Oznaczenia przemysłowe dla Twoich potrzeb!

Najwyższej jakości produkty do oznaczania firmy HellermannTyton: rurki termokurczliwe do nadruku, etykiety samoprzylepne, tłoczone szyldy ze stali nierdzewnej i wiele innych

Najwyższej jakości produkty do oznaczania firmy HellermannTyton: rurki termokurczliwe do nadruku, etykiety samoprzylepne, tłoczone szyldy ze stali nierdzewnej i wiele innych

W nowoczesnych procesach roboczych coraz istotniejszą rolę odgrywają trwałe i praktyczne w montażu systemy identyfikacji.  Niezależnie od tego, czy są to oznaczenia przewodów, etykiety samoprzylepne do identyfikacji wyposażenia, czy oznaczenia przemysłowe ogólnego zastosowania używane w zakładach produkcyjnych, HellermannTyton oferuje najwyższej jakości produkty spełniające te wymagania. HellermannTyton oferuje łatwe do integracji rozwiązania, które umożliwiają opracowanie zarówno złożonych projektów etykiet dla produkcji seryjnej, jak i prostych, jednorazowych etykiet gotowych już po kilku kliknięciach. Ponad 80 lat doświadczenia w branży oznaczeń gwarantuje, że materiały na jakich drukujemy, nasze drukarki i oprogramowanie spełnią Twoje potrzeby.  Nasze innowacyjne produkty są zwykle opracowywane w ścisłej współpracy z klientem, co pozwala na uzyskanie rozwiązań jak najlepiej dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Nasza firma może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań służących do porządkowania i identyfikacji przewodów, szczególnie zaś etykiet samoprzylepnych do oznaczania przewodów oraz systemów druku etykiet. Wachlarz produktów HellermannTyton obejmuje etykiety samoprzylepne do nadruku w drukarkach termotransferowych i laserowych, przeznaczone zarówno do wykonywania oznaczeń tymczasowych, jak i trwałych. Najprostszym rozwiązaniem do ręcznego znakowania przewodów są etykiety samoprzylepne wykonane z powlekanej tkaniny. Niezależnie od temperatury otoczenia, która może sięgać nawet znacznie powyżej 100°C, etykiety samolaminujące do druku termotransferowego stanowią bezpieczny sposób identyfikacji przewodów.
 

Industrial identification for extreme conditions; stainless steel marker

Ekstremalne warunki pracy wymagają produktów wykonanych z odpornych materiałów, firma HellermannTyton oferuje najlepsze w swojej klasie drukarki do tłoczenia na płytkach ze stali nierdzewnej. Drukarka M-BOSS Compact jest cicha, szybka i łatwa w obsłudze, zasilana jest standardowym źródłem energii elektrycznej i sterowana standardowym komputerem z zainstalowanym systemem Windows.
W naszej ofercie znajdują się specjalne etykiety samoprzylepne, które chronią oznaczenia przed ingerencją osób niepowołanych. Etykieta taka nie daje się odkleić w całości i zostawia na podłożu wyraźny ślad prób ingerencji.

Rozwiązania oferowane przez HellermannTyton – od elastycznych etykiet do ręcznego oznaczania przewodów po koszulki termokurczliwe do nadruku przeznaczone do wykonywania oznaczeń trwałych – zaspokajają wszelkie potrzeby związane z identyfikacją przewodów, kabli, maszyn i urządzeń. HellermannTyton cały czas wyznacza nowe standardy w dziedzinie wysokiej jakości systemów do oznaczania przewodów, w tym etykiet samoprzylepnych.

Nowość w zakresie systemów identifykacji

Drukarka TT430

Drukarka TT430

Najnowsza technologia, prosty w obsłudze interfejs to korzystne rozwiązanie dla użytkowników o średnich potrzebach w zakresie ilości wydruków etykiet (około 2000 wydruków dziennie). Korzystanie z intuicyjnego wyświetlacza dotykowego umożliwia szybki dostęp do potrzebnych poleceń druku i konfiguracji. Mechanizm drukujący został zoptymalizowany do wykonywania wysokiej jakości nadruków na wszystkich materiałach HellermannTyton. Głowica drukująca 300 dpi idealnie nadaje się do drukowania elementów graficznych o wysokiej rozdzielczości, takich jak kody kreskowe 2D, loga firm, liczby lub teksty. Prędkość wydruku między 125 mm/s a 30 mm/s  umożliwia dopasowanie procesu drukowania do szerokiego wachlarza materiałów eksploatacyjnych, znajdujących się w ofercie. Standardowe etykiety samoprzylepne można drukować z prędkością 125 mm/s, a oznaczenia termokurczliwe z prędkością 30 mm/s.

