNSE

Specjalnie zaprojektowane narzędzie do montażu bezząbkowych opasek HellermannTyton serii KR o szerokości 8 mm.

KR8PNSE oferuje szybki i wygodny montaż, przez co nadaje się idealnie do zastosowań wielkoseryjnych.

Ręczne narzędzie montażowe do opasek metalowych serii MBT i MAT MK9SST do opasek o szerokości do 13 mm

Narzedzie reczne do opasek metalowych MBT

MK9SST jest wysokiej klasy, profesjonalnym narzędziem do ręcznego zaciągania opasek metalowych serii MBT i MAT. Umożliwia zaciągnięcie opaski z określoną siłą oraz automatyczne ucięcie zbędnej części taśmy na równo z główką, po osiągnięciu określonej siły. Nowoczesna, ergonomiczna obudowa wykonana jest z poliestru zbrojonego włóknem szklanym, dzięki czemu zminimalizowano wagę narzędzia, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Dlatego obsługa jest wygodna i nie wymaga dużej siły.

Narzędzia ręczne do montażu rurek termokurczliwych, niekurczliwych i oznaczeń

Opalarka gazowa E4500

Opalarka gazowa E4500

Zestaw E4500 zawiera bezprzewodową opalarkę gazową ze spiralą ochronną i akcesoriami, na które składają się dwie dysze kierunkowe oraz pojemnik z gazem.

Opalarka zapewnia nadmuch gorącego powietrza (płomień jest zamknięty w komorze spalania), dzięki czemu powirzchnia ogrzewanych tworzyw sztucznych np. termokurczy nie ulega utlenianiu. Waży tylko 760 g i jest zasilana pojemnikiem z gazem (typ P445, acetylen-propadienu-metylu, butan, propan, 110ml/60 g). Jest wyposażona w zapalarkę piezoelektryczną oraz zawór regulacji dopływu gazu i temperatury. Pojemnik P445 zawiera nowy, 3-składnikową mieszaninę gazów zapewniającą wyższe ciśnienie, które generuje mocniejszy strumień gorącego powietrza. Jest to szczególnie przydatne podczas używania opalarki przy niskich temperaturach ( 0 °C).

Opalarka jest przystosowana zarówno do pracy ręcznej, jak też do pracy w pozycji stojącej.

Pojemnik gazu pozwala na ciągłą pracę przez ok. 1,5 godziny. E4500 pozwala na swobodną pracę w każdej chwili i w każdym miejscu, niezależną od instalacji elektrycznej, także w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Rozwieraki do węży i tulejek elastomerowych

Rozwieraki do węży i tulejek elastomerowych

Rozwieraki trójzębne są stosowane do szybkiego i łatwego nakładania elastycznych tulejek wszystkich typów.
Po wsunięciu wszystkich 3 zębów do środka tulejki i ściśnięciu dźwigni, rozwierak rozciąga tulejkę w trzech kierunkach,
 zwiększając jej średnicę wewnętrzną. Dzięki temu możemy łatwo założyć tulejkę na przewód i po zwolnieniu dźwigni osadzić ją w wybranym miejscu.

W celu ułatwienia montażu zalecamy stosowanie środka poślizgowego Hellerine.

Narzędzia ręczne Helafix HCT1 do szyldów HCR09 HCT2 do szyldów HCR12 

Narzędzia ręczne Helafix HCT1 do szyldów HCR09 HCT2 do szyldów HCR12 

Narzędzia ręczne HCT1 i HCT2 są przeznaczone zarówno do cięcia rurek (szyldów nośnych) Helafix HCR, jak też do wycinania w nich otworów mocujących.
Perforator przeznaczona jest dla rurek HCR09 (HCT1) i HCR12 (HTC2). Do rurek HCR06, 18 i 24 można użyć obu narzędzi.
Narzędzia ręczne HCT1 i HCT2 są przeznaczone zarówno do cięcia rurek oznacznikowych Helafix HCR, jak też do wycinania w nich otworów mocujących. Możliwe jest wykrawanie zarówno otworów centralnych do mocowania przy pomocy śrub lub nitów, jak też otworów bocznych do mocowania przy pomocy opasek (np. serii T18). Do rurek HCR06, 18 i 24 można użyć obu narzędzi. W celu wycięcia otworów należy skorzystać z perforatora w przedniej części narzędzia.

Wykrawane przez oba narzędzia ręczne otwory mają średnice 2,5 mm, co umożliwia mocowanie zarówno przy pomocy wkrętów lub nitów, jak też w przypadku otworów bocznych, mocowanie przy pomocy opasek serii T18.

Bądź z nami w kontakcie


Update: 07/09/2019 © HellermannTyton 2019
Kontakt