29/05/2024
pictogram

Przemysł stoczniowy: wysoka rentowność dzięki solidnym rozwiązaniom w zarządzaniu kablami.

Bezpieczeństwo na pokładzie statku oraz obniżenie kosztów dzięki trwałemu, certyfikowanemu materiałowi.

Morze słynie z wymagających warunków. We wnętrzu statku wszystko musi być szczególnie zabezpieczone, zaś ochrona przeciwpożarowa zajmuje czołowe miejsce w zestawieniu certyfikacji dla dopuszczonych do użytku materiałów. Nasze rozwiązania w zarządzaniu kablami dla przemysłu stoczniowego wpisują się tu doskonale: Opracowane zostały specjalnie dla branży przemysłu stoczniowego, są to produkty bezhalogenowe i posiadające potrzebne certyfikaty, dzięki czemu spełniają wszystkie warunki. Odporne na wysoką temperaturę produkty, takie jak opaski kablowe z PA46, są właściwą odpowiedzią na zagadnienia związane z funkcjonalnością przy ekstremalnych obciążeniach.

 

Trwałość materiału jest od lat sprawdzana nie tylko w innych obszarach, takich jak energia wiatrowa czy offshore, lecz znajduje potwierdzenie również w długotrwałych testach przeprowadzanych w realnych warunkach.
 

HellermannTyton oferuje certyfikowane produkty do okablowania statkówHellermannTyton oferuje certyfikowane produkty do okablowania statków

Jakość produktów o podwójnym działaniu:
bezpieczeństwo i ekonomiczność.

Naszym priorytetem są wymagające przepisy certyfikacji materiałów w przemyśle stoczniowym i trwałość produktów. W efekcie powstają przemyślane rozwiązania w zarządzaniu kablami, za pomocą których można osiągnąć dwie ważne korzyści: większe bezpieczeństwo oraz zwiększoną rentowność  poprzez redukcję kosztów konserwacji.
 

Liczne obszary zastosowań produktów HellermannTytonLiczne obszary zastosowań produktów HellermannTyton

Bezpieczna ochrona kabli: rury termokurczliwe HA40 i MA40.

MA40 heat shrinkable tubing for shipbuilders

Zostały zaprojektowane do użytku w ekstremalnych warunkach. Nasze odporne na płomienie, rozpuszczalniki, kwasy i ługi oraz samogasnące rury termokurczliwe HA40 i MA40 spełniają wszystkie wymagania, które należy uwzględnić w przemyśle stoczniowym.

 

Dotyczy to również rygorystycznych certyfikacji  DNV GL. Wilgotność i korozja nie mają szans. Dzięki trwałości materiału przewody wymagają mniejszych nakładów prac konserwacyjnych przy jednoczesnym podwyższeniu bezpieczeństwa.

 

Rura termokurczliwa MA40: przemysł stoczniowy

 

Prowadzenie kabli bez mocowania śrubami: elementy mocujące do opasek z mocowaniem klejowym PMB5.

Elementy mocujące do opasek z mocowaniem klejowym PMB5 – idealne do okablowania statków

Produkt opracowany w naszej firmie doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie inne zamocowania kabli nie znajdują zastosowania, np. w których brakuje miejsca na wywiercenie otworów.

Dzięki konstrukcji kształtowi cokołu istnieje możliwość przyklejenia PMB5 nawet na nierównych powierzchniach.

 

Ta zaleta i prosty montaż za pomocą kleju o konsystencji pasty sprawiają, że przemysł stoczniowy nie może się bez niego obejść.
Elementy mocujące do opasek z mocowaniem klejowym PMB5 – idealne do okablowania statków

 

Okablowanie w stoczni

Okablowanie w stoczni​


Odporne na wstrząsy, szybkie w montażu i wytrzymałe: elementy mocujące przeznaczone do dużych obciążeń.

Elementy mocujące do dużych obciążeń: kable i statek

Heavy Duty Mounts HellermannTyton znajdują zastosowanie w różnych miejscach , również w ekstremalnych warunkach, w których kable są narażone na drgania i siły przesuwające.

Tulejka elementów mocujących do dużych obciążeń ze stali pozwala osiągnąć wysoki moment obrotowy przy dokręcaniu.

 
 

Elementy mocujące do dużych obciążeń: kable i statek


Niezawodne i szybkie wiązanie w ograniczonej przestrzeni: LPH175.

Opaska kablowa LPH175 posiada nie tylko certyfikaty DNV GL i lub Bureau Veritas ważne w przemyśle stoczniowym, lecz wyróżnia się również specjalną geometrią główki. Płaska konstrukcja umożliwia bezproblemową instalację w ciasnych przestrzeniach. Jej gładka powierzchnia wewnętrzna duża szerokość powierzchni przylegającej stanowi doskonałe zabezpieczenie kabli. Przy użyciu narzędzia MK10-SB można precyzyjnie odciąć wystający koniec taśmy, w wyniku czego nie powstają ostre krawędzie.

Opaski kablowe: przemysł stoczniowy

Opaski kablowe: przemysł stoczniowy

 

Ochrona kabli i ułożenie kabli: statki kontenerowe i frachtoweOchrona kabli i ułożenie kabli: statki kontenerowe i frachtowe

 

Świat jest kulą.
Przede wszystkim w dziedzinie opasek kablowych serii MBT.

