Koszulki termokurczliwe dopasowane do Twoich zastosowań!

Jak znaleźć odpowiednią koszulkę termokurczliwą?

Szeroka gama rur termokurczliwych

Koszulka termokurczliwa w różnych rozmiarach

Kolorowe koszulki termokurczliwe, rurki termokurczliwe z klejem i kształtki termokurczliwe - HellermannTyton oferuje szeroką gamę produktów termokurczliwych, które spełniają najwyższe międzynarodowe standardy:

W ofercie posiadamy rury termokurczliwe w różnych kolorach, rozmiarach, o różnych grubościach ścianek i wykonane z różnych materiałów (fluoropolimery, poliolefina usieciowana, PTFE i wiele innych), wstępnie pocięte lub na szpulach. Nasze portfolio obejmuje także kapturki i kształtki termokurczliwe.

Na czym polega obkurczanie koszulki termokurczliwej?

Obkurczanie jest to proces kurczenia się rur z tworzyw sztucznych, pod wpływem płomienia lub ciepłego powietrza z opalarki gazowej lub elektrycznej lub za pomocą specjalnych urządzeń do rur termokurczliwych. Dzięki pamięci kształtu rury mogą być obkurczane dowolnym sposobem, do ich pierwotnej wielkości.  Rozróżnia się wymiary koszulek pierwotne (rozmiar oryginalny) i wymiary dostarczone (rozmiar rozszerzony).

Obkurczanie cieplne jest stosowane w różnych gałęziach przemysłu w celu izolowania, uszczelniania i ochrony kabli m.in. przed czynnikami atmosferycznymi, chemikaliami lub wodą

Obejrzyj poniższy film, w którym nasi eksperci Barry i Mark, pokazują jak w bardzo prosty sposób prawidłowo obkurczyć rurę termokurczliwą. 

Znajdź właściwy produkt jeszcze szybciej! Nasza nowa tabela doboru termokurczy

Zamów swoją tabele doboru termokurczy

HellermannTyton oferuje odpowiednie koszulki termokurczliwe do twoich potrzeb. Są one dostępne w szerokiej palecie materiałów, poziomów skurczu, wymiarów, kolorów i długości. Taka różnorodność produktów może utrudniać szybki wybór. Dlatego HellermannTyton opracował praktyczną tabelę doboru produktów w formie obrotowego dysku, która w prosty sposób doprowadzi się do produktu, którego szukasz. Zamów swoją tabele doboru już teraz i ułatw sobie pracę.

Po prostu zamów swoją tabele doboru termokurczy - naturalnie bezpłatną.

Tabela przedstawia wszystkie ważne informacje na temat naszych rur termokurczliwych, co pozwala na szybki i wygodny dobór właściwego rozwiązania do twoich specyficznych potrzeb.

Tabela doboru daje ci pogląd na swoje potrzeby i pomaga w nawigacji przez nasz szeroki wachlarz produktów. Symbole wskazują produkty posiadające właściwości, których szukasz. 

Kodowanie barwne pozwala skupić się na konkretnych właściwościach.

Tylna strona tarczy zawiera przegląd różnych rozmiarów rur i pozwala dobrać właściwy rozmiar rury do posiadanej średnicy.

Rurka termokurczliwa idealna dla Twoich potrzeb!

Rurka termokurczliwa idealna dla Twoich potrzeb!

Koszulka termokurczliwa – (żargon branżowy – termokurczka) podłużna polietylenowa rurka używana w elektronice do izolacji przewodów. Wytwarza się je z polietylenu, którego polimeryzacja inicjowana jest promieniowaniem jonizującym. Dzięki temu uzyskiwana jest pamięć kształtu materiału. Kurczy się pod wpływem temperatury o 20% do 70% w zależności od producenta, grubości i rozmiaru.

HellermannTyton jest globalnym producentem, który oferuje wysoko wydajne rozwiązania w zakresie wiązania, mocowania, łączenia, prowadzenia, ochrony oraz identyfikacji, przeznaczone do stosowania w różnych branżach. Dla naszych klientów opracowujemy rozwiązania rynkowe, które w unikalny sposób wypełniają przemysłowe potrzeby - rozwiązują wymagania instalacyjne, obniżają koszty pracy i koszty materiałowe oraz wpływają na podwyższenie jakości produktu końcowego - nie ma znaczenia w jakiej branży: 

Rurki termokurczliwe Rurki termokurczliwe

Rurki i węże termokurczliwe do izolacji elektrycznej i ochronny mechanicznej. Rurki termokurczliwe cienkościenne, średniościenne i grubościenne z klejem i bez kleju. Rurki termokurczliwe wykonane z poliolefinu (PEX), elastomeru (PES), polimeru fluorowego (FPM), polifluroku winylidenu (PVDF) i politetrafluoroetylenu (PTFE). Rurki termokurczliwe są dostępne w różnych stopniach skurczu od 2:1 do 6:1 do każdego obszaru zastosowań.

