Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip - Seria wyjątkowych i innowacyjnych produktów do bezpiecznej i łatwej instalacji halogenowych źródeł światła.

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip – Nowe, łatwe w montażu i energooszczędne rozwiązanie do bezpiecznego montażu halogenowych źródeł światła

Nasz zespół specjalistów w firmie HellermannTyton błyskawicznie zareagował na nowe wyzwania w dziedzinie montażu halogenowych źródeł światła i przedstawił najlepsze rozwiązanie do budynków mieszkalnych i przemysłowych.

 

Instalacja halogenowych źródeł światła w sufitach podwieszanych (tak w budynkach mieszkalnych jak przemysłowych) często stwarza problemy dotyczące konieczności skutecznej izolacji sufitu a zarazem zachowania przepływu powietrza dla halogenu (ryzyko przegrzania i pożaru).

 

Naturalnie, aby zapewnić w pełni skuteczną izolację budynku i utrzymać jego energooszczędność, odradza się wykonywanie otworów w materiale izolacyjnym.
Dlatego konieczne jest zabezpieczenie lampy halogenowej systemem, który podnosi materiał izolacyjny wokół niej, zapobiegając w ten sposób przegrzaniu źródła światła.

 

Inżynierowie z firmy HellermannTyton opracowali system zabezpieczający w postaci specjalnych kołpaków osłonowych lamp halogenowych, SpotClip. W zależności od wariantu kołpaki SpotClip można używać do izolacji z materiałów litych, jak i wtłaczanych. Seria obejmuje produkty do małych i bardzo dużych lamp halogenowych.

 

Downlight covers for residential buildings Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budynków mieszkalnych

Kołpaki SpotClip-I, SpotClip-II, SpotClip-III i SpotClip-Box są przeznaczone do stosowania w budynkach mieszkalnych. Tę nową serię innowacyjnych kołpaków osłonowych lamp halogenowych, opracowano z myślą o montażu we wszystkich rodzajach sufitów podwieszanych z zachowaniem niezbędnej bezpiecznej odległości od materiału izolacyjnego. Dzięki temu ograniczają one do minimum ryzyko pożaru i przegrzania się źródła światła. Ponadto kołpaki dystansowe SpotClip wydłużają żywotność oświetlenia.

Downlight covers for industrial buildings Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budynków przemysłowych

Modele SpotClip-Kit i SpotClip-Plate zaprojektowano do użytku w budynkach przemysłowych. Tę nową serię innowacyjnych kołpaków osłonowych lamp halogenowych, opracowano z myślą o montażu we wszystkich rodzajach sufitów podwieszanych z zachowaniem niezbędnej bezpiecznej odległości od materiału izolacyjnego.
Kołpak SpotClip-Plate chroni płyty podsufitowe przed pękaniem i uszkodzeniem pod wpływem ciężaru dużych lamp halogenowych.

Kołpaki osłonowe lamp halogenowych SpotClip do opraw typu downlight w budynkach mieszkalnych

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budynków mieszkalnychKołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip opracowano do montażu opraw lamp halogenowych i LED w sufitach podwieszanych. Ta innowacyjna seria produktów zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i zalety instalacyjne, a także może być stosowana zarówno do sufitów podwieszanych z płyt drewnopochodnych, jak i paneli z płyt gipsowo-kartonowych.

 

SpotClip zapewnia zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy źródłem światła a folią izolacyjną i izolacją termiczną dachu i zachowuje sztywność nawet w wysokich temperaturach. Obniża to do minimum ryzyko uszkodzenia materiału izolacyjnego na skutek przegrzania, a zatem zagrożenie pożarowe. Ponadto kołpaki dystansowe SpotClip wydłużają żywotność oświetlenia.

 

SpotClip można instalować zarówno przed jak i po montażu oświetlenia. Umożliwia on także szybką wymianę lamp.