Znakuj z nami, używając produktów dopasowanych do Twoich potrzeby!

Wymagania w zakresie rozwiązań oznakowania przemysłowego stają się coraz bardziej złożone.

Nie wystarcza już ręczne opisanie kabli i przewodów przyklejone taśmą klejącą czy inne prowizoryczne rozwiązania. Klienci oczekują obecnie nowoczesnych produktów, a firma HellermannTyton dostarcza całą gamę rozwiązań dopasowaną do ich potrzeb.

W codziennej pracy istotne jest, aby stosowane etykiety były łatwe w aplikacji, miały odpowiednią jakość i spełniały wymagania użytkownika. Jako lider w branży oznaczeń przemysłowych z 60-letnim doświadczeniem, jesteśmy przekonani, że możemy zaoferować materiały odpowiednie do większości zastosowań. W całej Europie mamy doradców technicznych, którzy są w stanie zaproponować rozwiązania dopasowane do twoich potrzeb. Powiedz nam, czego potrzebujesz.

HellermannTyton oferuje kompletny program wydruku obejmujący najwyższej jakości oprogramowanie i drukarki termiczne, które szybko wydrukują potrzebne etykiety. Stała wysoka jakość etykiet zapewnia czytelny i wyraźny wydruk nawet skomplikowanych znaków graficznych, takich jak kody kreskowe czy logo. Oferujemy etykiety do druku w drukarkach termicznych, laserowych oraz igłowych.
Nasze poręczne produkty o niewielkim rozmiarze do znakowania nieścieralnym atramentem są idealnie dopasowane do potrzeb konserwacji i napraw.

Oznaczenia przemysłowe: Oznaczenia do kabli i przewodów Oznaczenia przemysłowe: Oznaczenia do kabli i przewodów

Produkty do oznaczania kabli i przewodów, w tym etykiety samoprzylepne, koszulki termokurczliwe i rurki niekurczliwe do nadruku, etykiety samolaminujące, etykiety i zasobniki RiteOn, wstępnie nadrukowane oznaczniki kabli, przywieszki, zaciski i opaski identyfikacyjne oraz system oznaczeń Helafix.

Oznaczenia przemysłowe: Oznaczenia do rozdzielnic Oznaczenia przemysłowe: Oznaczenia do rozdzielnic

Produkty do oznaczeń paneli sterowniczych i rozdzielnic: Etykiety z winylu (PVC), poliestru (PET) lub z powlekanej winylem tkaniny bawełnianej do nadruku w drukarkach termotransferowych i laserowych oraz do opisu ręcznego. Znakowanie PVC (winylowe) dla paneli sterowniczych, poliester (PET) lub tkanina bawełniana do urządzeń przełączających, paneli sterowniczych i wyposażenia. Odpowiednie do nadruku w drukarkach termotransferowych, laserowych lub do profesjonalnego znakowania ręcznego przy użyciu markera.

Oznaczenia przemysłowe Oznaczenia przemysłowe

Produkty do zastosowań przemysłowych: Samoprzylepne etykiety do oznakowania wyposażenia ułatwiające identyfikację części, wykonane z poliestru (PET), winylu (PVC) i odpornych na ścieranie materiałów do stosowania z drukarkami termotransferowymi i laserowymi. Samoprzylepne etykiety ciągłe umożliwiają wygodne oznaczenie magazynowe i oznaczenie rur. Samoprzylepne etykiety do oznaczania wyposażenia, usuwalne oznaczenia inwentaryzacyjne, usuwalne oznaczenia czasowe, znakowanie magazynowe, oznaczenie rur, kabli i przewodów oraz bezpieczna identyfikacja elementów elektronicznych na płytkach.

 

Oznaczenia przemysłowe: Ikona etykiet zabezpieczających Oznaczenia przemysłowe: Ikona etykiet zabezpieczających

Produkty dla oznakowania zabezpieczającego: Samoprzylepne etykiety z poliestru zabezpieczające przed manipulacją (PET) – próba ich usunięcia pozostawia widoczny ślad.

Oznaczenia do warunków ekstremalnych Oznaczenia do warunków ekstremalnych

Produkty dla oznaczeń przemysłowych w obszarach niebezpiecznych:
System tłoczenia stali nierdzewnej M-BOSS Lite
Usługa wytłaczania szyldów M-BOSS
Szyldy ze stali nierdzewnej Hellermark
Laminaty zabezpieczające etykiety przed agresywnymi chemikaliami, wysokimi temperaturami oraz promieniowaniem UV

Drukarki i oprogramowanie do oznaczania przemysłowego  Drukarki i oprogramowanie do oznaczania przemysłowego 

Drukarki termotransferowe i taśmy barwiące do nadruku na koszulkach termokurczliwych, etykietach oraz szyldach oznaczeniowych. Oprogramowanie HellermannTyton TagPrint Pro do projektowania oznaczeń i automatyzacji wydruku w drukarkach termotransferowych, laserowych, atramentowych i igłowych.