Kształtki termokurczliwe Kształtki termokurczliwe

Kapturki i kształtki termokurczliwe Helashrink powleczone wewnętrznie klejem i bez kleju. Termokurczliwe obudowy wtyczek, dwupalczatki, trójpalczatki, czteropalczatki, pięciopalczatki, sześciopalczatki, kolanka 90° i 45°, rozgałęziacze typu T i Y oraz kształtki według standardu VG. Niskonapięciowe kapturki termokurczliwe oraz kleje do termokurczy, w tym klej termotopliwy w formie taśmy dwuskładnikowy klej epoksydowy.

Koszulki niekurczliwe Rurki niekurczliwe

Węże i tulejki izolacyjne wykonane z chloroprenu (CR), polichlorku winylu (PCV), poliolefinu (PO), politetrafluoroetylenu (PTFE) i silikonu (SI), jak również środki pomocnicze do montażu tulejek plastikowych i kauczukowych, np. oliwka smarna Hellerine.

Kolorowe koszulki termokurczliwe

Różnokolorowe rury termokurczliwe ułatwiające identyfikację

Różnokolorowe rury termokurczliwe ułatwiające identyfikację

Poza czarnymi rurami termokurczliwymi HellermannTyton oferuje szeroką gamę termokurczy w różnych kolorach. Doskonale nadają się one do kodowania kolorystycznego różnych przewodów i kabli.
Coraz bardziej popularne stają się koszulki termokurczliwe w kolorze pomarańczowym. Wynika to ze wzrostu liczby systemów wysokiego napięcia instalowanych w pojazdach hybrydowych i elektrycznych.

Przezroczyste rury termokurczliwe idealnie sprawdzają się jako zabezpieczenie etykiet naklejanych na powłokę przewodów.

 

HellermannTyton oferuje koszulki termokurczliwe w następujących kolorach:

....i wiele więcej. Zobacz wszystkie rury termokurczliwe HellermannTyton i wybierz odpowiedni kolor dla swojego zastosowania.

Do czego służą przezroczyste/transparentne koszulki termokurczliwe?

Wiele kabli jest oznaczonych kolorami lub ma nadrukowane znaki identyfikacyjne - na przykład w budynkach użyteczności publicznej, takich jak lotniska i szpitale, ale także w tunelach i środkach transportu, takich jak pojazdy szynowe, statki i samoloty. Przezroczyste rurki są często stosowane do izolowania powłok przewodów przy jednoczesnym zachowaniu widocznych znaków identyfikacyjnych. Proces ten zwany jest „oversleeving”.

Dowiedz się więcej na temat przezroczystych rur termokurczliwych z poniższego filmu z udziałem naszych ekspertów.

 

Koszulki termokurczliwe z możliwością nadruku

Rurki termokurczliwe z możliwością nadruku

Jednoczęściowa rura TF21 z możliwością nadruku służy do identyfikacji przewodów, na przykład do oznaczania miejsc pod napięciem, punktu neutralnego i uziemienia. TF21 ma niską minimalną temperaturę obkurczania i jest dostępna w wielu kolorach i rozmiarach. Spełnia wymagania palności UL VW1, określone przez normę UL 224. Dzięki tym cechom TF21 spełnia, a nawet przewyższa standardy w wielu branżach.

Innym przykładem cienkościennej, elastycznej rury poliolefinowej jest uniepalniana, bezhalogenowa koszulka termokurczliwa TR27.

Rury termokurczliwe w poręcznych opakowaniach

Rury termokurczliwe w poręcznych opakowaniach

Rury termokurczliwe HIS są dostępne w różnych opakowaniach w zależności od stopnia skurczu 3:1 i 2:1. Szczególnie praktyczne są nasze HIS-PACKS, o skurczu 2:1: poręczne pudełka z małymi szpulami.

W wygodnym opakowaniu dostępny jest również HIS-3, który zawiera cienkościenne rury termokurczliwe o stopniu skurczu 3:1. Ten wariant jest również dostępny jako HIS-A z klejem. 

