28/09/2023

Instalacja elektryczna z myślą o przyszłości – produkty HellermannTyton dla profesjonalistów

Elektrotechniczne rozwiązania instalacyjne HellermannTyton: innowacyjne, bezpieczne i doskonale przemyślane

Elektrotechniczne rozwiązania dla instalatorów

Profesjonalna i umiejętna instalacja elektryczna wymaga nie tylko doskonale wyszkolonych specjalistów, ale również przemyślanej oferty produktowej. Dlatego HellermannTyton nieustannie pracuje nad rozwojem nowych rozwiązań w dziedzinie instalacji elektrycznej aby elektrycy i inżynierowie mogli wykonywać swoją pracę jeszcze efektywniej i w bardziej bezpieczny sposób. Przykładowo dzięki profesjonalnemu narzędziu do prowadzenia kabli CableScout+ można skrócić czas instalacji przewodów. Doskonałe szybkozłączki z serii HelaCon zapewniają szybką i bezpieczną instalację kabli w zastosowaniach domowych i budowlanych. Dostępne w różnych wariantach taśmy izolacyjne HelaTape ułatwiają izolację, wiązanie, uszczelnianie i oznaczanie kabli. Oferta produktów przeznaczonych do instalacji elektrycznych obejmuje również serię SpotClip, którą stanowią kołpaki osłonowe lamp halogenowych, do montażu w sufitach podwieszanych suchych i z izolacją akustyczną.

HellermannTyton używa wyłącznie najwyższej jakości materiałów o długiej żywotności, które zapewniają zgodność gotowych instalacji elektrycznych nawet z najbardziej surowymi wymaganiami bezpieczeństwa oraz ich trwałość. Aspekt bezpieczeństwa w przypadku instalacji urządzeń elektrycznych jest brany pod uwagę na bardzo wczesnym etapie projektowania poszczególnych produktów.

Przezroczyste złączki wtykowe z serii HelaCon umożliwiają wizualną kontrolę połączenia, co jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa przy kontroli i odbiorze technicznym instalacji elektrycznych. Specjaliści zajmujący się instalacjami elektrycznymi uwzględniają w swojej pracy planistycznej liczne wymagania konstrukcyjne. Dlatego nasza oferta obejmuje również złączki bezśrubowe do montażu natynkowego oraz podtynkowego we wszystkich rodzajach puszek przyłączowych. Ponadto HellermannTyton zapewnia rozwiązania, które gwarantują prostą obsługę i bezpieczeństwo stosowania w instalacjach elektrycznych nawet w trudno dostępnych miejscach, szczególnie jeśli chodzi o montaż kołpaków osłonowych lamp halogenowych.

Przegląd produktów

Taśmy elektroizolacyjne HelaTape

Taśmy elektroizolacyjne HelaTape

Taśmy HelaTape są stosowane w instalacjach elektrycznych do izolowania, mocowania, wiązania, uszczelniania i oznaczania przewodów. Różne rozmiary, kolory i materiały zastosowane do ich produkcji wspomagają ich profesjonalne użycie jako szybka pomoc przy naprawie przewodów i kabli, uszczelnienie połączeń kablowych, skuteczne ostrzeżenie dla tymczasowo ułożonych kabli oraz widoczne oznakowanie kolorystyczne przewodów. Taśmy elektroizolacyjne HelaTape Flex z PVC są pokryte mieszanką najwyższej jakości klejów kauczukowych a ich parametry techniczne pozwalają na używanie w wielu wymagających obszarach zastosowań.

HelaTape Power to przede wszystkim samospajalne taśmy kauczukowane stosowane do ochrony, izolacji i uszczelniania w instalacjach elektrycznych. Ofertę produktów uzupełniają taśmy ekranujące HelaTape Shield, wykonane z miedzi cynowanej. HellermannTyton oferuje również taśmy tekstylne HelaTape Tex stosowane głownie przy budowie stoisk targowych i scenografii.