Opatentowane: Opaski kablowe MBT ze stali szlachetnej

Często rozwiązanie jest proste, trzeba tylko do niego dotrzeć. Tak dzieje się w przypadku opaski kablowej MBT ze stali nierdzewnej z zamkiem kulkowym, która od zawsze była doskonałą odpowiedzią na najtrudniejsze warunki w przemyśle stoczniowym.

 

Po wprowadzeniu opaski przez główkę i zaciągnięciu powstaje minimalny ruch wsteczny ze względu na opór wiązki kablowej. Niewielka metalowa kulka klinuje się w węższym końcu obudowy o kształcie stożkowym. Efekt: opaska kablowa trzyma się bardzo mocno. Na razie wszystko w porządku.


Opatentowane: Opaski kablowe MBT ze stali nierdzewnej​

 

Jeden z naszych inżynierów nie był usatysfakcjonowany z tego osiągnięcia i dostrzegał w obsłudze potencjał udoskonalenia: wprowadzanie opaski przez główkę mogłoby odbywać się jeszcze szybciej. I tak dodał na końcu opaski kablowej wycięcie w kształcie litery V, który nazywamy jaskółczym ogonem. 

 

Dzięki temu niewielka metalowa kulka już podczas wprowadzania opaski kablowej trafia dokładnie w optymalną pozycję, wprowadzenie i przebiega płynnie i absolutnie pewnie. Dodatkowo wydłużona podstawka u dołu główki doskonale wzmacnia zamknięcie, dzięki czemu wytrzymałość na rozciąganie została zwiększona o 52%.

Stocznie i zastosowane w nich produkty HellermannTytonStocznie i zastosowane w nich produkty HellermannTyton


To jest typowe dla HellermannTyton. Teraz nasz inżynier może znowu spać spokojnie. Państwo również, ponieważ opaski kablowe serii MBT charakteryzują się nie tylko doskonałą wytrzymałością na rozciąganie rzędu 7000 N. ,są one również odporne na oddziaływania chemiczne oraz wysokie temperatury.

Narzędzie montażowe do opasek kablowych ze stali nierdzewnejUwaga: Szybki montaż opasek kablowych jest wyjątkowo prosty przy użyciu narzędzi montażowych HDT16 i MK9SST .


Narzędzie montażowe do opasek kablowych ze stali nierdzewnej​

Świat ciągle się zmienia.
Również przemysł stoczniowy.

Ponieważ od ponad 20 lat pracujemy w przemyśle stoczniowym, obserwujemy oczywiście również całą branżę. Jakie są trendy i innowacje? Jak reagują porty i stocznie na międzynarodową presję konkurencji? Co napędza przyszłość? Poniżej mogą Państwo przeczytać znalezione przez nas informacje i pomysły na ten temat.

Statek wycieczkowy

Statek wycieczkowy​

Pod podkładem robi się gorąco.
Posiadamy odpowiednie rozwiązanie.

Rozwiązania w zarządzaniu kablami w przemyśle stoczniowym powinny charakteryzować się przede wszystkim jedną cechą: odpowiadać najnowszym wymaganiom. Tematem ciągle aktualnym są zagadnienia związane ze zmianą klimatu i ograniczaniem emisji spalin, aktualne normy dotyczą również żeglugi. Aby w przyszłości statek mógł nadal docierać do dużych międzynarodowych portów, jego poziom emisji musi znajdować się poniżej maksymalnej granicy normy. W przypadku nowych napędów osiąga się to poprzez zwiększenie temperatury spalania. Efekt: Wszystkie przewody i ich systemy prowadzenia, takie jak mocowania, opaski kablowe i węże, znajdujące się blisko maszyn, muszą być odporne na temperatury przekraczające 150°C.

 

HellermannTyton oferuje nie tylko odporne na wysokie temperatury opaski kablowe z PA46, lecz oczywiście również aktualne, potrzebne certyfikaty. Ponownie wracamy do kluczowego zagadnienia: Bezpieczeństwo i trwałość – dwie wyróżniające nas zalety.

 

Więcej informacji znajduje się na naszym blogu.

 

Shipbuilders across the world trust HellermannTytonStoczniowcy na całym świecie wybierają HellermannTyton

Nie ryzykować.
Z odpowiednim certyfikatem.

Nasi inżynierowie dbają o kulturę naszej firmy: Wszystko jest starannie przemyślane, rozwój to niekończący się proces, nic nie dzieje się wolą przypadku. To oczywiste, że wszystkie nasze starania zawsze potwierdzamy aktualnymi międzynarodowymi certyfikatami z dziedziny przemysłu stoczniowego, wydawanymi przez:

- DNV GL (Det Norske Veritas Germanischer Lloyd)
- ABS (American Bureau of Shipping) i
- BV (Bureau Veritas).
 

Wszystkie nasze produkty zgodne z normą IEC 62275 znajdziesz tutaj.

 

Shipbuilding in tough conditionsPrzemysł stoczniowy w trudnych warunkach środowiskowych