W ofercie posiadamy również HIS-Service Station, metalowy uchwyt z przymocowanymi nożycami do cięcia, który może pomieścić do 5 opakowań HIS.

Zestawy ShrinKit 321 to kolejny przykład poręcznych opakowań, które w momencie wprowadzenia na rynek ustanowiły nowy standard. Są to zestawy termokurczy z szeroką gamą rozmiarów, kolorów i długości.

Rury termokurczliwe z klejem

Doskonała szczelność i trwałość

Doskonała szczelność i trwałość

Rury termokurczliwe z klejem posiadają wewnętrzną warstwę elastycznego kleju, który chroni przed wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych. Dzięki dużej wytrzymałości mechanicznej i odporności na warunki pogodowe rury tego typu idealnie sprawdzają się do ochrony złącz i zacisków kablowych umieszczonych zarówno na zewnątrz jak i pod ziemią. HellermannTyton oferuje szeroki asortyment produktów o różnych stopniach skurczu i właściwościach.

Co to jest koszulka termokurczliwa z klejem?

Rury z klejem znane są również jako rury dwuścienne, ponieważ mamy tutaj do czynienia z usieciowaną powłoką zewnętrzną (poliolefiną) i wewnętrzną warstwą kleju. Po podgrzaniu klej topi się i „rozpływa” w wyniku czego powstaje warstwa adhezyjna, która zapewnia szczelne przyleganie do przewodu lub złącza. Rury termokurczliwe pokryte klejem są idealne do produkcji mocnych, odpornych na warunki atmosferyczne uszczelnień o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i doskonałej ochronie przed korozją.

Dwuścienne rury termokurczliwe możesz zobaczyć w poniższym filmie:

Koszulka termokurczliwa MA47

Rura termokurczliwa MA47

Średniościenna rura termokurczliwa MA47 z klejem, o stopniu skurczu 4:1,  zapewnia niezawodną izolację i ochronę przed wilgocią dla złączy i zacisków kablowych w zastosowaniach niskonapięciowych, układanych zarówno na jak i pod ziemią.

Rękaw naprawczy RMS

Rękaw naprawczy RMS

RMS jest rękawem termokurczliwym stosowanym do naprawy i łączenia kabli. Rękaw owija się wokół kabla i zamyka za pomocą stalowego profilu. Wnętrze rękawa pokryte jest warstwą kleju, który po jego obkurczeniu skutecznie uszczelnia kabel. Na zewnętrznej stronie rękawa znajdują się kropki TCP (farba termochromatyczna), które wskazują optymalne podgrzanie podczas aplikacji – znikają po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.

Oplot RMS zapewnia szybką, szczelną i pewną izolację. Idealnie nadaje się do naprawy kabli ziemnych, w przypadku których instalacja konwencjonalnych produktów termokurczliwych jest trudna lub niemożliwa.

Tutaj możesz znaleźć produkty termokurczliwe HellermannTyton z klejem.

Rozmiary rur termokurczliwych

Jak dobrać odpowiedni rozmiar termokurczu?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar termokurczu?

Rury termokurczliwe mają różne stopnie skurczu. Opisują one maksymalną zmianę średnicy podczas procesu obkurczania. Jeśli na przykład rozmiar rurki termokurczliwej zostanie zmniejszony o 50%, stopień skurczu wyniesie 2:1.

Specjalne zastosowania, takie jak na przykład montaż złączy, wymagają zastosowania rur termokurczliwych o większej średnicy i o wysokim stopniu skurczu.

Przy wyborze właściwego produktu ważną rolę odgrywa również grubość ścianki. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że im grubszy kabel tym większe obciążenie mechaniczne i tym większa powinna być grubość ścianki rury termokurczliwej.

 

Aby znaleźć odpowiednią rurkę termokurczliwą dla danego zastosowania, wypróbuj nasz kalkulator do termokurczy i kalkulator grubości ścianki.

 

Kalkulator do termokurczy

Kalkulator do termokurczy

Nie jesteś pewien, czy termokurczka HellermannTyton pasuje do Twojego konkretnego zastosowania? Skorzystaj z naszego kalkulatora do termokurczy. Wystarczy, że wprowadzisz parametry obiektu, na jakim ma zostać obkurczona rura termokurczliwa a kalkulator obliczy odpowiedni rozmiar materiału zgodnie z zasadą 80:20. W celu uzyskania prawidłowych rezultatów koszulka termokurczliwa powinna kurczyć się o co najmniej 20% ale nie więcej niż 80% swojego całkowitego zakresu kurczenia.

