Szybkozłączka HelaCon – do profesjonalnych połączeń kablowych

Szybkozłączki HelaCon – szybkie rozwiązanie do profesjonalnego łączenia przewodów

Szybkozłączki HelaCon – szybkie rozwiązanie do profesjonalnego łączenia przewodów

Szybkozłączki HelaCon Plus z serii HelaCon są używane do szybkiego, łatwego i niezawodnego łączenia przewodów oraz rozdzielania obwodów w instalacjach domowych. Można ich używać z typowym zakresem napięć obudowy wynoszącym do 450 V. Duża różnorodność pod względem liczby pól wejściowych pozwala na sporą elastyczność stosowania w zależności od ilości żył oraz dostępnej przestrzeni.

Złączki dostosowane są do przewodów o średnicy do 2,5 mm² i umożliwiają stosowanie grubszych przewodów przy spadku napięcia.
Różne standardy instalacji w różnych krajach powodują stosowanie różnych typów przewodów, średnic, kolorów, puszek łączeniowych i systemów montażu.

Nie ma znaczenia, jak różne są wymagania - szybkozłączki HelaCon oferują najlepsze rozwiązanie dla każdego zadania na całym świecie.
Kodowanie kolorystyczne umożliwia łatwe rozróżnianie rozmiaru złączek. Wszystkie wejścia przewodowe umieszczono w rzędzie po jednej stronie. Umieszczone z przodu osobne wejście do prób napięcia zapewnia bezpieczeństwo podczas nakładania, instalacji i konserwacji. Złączki umożliwiają stosowanie dowolnych przewodów o średnicy od 0,5 do 2,5 mm² jednocześnie bez wpływu na sąsiednie połączenie.

 

Niewielki rozmiar umożliwia zastosowanie złączek bezśrubowych HelaCon w ograniczonej przestrzeni oraz we wszystkich rodzajach (natynkowych lub podtynkowych) skrzynek połączeniowych.

Szybkozłączki HelaCon Easy

Właściwości i zalety

wire connectors HelaCon Easy

Szybkozłączki służą do szybkiego, prostego i pewnego łączenia i rozdzielania kabli i przewodów elektrycznych w instalacjach domowych. Zaprojektowane do użytkowania z typowym zakresem napięć obudowy wynoszącym do 450 V.
Duża różnorodność pod względem liczby pól wejściowych pozwala na sporą elastyczność stosowania w zależności od ilości żył oraz dostępnej przestrzeni. Złączki dostosowane są do przewodów o średnicy do 2,5 mm² i umożliwiają stosowanie grubszych przewodów przy spadku napięcia.

Zastosowanie

Zastosowanie

Niewielki rozmiar umożliwia ich zastosowanie w ograniczonej przestrzeni oraz we wszystkich rodzajach (natynkowych lub podtynkowych) skrzynek połączeniowych.

 

Złączki HelaCon Easy stworzono specjalnie do przewodów litych o średnicy do 2,5 mm². Nie należy ich stosować do żył wielodrutowych i linek oraz jednodrutowych zgiętych.

Metoda montażu

Metoda montażu

• Upewnij się, że instalacja nie jest podnapięciem
• Używaj tylko przewodów jednodrutowychmiedzianych
• Odizoluj żyłę na długości ok. 11 mm
• Wprowadź całą żyłę do złączki aż dooporu
• Sprawdź połączenie miernikiemelektrycznym używając gniazdapomiarowego
• W celu rozłączenia, pociągnij za przewódewentualnie przekręcając go w lewo i prawo, aż do wyciągnięcia, ciągnąc za szybkozłączkę

 

 


Wire connectors Wire connectors


Szybkozłączki HelaCon Plus

Właściwości i zalety

Właściwości i zalety

HelaCon Plus jest wyrafinowaną, instalacyjną złączką bezśrubową do profesjonalnego łączenia przewodów w obszarze instalacji domowych. Nowatorsko zaprojektowana podwójna sprężyna dociskowa pozwala na łatwy montaż i ułatwia pracę instalatorów, szczególnie w trudnych warunkach, jak na przykład łączenie żył nad głową. Zapewnia to odpowiednie zamocowanie, a przezroczysta obudowa daje możliwość optycznej kontroli połączenia.

 

Oznaczenie różnymi kolorami pomaga w szybkiej i komfortowej identyfikacji różnych szybkozłączek. Umieszczone z przodu osobne wejście do prób napięcia zapewnia bezpieczeństwo podczas nakładania, instalacji i konserwacji.

Zastosowanie

Zastosowanie

Szybkozłączki HelaCon są używane do szybkiego, prostego i pewnego łączenia i rozdzielania kabli i przewodów elektrycznych w instalacjach domowych.

Można ich użyć we wszystkich rodzajach puszek łączeniowych (natynkowych i podtynkowych).
Złącza HelaCon Plus oferują najlepsze możliwe rozwiązanie, gdy wymagana jest maksymalna ochrona i wygoda.