Szybkozłączki HelaCon

Szybkozłączki HelaCon

Szybkozłączki HelaCon Plus, HelaCon Easy i HelaCon Lux doskonale sprawdzają się do profesjonalnego łączenia przewodów elektrycznych w instalacjach domowych. Złączki HelaCon Plus ułatwiają pracę z przewodami drutowymi lub skrętkami, zapewniając wygodny montaż w trudnych warunkach, np. podczas wykonywania instalacji nad głową. Różne kolory złączek bezśrubowych ułatwiają ich identyfikację podczas instalacji. Złączki HelaCon Releasable są stosowane do wszystkich typów przewodów. Dzięki niewielkim rozmiarom złączki HelaCon Easy doskonale sprawdzają się w ograniczonej przestrzeni i są przeznaczone wyłącznie do przewodów drutowych. Szybkozłączki HelaCon Lux służą do montażu oświetlenia, w którym podtynkowe przewody drutowe muszą być połączone z przewodem elastycznym do oświetlenia.

Stalki do wciągania kabli CableScout+

System do montażu przewodów CableScout+

CableScout+ to wielofunkcyjne narzędzie ułatwiające wszelkie prace związane z prowadzeniem kabli. Stalki są dostępne w zestawach zamkniętych w wytrzymałej kasecie zawierającej wiele przydatnych akcesoriów. Dzięki zastosowaniu przedłużek, łączników, haczyków, prętów prowadzących, mikrolatarek, magnesów oraz uchwytów kablowych, system do instalacji przewodów CableScout+ to uniwersalne narzędzie do instalacji elektrycznej. Uchwyty kablowe wzmocnione włóknem szklanym ułatwiają prowadzenie przewodów nawet w trudno dostępnych miejscach i pozwalają zaoszczędzić czas podczas montażu. 

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip

Sufitowe lampy halogenowe wytwarzają dużo ciepła. W przypadku jego nagromadzenia i przegrzania się materiałów izolacyjnych stwarza to niebezpieczeństwo pożaru. Aby temu zapobiec, specjaliści z HellermannTyton opracowali kołpak osłonowy SpotClip do wpuszczanych, punktowych lamp halogenowych (typu downlight). Podczas instalacji elektrycznej ten innowacyjny kołpak dystansowy może być stosowany zarówno w płytach drewnopochodnych jak i w panelach z płyt gipsowo-kartonowych. Jego konstrukcja umożliwia obieg powietrza wokół lampy i wyklucza niebezpieczne przegrzewanie się materiałów. Co więcej, zastosowanie kołpaków ochronnych do lamp wpuszczanych może mieć pozytywny wpływ na długość bezawaryjnej pracy źródła światła.

Taśmy izolacyjne HelaTape

HellermannTyton oferuje wszechstronne portfolio taśm z PVC lub kauczuku do wiązania, izolacji, mocowania, uszczelniania i oznaczania kabli we wszystkich zastosowaniach elektrycznych. Taśmy na bazie PVC służą do zastosowań niskonapięciowych i są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach.
Taśmy kauczukowe sprawdzają się przy uszczelnianiu i izolacji przewodów i skrętek w zastosowaniach nisko-, średnio- i wysokonapięciowych. Natomiast bardzo wytrzymałe taśmy tekstylne (tkaninowe) doskonale nadają się do identyfikacji, mocowania i napraw przewodów.

Taśmy na bazie PVC

Taśmy na bazie PVC

Taśmy izolacyjne na bazie PVC służą do zastosowań niskonapięciowych i są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach.

Taśmy kauczukowe

Taśmy kauczukowe

Taśmy izolacyjne z kauczuku są używane do uszczelniania i izolowania przewodów żyłowych i skrętek w zastosowaniach nisko-, średnio- i wysokonapięciowych.

Taśmy tkaninowe HelaTape Tex 

Taśmy tkaninowe HelaTape Tex 

Taśmy tekstylne (tkaninowe) są dostępne w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. Doskonale nadają się do wielu zastosowań. Odznaczają się dużą odpornością na rozrywanie wzdłużne, a ich powierzchnia nadaje się do opisywania.