Kalkulator grubości ścianek

Kalkulator grubości ścianek

W czasie obkurczania koszulki termokurczliwej zmianie ulega zarówno jej średnica, jak i grubość ścianek. Za pomocą kalkulatora grubości ścianek możesz obliczyć teoretyczną grubość ścianki przy określonej średnicy.

ShrinKit 321 zestaw koszulek termokurczliwych

ShrinKit 321 zestaw koszulek termokurczliwych

HellermannTyton oferuje wstępnie przycięte, cienkościenne rury termokurczliwe w poręcznych zestawach montażowych. ShrinKit 321 to 5 różnych zestawów rur termokurczliwych. Dzięki stopniowi skurczu 3:1 stanowią one idealne zamienniki dla wielu rur o różnych rozmiarach.

Wybór odpowiedniej rurki jest bardzo prosty, ponieważ każda przegródka zawiera informacje dot. średnicy i długości koszulek.

Materiał: Poliolefina

Kształtki termokurczliwe

Kształtki o wysokiej wytrzymałości dielektrycznej, mechanicznej i o doskonałej odporności

Kształtki termokurczliwe - gama produktów

Od kształtek butelkowych i kształtek palczastych, do kształtek rozdzielających typu T i kształtek kątowych - HellermannTyton oferuje szeroką gamę kształtek termokurczliwych w różnych rozmiarach i wykonanych z różnych materiałów. Kształtki te znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach przemysłu, np. w przemyśle zbrojeniowym.

Kształtki termokurczliwe proste, z wagą

Kształtka termokurczliwa w połączeniu z adapterem wtyczki z wewnętrznym rowkiem

Kształtki serii Helashrink 150 używane są w połączeniu z adapterem wtyczki z wewnętrznym rowkiem, który zapobiegającym wyrwaniu przewodu z wtyczki. Zastosowanie dodatkowej wargi wewnętrznej zapewnia redukcję naprężeń przewodów. Ponadto seria Helashrink 150 zapewnia doskonałą ochronę przed wpływem środowiska. Kształtka butelkowa jest stosowana szczególnie w przemyśle zbrojeniowym i lotniczym.

Zobacz wszystkie kształtki butelkowe HellermannTyton tutaj.

Kształtki termokurczliwe kątowe, z wagą

Kształtki kątowe serii Helashrink 1100 w połączeniu z z adapterem wtyczki z wewnętrznym rowkiem

Kształtki kątowe serii Helashrink 1100 używane są w połączeniu z z adapterem wtyczki z wewnętrznym rowkiem, który zapobiegającym wyrwaniu przewodu z wtyczki. Zastosowanie dodatkowej wargi wewnętrznej zapewnia redukcję naprężeń przewodów. HellermannTyton oferuje kształtki o różnych kształtach, przeznaczone do różnych zastosowań: np. kształtki kątowe 45°, kształtki rozdzielające w tym także typu T, kształtki palczaste i wiele innych.

Zobacz wszystkie kształtki kątowe HellermannTyton tutaj.

Kapturki termokurczliwe

Kapturki termokurczliwe serii Helashrink 1600 z klejem do zabezpieczania końcówek kabli

Kapturki termokurczliwe serii Helashrink 1600 służą do zabezpieczania końcówek kabli podczas przechowywania i transportu. Wewnętrzna warstwa kleju zapewnia doskonałe uszczelnienie przed wilgocią. Opcjonalnie zaślepki HEK End Caps mogą być wyposażone w zawory powietrzne przystosowane do współpracy z urządzeniami zdalnego dozoru kabli ciśnieniem powietrza.

Kształtki termokurczliwe o płaskim profilu, z wargą

Kształtki termokurczliwe serii Helashrink 313C zapewniają redukcję naprężeń przewodów i są stosowane z wtyczkami okrągłymi.

Kształtki termokurczliwe serii Helashrink 313C zapewniają redukcję naprężeń przewodów i są stosowane z wtyczkami okrągłymi. Dzięki wewnętrznej warstwie kleju zapewniają doskonałe uszczelnienie. Elastyczne wykonanie w formie rury karbowanej pozwala na swobodne zaginanie przewodu pod różnymi kątami. Seria Helashrink 313C jest stosowana w przemyśle zbrojeniowym jak i w ogólnych zastosowaniach.