Wybrane produkty

Wstępnie nadrukowane oznaczniki do kabli i przewodów

Wstępnie nadrukowane oznaczniki do kabli i przewodów

Łatwe i szybkie w użyciu oznaczniki zatrzaskowe stosowane są w miejscach, gdzie przewody zostały podłączone lub gdzie system zasilania wymaga stałego podłączenia.
Stosowanie ergonomicznego WIC Tool i oznaczników umożliwia szybkie założenie oznacznika. Narzędzie WIC jest wyjątkowe, ponieważ może być stosowane do wszystkich 3 rozmiarów oznaczników WIC i mieści 20 oznaczników.

Samoprzylepne i samolaminujące etykiety do opisu ręcznego

Samoprzylepne i samolaminujące etykiety do opisu ręcznego

Samoprzylepne i samolaminujące etykiety do opisu ręcznego kabli są dostępne w 3 rozmiarach dla kabli o średnicy od 4 do 18 mm.

Przezroczysty laminat zabezpieczający RiteOn zapewnia optymalną ochronę przed wilgocią, zabrudzeniami, pyłem i uszkodzeniami mechanicznymi. Dowolny tekst nanosi się pisakiem na etykietę w okienku zasobnika, wyciąga się etykietę, a następnie opisaną etykietą okleja się przewód na okrągło, jednocześnie osłaniając pole opisowe przezroczystą folią ochronną.

Oznaczenie przemysłowe z rurkami termokurczliwymi TULT DS

Oznaczenie przemysłowe z rurkami termokurczliwymi TULT DS

Wygodne w użyciu, przeznaczone do nadruku oznaczniki kabli i przewodów HellermannTyton są dostępne w kolorze żółtym i białym. Stosując do nadruku nasze drukarki termotransferowe, można uzyskać doskonałą jakość wydruku dla kabli i przewodów o średnicy od 1 mm do 39 mm.

Budowa zasobnika sprawia, że użytkownik może szybko wsunąć przewód do nadrukowanego oznacznika. Drabinkowa konstrukcja oznacza również, że wydruk można bez trudu przeglądać, a wymagany oznacznik jest szybko identyfikowany.

Oznaczenie przemysłowe z rurkimi termokurczliwymi TLFX  

Oznaczenie przemysłowe z rurkimi termokurczliwymi TLFX  

TLFX DS: termokurczliwy system oznaczania o skurczu 2:1 dopuszczony do zastosowań kolejowych, dostarczany w formacie drabinkowym.
Specjalnie skomponowany materiał jest odpowiedni do zastosowań kolejowych i pasuje do przewodów o średnicy od 1,2 mm do 38,1 mm.  Dostępny w gotowych długościach 50 mm, 25 mm i 16 mm, w kolorze żółtym i białym. Produkt najlepiej nadrukowywać za pomocą taśm TTDTHOUT na drukarce TrakMark DS, TT4000+ lub nowej TT430.

Korzystaj z oprogramowania do etykiet Tagprint Pro, aby szybko i wydajnie zaprojektować informacje wymagane do wydruku.

Szyldy oznaczeniowe TIPTAG

Szyldy oznaczeniowe TIPTAG

Szyldy do oznaczeń przemysłowych TIPTAG zostały zaprojektowane specjalnie dla stałego stosowania w trudnych warunkach. Można je stosować nawet w przypadku dużych średnic węży hydraulicznych czy kabli zasilających. Bezhalogenowe szyldy TIPTAG są odpowiednie do oznaczania kabli o dużych średnicach. Są również stosowane w przypadku wysokich wymogów przeciwpożarowych przy budowie tuneli. gelten, z.B. im Tunnelbau.

oznaczenie przemysłowe: Oznaczniki M-BOSS Compact tłoczone na stali nierdzewnej

oznaczenie przemysłowe: Oznaczniki M-BOSS Compact tłoczone na stali nierdzewnej

Oznaczniki ze stali nierdzewnej M-BOSS zachowują trwałość i są łatwe do odczytania nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych, takich jak np. przemysł morski lub systemy sygnalizacyjne. Wykonywane są przez urządzenie tłoczące M-BOSS. HellermannTyton oferuje również usługi tłoczenia na indywidualne zamówienie.