Szybkozłączki HelaCon

Pomoc w codziennej pracy instalatorów. Łączenie przewodów elektrycznych i wyposażenia w zastosowaniach domowych wymaga odpowiednich narzędzi zapewniających szybką, łatwą, bezpieczną i niezawodną eksploatację. HellermannTyton oferuje złączki HelaCon – serię produktów do łączenia i zabezpieczania przewodów oraz oświetlenia. 
Z myślą o naszych Klientach opracowujemy rozwiązania specjalnie dostosowane do potrzeb danej branży, co pozwala oszczędzić koszty instalacji i komponentów oraz poprawia jakość produktu końcowego - niezależnie od branży.   

HelaCon Easy

Złączki HelaCon easy

Niewielki rozmiar umożliwia zastosowanie szybkozłączek z serii HelaCon Easy w instalacjach domowych o ograniczonej przestrzeni.

HelaCon Lux

Złączki HelaCon lux

Szybkozłączki HelaCon Lux najlepiej sprawdzają się tam, gdzie przewody drutowe należy połączyć z giętką skrętką, szczególnie w zastosowaniach oświetleniowych.

HelaCon Plus

Złączki HelaCon Plus

Innowacyjna konstrukcja z podwójna sprężyną sprawia, że szybkozłączki HelaCon Plus stanowią najlepsze rozwiązanie wszędzie tam, gdzie stawką są komfortowe warunki pracy i najwyższe bezpieczeństwo podczas łączenia przewodów w zastosowaniach domowych.

HelaCon Releasable

Złączki HelaCon Releasable

Złącza HelaCon Releasable stanowią najlepsze rozwiązanie do łączenia przewodów drutowych i giętkich skrętek.

Stalki do wciągania kabli CableScout+

Wielokrotnie nagradzany system do instalacji przewodów Cable Scout+ jest wiodącym na rynku, wysoce efektywnym, profesjonalnym narzędziem do instalacji kabli, które, jak udowodniono, przynosi znaczne oszczędności w szerokim zakresie prac związanych z instalacją kabli. Umożliwia ono samodzielne wykonywanie wielu prac instalacyjnych, redukuje zakłócenia w miejscach pracy o dużym natężeniu ruchu oraz zwiększa bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie konieczności używania drabin.

Zestaw Handy

Stalki CableScout+

Poręczny zestaw dopasowany do skrzynki narzędziowej.

Zestaw Basic

Zestaw Basic

Zestaw ten jest przeznaczony do stosowania w prostych instalacjach.

Zestaw Deluxe

Zestaw Cable Scout+ Deluxe

Zestaw Deluxe to najbogatszy zestaw przeznaczony do stosowania w największych instalacjach.

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych

SpotClip to wyjątkowy produkt opracowany specjalnie z myślą o instalacji oświetlenia sufitowego, który zapewnia zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy źródłem światła a folią izolacyjną i izolacją termiczną dachu.

SpotClip-I

Kołpak SpotClip-I

SpotClip-I opracowano do montażu punktowych lamp halogenowych w sufitach podwieszanych suchych i z izolacją akustyczną.

SpotClip-II

Kołpak SpotClip-II

SpotClip-II opracowano do opraw o wysokości 95 mm. Zapewnia on zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy źródłem światła, folią paroizolacyjną i materiałem izolacyjnym.
 

SpotClip-III

Kołpak SpotClip-III

SpotClip-III umożliwia montaż zewnętrznego zasilacza
(transformatora) oświetleniowego
w pobliżu oprawy w izolacji cieplnej i zapewnia więcej miejsca do instalacji źródła światła.

SpotClip-Box

Kołpak SpotClip-Box

SpotClip-Box zapewnia zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy lampą halogenową, folią paroizolacyjną i materiałem izolacyjnym.

SpotClip-Kit

SpotClip-Kit

SpotClip-Kit wyposażono w dodatkowe kolce na spodzie rozpórki, które chroniąprzed przesuwaniem się.

SpotClip-Plate

SpotClip-Plate

Płytki SpotClip-Plate można łączyć ze SpotClip-Kit, SpotClip-Caps lub umieszczać jedna na drugiej za pomocą standardowych rurek SpotClip-Tubes zapewniających odpowiednią odległość między elementami.


Update: 23/09/2023 © HellermannTyton 2023
© HellermannTyton 2023 (v4.222.2) | Update: 23/09/2023 | Ustawienia prywatności
Kontakt