Zobacz wszystkie kształtki termokurczliwe o płaskim profilu, z wewnętrzną wargą HellermannTyton tutaj.

Czy wiesz, że HellermannTyton oferuje również wysokowydajny klej dwuskładnikowy? Klej ten ma bardzo dużą siłę klejenia i posiada znakomitą odporność na działanie większości rozpuszczalników i paliw, także w wyższych temperaturach. Jest szczególnie popularny w przypadku kształtek termokurczliwych i jest dostępny zarówno jako pojedynczy kartusz (V9500), jak i jako kompletny zestaw. W tym celu dostępny jest dodatkowo specjalny pistolet przeznaczony do aplikacji.

Dalsze informacje, przewodnik doboru odpowiednich kształtek termokurczliwych oraz kompletne portfolio produktów możesz znaleźć w naszym przewodniku dot. kształtek termokurczliwych (PDF).

FAQs – Najczęściej zadawane pytania

O czym należy pamiętać przy obkurczaniu rur termokurczliwych ?

Wskazówka 1: Proces skurczania rozpocznij pośrodku długości skurczanego węża, a następnie kontynuuj jego skurczanie w obydwu przeciwległych kierunkach. W ten sposób można uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza.

 

Wskazówka 2: We wszystkich wężach termokurczliwych zmniejszeniu ulega ich średnica, w niektórych zmniejsza się również ich długość. Kurczliwość wzdłużną należy wziąć pod uwagę przy cięciu węży.

Wskazówka 3: Kurczliwość wzdłużną rurki termokurczliwej można zminimalizować, ogrzewając najpierw jej oba końce, a następnie środek. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby nie dopuścić do powstania pęcherzyków powietrza. Jako alternatywę dla tego rozwiązania można zastosować metodę obróbki rurki termokurczliwej polegającą na równomiernym jej obkurczaniu od jednego do drugiego jej końca.

Wskazówka 4: Kurczliwość wzdłużną rurki termokurczliwej można zminimalizować, ogrzewając najpierw jej oba końce, a następnie środek. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby nie dopuścić do powstania pęcherzyków powietrza. Jako alternatywę dla tego rozwiązania można zastosować metodę obróbki rurki termokurczliwej polegającą na równomiernym jej obkurczaniu od jednego do drugiego jej końca.

Wskazówka 5: Przy obcinaniu rurki termokurczliwej należy w szczególności zwrócić uwagę na to, aby obcinane krawędzie były równe i czyste. Nieoczyszczone i postrzępione końcówki rurki termokurczliwej mogą w konsekwencji doprowadzić do jej rozwarstwienia.

Wskazówka 6: Przy wyborze rozmiaru rurki termokurczliwej bardzo ważne jest to, żeby zwrócić uwagę na zasadę „80% / 20%“. Oznacza to, że rurkę termokurczliwą należy dobrać w taki sposób, aby jej średnica mogła się skurczyć co najmniej o 20% i maksymalnie o 80%.

Odpowiedni schemat doboru rur termokurczliwych znajdziesz w naszym katalogu produktów.

Wskazówka 7: Podczas obróbki rurek termokurczliwych należy zwrócić uwagę na to, aby miejsce pracy było dobrze wentylowane.

Które parametry należy wziąć pod uwagę przy obkurczaniu rur termokurczliwych?

Grubość ścianki:
Grubość materiału powinna być podana w mm po całkowitym obkurczeniu. "Nominal" definiuje wymiary bez żadnej tolerancji.
Można rozróżnić koszulki termokurczliwe cienkościenne, średniościenne i grubościenne. Rury termokurczliwe dostępne są również w wersji z klejem i są nazywane rurami dwuściennymi.

Średnica:
W przypadku rur cienkościennych o stopniu skurczu 2:1 (rurki standardowe) średnica jest zwykle podawana w calach. 25,4 mm = 1 Cal.

Stopień skurczu:
W zależności od użytego materiału i grubości ścianki, rury termokurczliwe mogą być w różnym stopniu obkurczane. Stopień skurczu wskazuje szybkość kurczenia się produktu (tj. dostarczona średnica w stosunku do średnicy odzyskanej). Wartość ta waha się od 2:1 do 6:1. Im wyższy stosunek, tym więcej przedmiotów o różnych średnicach może zostać pokryte daną koszulką termokurczliwą. Dzięki temu potrzebna jest mniejsza ilość rur, co pomaga zmniejszyć zapasy magazynowe.