Oznaczenie przemysłowe: etykiety magazynowe, drukowanie termotransferowe

Oznaczenie przemysłowe: etykiety magazynowe, drukowanie termotransferowe

Wyraźne oznaczenia w obszarach magazynowych. Etykiety ciągłe dają użytkownikowi możliwość wydruku tekstu i kodów kreskowych w dużym rozmiarze, a po wydrukowaniu przycięcie ich do odpowiedniej długości za pomocą dołączanego do drukarek TT4000 noża tnącego lub ręcznie, w przypadku drukarki TT420. Użytkowanie tego produktu zapewnia, że oznaczenia są wykonane profesjonalnie i spójnie, a także odpowiadają najwyższemu standardowi.

Oznaczenie przemysłowe dzięki drukarce M-BOSS Compact do tłoczenia stali nierdzewnej

Industrial identification with Stainless Steel Printing System M-BOSS Lite

M-BOSS Compact jest innowacyjnym urządzeniem do  tłoczenia oznaczeń na szyldach ze stali nierdzewnej, przeznaczonym dla klientów o małym i średnim zapotrzebowaniu.
M-BOSS Compact jest innowacyjnym urządzeniem do tłoczenia oznaczeń na szyldach ze stali nierdzewnej, przeznaczonym dla klientów o małym i średnim zapotrzebowaniu. Rekomendowany maksymalny ciągły cykl pracy to 8 godzin dla oznaczników ze stali nierdzewnej firmy HellermannTyton, co spełnia zapotrzebowanie większości użytkowników. Drukarkę łatwo zainstalować, ponieważ mieści się na biurku, korzysta ze standardowego podłączenia do źródła zasilania i waży jedynie 41 kg.

Rozwiązania HellermannTyton do oznaczeń przemysłowych zapewniają wiele korzyści:

Etykiety samoprzylepne/samolaminujące dla oznaczania kabli i przewodów

Etykiety samoprzylepne/samolaminujące dla oznaczania kabli i przewodów

Po zastosowaniu etykiet samolaminujących, czysty laminat nakładany jest na tekst i chroni go przed zabrudzeniami i pyłem, a także zapewnia trwałe i wyraźne oznaczenie przewodu.
Oprogramowanie do etykiet TagPrint PRO ma wbudowane szablony, które upraszczają proces projektowania i drukowania etykiet, i umożliwiają użytkownikowi tworzenie kodów kreskowych, numerów seryjnych, tekstów statycznych i logo. Wymagania znakowania ręcznego są spełniane przez kieszonkowy zasobnik oznaczników RiteOn i etykiety w formie kieszonkowej książeczki HELASIGN.

HellermannTyton oferuje szeroki wybór etykiet samoprzylepnych do oznaczania elementów.

HellermannTyton oferuje szeroki wybór etykiet samoprzylepnych do oznaczania elementów.

Wybór materiałów do oznaczania ręcznego,
a także oznaczniki przeznaczone do stosowania
z drukarkami termotransferowymi lub tradycyjnymi
drukarkami laserowymi. Nasze systemy wydruku TT430 i TT4000+
w połączeniu z oprogramowaniem TagPrint PRO
umożliwiają łatwe i szybkie wykonanie oznaczeń.TagprintPro.

Etykiety do oznaczeń przemysłowych

Etykiety do oznaczeń przemysłowych

Oferowany zakres materiałów i rozmiarów zapewnia optymalną ofertę produktową
dla oznaczania szerokiej gamy wyposażenia i elementów. Tabliczki znamionowe, etykiety PCB, etykiety wyposażenia, magazynowe i oznaczenia na potrzeby logistyki – oferujemy wszystkie te możliwości. Najwyższej jakości materiały zapewniają, że powierzchnie, takie jak niskoenergetyczne tworzywa sztuczne, metal malowany proszkowo i powierzchnie zakrzywione można trwale oznaczyć.

Etykiety zabezpieczające, którym możesz zaufać

Etykiety zabezpieczające, którym możesz zaufać

Możliwość sprawdzenia nienaruszonego stanu produktu ma istotne znaczenie, dlatego firma HellermannTyton zapewnia całą gamę materiałów, które
umożliwiają klientom szybkie sprawdzenie, czy wyposażenie nie zostało naruszone. Popularne są dwa rodzaje materiałów i oba służą do zwrócenia uwagi na kwestie niepożądanej ingerencji; jeden z nich pozostawia wyraźny ślad na powierzchni, a drugi rozpada się na części.
Dostępny jest też wytrzymały system oznaczeń zewnętrznych składający się z przezroczystego laminatu i srebrnej etykiety do nadruku, która doskonale sprawdza się w przypadku samochodów ciężarowych i przyczep.