 

Metoda montażu

Metoda montażu

• Upewnij się, że instalacja nie jest podnapięciem
• Możesz stosować zarówno do przewodówmiedzianych jedno- jak i wielodrutowych
• Odizoluj żyłę na długości ok. 11 mm
• Wprowadź całą żyłę do szybkozłączki aż dooporu
• Sprawdź połączenie miernikiemelektrycznym używając gniazdapomiarowego
• W celu rozłączenia, pociągnij za przewódewentualnie przekręcając go w lewo i prawo, aż do wyciągnięcia

 

 

 


HelaCon Plus HelaCon Plus


1 Podwójna sprężyna pozwala na łatwiejsze wprowadzenie żyły.
2 Oddzielne gniazdo pomiarowe umieszczone z przodu umożliwia pomiar napięcia.
3 Żyła jednodrutowa 0,5 - 2,5 mm²
4 Żyła wielodrutowa 0,5 - 2,5 mm²

Szybkozłączki HelaCon Lux

Szybkozłączki HelaCon Lux

Typowym zastosowaniem są instalacje oświetleniowe, gdzie podtynkowe przewody drutowe muszą być połączone z przewodem elastycznym do oświetlenia. Wersja 2/1 umożliwia tworzenie pętli obwodów linii zasilających dla urządzeń dodatkowych.

 

Przewód na wyjściu/po stronie oświetlenia można łatwo umieścić w złączu przez naciśnięcie w dowolnym momencie mechanizmu blokującego. Po stronie oświetleniowej może znajdować się dowolny przewód, co sprawia, że szybkozłączki HelaCon Lux są również przydatne do łączenia urządzeń wyposażonych w elastyczne przewody połączeniowe, np. urządzenia sterujące do rolet, wentylatorów i innych zespołów napędowych.

 

 

Właściwości i zalety

• Opracowane specjalnie do połączeniaprzewodów drutowych z przewodami giętkimi.
• Łączą w sobie technologię złączki push-in ze sprężynowym mechanizmem blokującym
• Do żył wielodrutowych na wejściu oświetlenia
• Stosować w typowym zakresie instalacji domowych 450 V/24 A.
• Dwie wersje złączek z jednym lub dwoma wejściami po stronie instalacji
• Duża elastyczność w stosowaniu
• Nie wymagają stosowania narzędzi, oferują dużo szybszy montaż oraz pewne podłączenie przewodu
• Szczególnie wygodne przy montażu nad głową oraz gdy przewody są trudnodostępne

Zalety szybkozłączek HelaCon Plus

Szybkozłączki: Technologia podwójnej sprężyny

Szybkozłączki: Technologia podwójnej sprężyny

Nowatorsko zaprojektowana podwójna sprężyna dociskowa w złączach HelaCon Plus pozwala na łatwy montaż i ułatwia pracę instalatorów, szczególnie w trudnych warunkach, jak na przykład łączenie żył nad głową.
Im więcej tworzymy połączeń, tym ważniejsze jest aby proces montażu był prosty i wygodny. Konieczność sprostania tym wymaganiom, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego i pewnego połączenia, była powodem opracowania nowej technologii podwójnej sprężyny dociskowej.

 

Obie sprężyny pełnią ważną rolę. Pierwsza z nich umożliwia wprowadzenie przewodu przy wykorzystaniu niewielkiej siły, co jest szczególnie ważne przy wprowadzaniu żył wielordzeniowych.

Szybkozłączki: Technologia podwójnej sprężyny

Druga sprężyna poprzez mocny docisk zapewnia bardzo dobre połączenie. W rezultacie otrzymujemy wygodną w użyciu szybkozłączkę, zapewniającą maksymalne bezpieczeństwo połączenia.


Przekrój obudowy złączki pokazuje podwójną sprężynę.

Szybkozłączki: Praca przy pełnej przezroczystości

Szybkozłączki: Praca przy pełnej przezroczystości

Każdego dnia do łączenia przewodów w instalacjach domowych wykorzystuje się niezliczoną liczbę złączek bezśrubowych. Chociaż jest to praca rutynowa, montaż złączek wymaga zachowania dużej staranności.

 

Ścisłe i pewne połączenie jest niezbędne do bezawaryjnej, długoletniej pracy. Słaby docisk może w najlepszym przypadku skutkować uszkodzeniem i przegrzaniem złącza, zaś w gorszym, może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji jak np. pożar.

 

Przezroczysta obudowa szybkozłączek z nowej serii HelaCon Plus umożliwia szybką i prostą kontrolę optyczną połączenia przewodów. Jest to cecha znacząca z punktu widzenia bezpieczeństwa, która pozwala na szybkie przeprowadzenie odbioru technicznego gotowej instalacji elektrycznej.

Szybkozłączki: Różne typy i przekroje przewodów

Szybkozłączki: Różne typy i przekroje przewodów

Mała siła konieczna do wprowadzenia przewodów, uzyskana dzięki nowoczesnej technologii podwójnej sprężyny, umożliwia stosowanie złączek zarówno do przewodów jedno- jak i wielodrutowych.

 

Sekcjonowanie sprężyn umożliwia także łączenie przewodów o przekrojach od 0,5 do 2,5 mm² w tej samej złączce bez wpływu na sąsiednie połączenie.

 

Należy jednak pamiętać, że złączki HelaCon Plus nie są przeznaczone do łączenia przewodów typu linka.

Bądź z nami w kontakcie


Update: 24/10/2020 © HellermannTyton 2020