W zależności od użytego materiału i grubości ścianki, rury termokurczliwe mogą być w różnym stopniu obkurczane. Stopień skurczu wskazuje szybkość kurczenia się produktu (tj. dostarczona średnica w stosunku do średnicy odzyskanej). Wartość ta waha się od 2:1 do 6:1. Im wyższy stosunek, tym więcej przedmiotów o różnych średnicach może zostać pokryte daną koszulką termokurczliwą. Dzięki temu potrzebna jest mniejsza ilość rur, co pomaga zmniejszyć zapasy magazynowe.

 

Skurcz wzdłużny:
Rury termokurczliwe nie tylko kurczą się pod względem średnicy, ale również i długości. Ta zmiana wzdłużna po obkurczeniu jest wskazywana w procentach. 

Minimalna temperatura obkurczania:
Nie wszystkie rury kurczą się w tej samej temperaturze. Zależy to w dużej mierze od rodzaju materiału z którego są wykonane, a także od grubości ścianki.

Temperatura pracy:
Temperatura pracy różni się w zależności od typu koszulki termokurczliwej. Jest ona zależna od związku zastosowanego dla danego typu termokurczki. Przy doborze właściwego rozmiaru zaleca się przestrzeganie zasady 80:20 opisanej powyżej.

Rury termokurczliwe stosuje się przy montażu wiązek kablowych do izolacji, identyfikacji, ochrony mechanicznej przed ścieraniem oraz zapewnienia estetycznego wyglądu.

Jak działa rura termokurczliwa z klejem?

Jednym z rodzajów koszulek termokurczliwych są rury dwuścienne, które składają się z usieciowanego płaszcza zewnętrznego (Poliolefiny) i wewnętrznej warstwy kleju. Po podgrzaniu wewnętrzna ściana kleju topi się i przepływa. W wyniku tego procesu powstaje wewnętrzna warstwa, która zapewnia szczelne przyleganie do przewodu, kabla lub złącza. Rury termokurczliwe z klejem wewnętrznym są idealne do produkcji mocnych, odpornych na warunki atmosferyczne uszczelek o dodatkowej wytrzymałości mechanicznej i doskonałej ochronie przed korozją.

Na poniższym filmie można zobaczyć dwuścienne rury termokurczliwe pokazane przez naszych ekspertów Barry'ego i Marka.

Dlaczego warto stosować przezroczyste rurki termokurczliwe?

Wiele kabli oznaczonych jest kolorami lub posiada nadrukowane znaki identyfikacyjne. Stosowane są m.in. w budynkach użyteczności publicznej, takich jak lotniska i szpitale, ale także w tunelach i środkach transportu, takich jak pojazdy szynowe, statki i samoloty. Przezroczyste rurki termokurczliwe używane są do izolowania płaszczy kabli przy jednoczesnym zachowaniu widocznych znaków identyfikacyjnych

Aby dowiedzieć się więcej na temat przezroczystych rurek termokurczliwych, obejrzyj poniższy film.

Jakie opalarki oferuje HellermannTyton?

Gas powered heat shrink tubing Tool E4500 by HellermannTyton


Do optymalnego obkurczania rur HellermannTyton oferuje opalarkę gazową E4500. Zestaw składa się z bezprzewodowego, gazowego pistoletu grzewczego ze sprężyną ochronną, dwóch różnych dysz oraz pojemnika z gazem.

  • Bardzo wygodny i kompaktowy, ważący tylko 760 g
  • Opalarka jest przystosowana zarówno do pracy ręcznej, jak też do pracy w pozycji stojącej
  • Zawór regulacji dopływu gazu i temperatury
  • Czas pracy ciągłej to ok. 1,5 godz.
Electrical powered heat shrink tubing Tool H6100 by HellermannTyton

Elektryczna opalarka H6100 jest przeznaczona do cienkościennych i średniościennych rur termokurczliwych, zaślepek i kształtek. W celu uzyskania najlepszego możliwego rezultatu narzędzie jest wyposażone w 3 różne dysze.

  • Moc 1600 W
  • Ceramiczny element grzejny umożliwia pracę w temperaturach do +700°C
  • Bezpieczne użytkowanie na stole warsztatowym dzięki antypoślizgowemu, gumowemu pierścieniowi
  • Zintegrowany filtr powietrza, łatwy do czyszczenia

Bądź z nami w kontakcie


Update: 24/10/2020 © HellermannTyton 2020