Szybki sposób maksymalizacji jakości wydruku do stosowania na dużą i małą skalę.

Szybki sposób maksymalizacji jakości wydruku do stosowania na dużą i małą skalę.

Łatwy w użyciu, wszechstronny system etykiet jest istotny, gdy potrzebna jest mała lub duża partia etykiet produkcyjnych.
Wszechstronny system firmy HellermannTyton zawiera etykiety i odpowiednie taśmy termiczne, drukarki nisko- i wysokonakładowe, najlepsze oprogramowanie do etykiet i najwyższej klasy wsparcie ekspertów w całej Europie.

Samoprzylepne i samolaminujące etykiety do oznaczania przewodów i kabli.

Samoprzylepne i samolaminujące etykiety do oznaczania przewodów i kabli.

Etykiety samolaminujące to doskonały sposób oznaczania przewodów i kabli. Laminat ochronny zabezpiecza wydruk przed zabrudzeniem i zapewnia tym samym jego czytelność. Intuicyjne projektowanie i drukowanie etykiet za pomocą oprogramowania do etykiet firmy HellermannTyton i drukarek termotransferowych.

oznaczenie przemysłowe z profesjonalnym wydrukiem etykiet

oznaczenie przemysłowe z profesjonalnym wydrukiem etykiet

TOprogramowanie Tagprint Pro do projektowania i drukowania etykiet ma duże możliwości, wiele funkcji i jest niezwykle łatwe w obsłudze.
Używane jako rozwiązanie do oznaczania przemysłowego, Tagprint Pro przyśpiesza produkcję i oferuje wiele opcji dla szerokiego wachlarza wymagań dotyczących wydruku.
Tworzenie etykiet na zasadzie WYSIWYG (widzisz i masz), kody paskowe, serializacja, zestawy etykiet, listy przewodów, wybór obrazów i tekstów to tylko niektóre z możliwości oprogramowania Tagprint Pro.

Tagprint Pro można stosować z szeroką gamą etykiet HellermannTyton, w tym z etykietami do drukarek laserowych, atramentowych, igłowych i termotransferowych, korzystając z następujących funkcji:

 •  Łatwy import różnych rodzajów znaków graficznych do projektu etykiety
 • Dowolne tworzenie oznaczenia dzięki korzystaniu z fontów Windows
 • Warstwy obiektów jak w profesjonalnych programach graficznych
 • Pionowe i poziome linie pomocnicze dla dokładnego ustawienia obiektów
 • Łatwa zmiana kolorów tekstu, wypełnienia i ramki w celu lepszego wyróżnienia
 • Możliwość rozciągania i ściskania tekstów zarówno w pionie, jak i poziomie
 • Rysowanie linii, okręgów, trójkątów i kwadratów na etykiecie jako prosty sposób do tworzenia etykiet o bardziej profesjonalnym wyglądzie


Dzięki szablonom etykiet HellermannTyton, które oszczędzają zarówno czas, jak i pieniądze, oznaczenie kabli jest niezwykle proste. Co więcej, sekcja plików do pobrania na naszej międzynarodowej stronie www.hellermanntyton.com oferuje bezpłatne szablony wszystkich etykiet laserowych. Można je łatwo przetwarzać, używając dowolnego edytora Word. Jeśli używasz już oprogramowania do etykiet, znajdziesz tam rysunki w skali, które zawierają wszelkie informacje potrzebne do pobrania ich bezpośrednio do programu użytkownika.

Wskazówka: Aby pobrać wiele dokumentów jednocześnie, należy umieścić je w skrzynce odbiorczej i pobrać w formie skompresowanego pliku zip.

Oznaczenie przemysłowe: Katalogi techniczne

Oznaczenie przemysłowe: Katalogi techniczne

Obszerne informacje techniczne na temat rozwiązań oznaczania przemysłowego/ etykiet samoprzylepnych można znaleźć w katalogu głównym:

 • Diagram wyszukiwania odpowiedniej etykiety lub materiału do oznaczeń
 • Przyczepność

 

Industrial identification: Bonding properties of labels

 

 • Wpływ energii powierzchniowej na właściwości spajania

 

Industrial identification: Surface energy and bonding properties

 

 • Instrukcje stosowania oznaczników kabli z ochronnym laminatem

 

Industrial identification: Instructions for using cable markers with protective laminate

 

 • oznaczenie przemysłowe: Drukowanie termotransferowe

 

Industrial identification: Thermal transfer printing

Bądź z nami w kontakcie


Update: 16/11/2019 © HellermannTyton 2019