 

Dodatkowe pazurki na końcach ramion zabezpieczają SpotClip przed przekrzywieniem się. Inteligentny sposób prowadzenia przewodów przez uchwyt w górnej części kołpaka pozwala utrzymywać przewody na miejscu.

 

Wszystkie kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip przeszły pozytywnie próbę rozżarzonym drutem (GWT) o temp. 960°C i testy wymagane przez normy EN 60598-1, EN 60598-2-2 oraz NF C 15100.

 

Dobierz odpowiedni kołpak osłonowy do lampy halogenowej do rodzaju materiału izolacyjnego i średnicy oprawy.


SpotClip downlight covers for residential buildings flow chart SpotClip downlight covers for residential buildings flow chart

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-I

Do stosowania w budynkach mieszkalnych

SpotClip-I do standardowych domów mieszkalnych i zwijanego materiału izolacyjnego

• Maksymalna wysokość lampy halogenowej 70 mm

• Możliwość mocowania w otworach o średnicy od 62 do 90 mm

• Wykonany z niepalnego poliamidu 6.6 wzmacnianego włóknem szklanym zgodnego z normą UL94-V0 (PA66GF15%)

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-II

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-II

• Do standardowych domów mieszkalnych i wtłaczanego materiału izolacyjnego

SpotClip-II opracowano do lamp o wysokości maks. 95 mm

• Możliwość mocowania w otworach o średnicy od 62 do 90 mm

• Wykonany z niepalnego poliamidu 6.6 wzmacnianego włóknem szklanym zgodnego z normą UL94-V0 (PA66GF15%)

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-III

Downlight covers SpotClip-III

Kołpak SpotClip-III umożliwia montaż zewnętrznego zasilacza. Jeżeli mocowana lampa halogenowa nie ma zasilacza zewnętrznego, można łatwo odciąć dodatkową poziomą nóżkę. Pozioma nóżka pomaga utrzymać bezpieczny odstęp między izolacją a zasilaczem lampy halogenowej.

Downlight covers SpotClip-III

SpotClip-III nadaje się do wszystkich standardowych zastosowań z izolacją litą. Dostarczany jest z rozpostartymi ramionami, które można w jednej chwili zablokować wewnątrz otworu montażowego. Wysokość kołpaka ochronnego zależy od średnicy otworu w suficie.
SpotClip-III nadaje się do montażu opraw punktowych o średnicy od 62 do 120 mm i do wysokości 115 mm. Wykonany z materiału niepalnego zgodnego z UL94-V2.

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Box


Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Box Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Box


SpotClip-Box opracowano specjalnie do budownictwa pasywnego. Izolacja zachowuje ciągłość i nie narusza jednolitej struktury konstrukcji pasywnej.
SpotClip-Box służy do montażu oświetlenia LED i świetlówek kompaktowych w oprawach downlight o średnicy do 75 mm i wysokości do 130 mm. Produkt dostępny w zestawie z szybkozłączkami HelaCon Lux wszystkimi elementami potrzebnymi do montażu.
Wykonany z materiału niepalnego zgodnego z normą UL94-V2 i stabilizowanego cieplnie (PA66HS).

Do stosowania w budynkach przemysłowych

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budownictwa przemysłowego


Kołpaki osłonowe lamp halogenowych SpotClip do budynków przemysłowych zaprojektowano do opraw typu downlight o większych wymiarach.

 

Modele SpotClip-Kit i SpotClip-Plate zaprojektowano do użytku w budynkach przemysłowych. Tę nową serię innowacyjnych kołpaków osłonowych lamp halogenowych, opracowano z myślą o montażu we wszystkich rodzajach sufitów podwieszanych z zachowaniem niezbędnej bezpiecznej odległości od materiału izolacyjnego. Kołpak SpotClip-Plate chroni płyty podsufitowe przed pękaniem i uszkodzeniem pod wpływem ciężaru dużych lamp halogenowych.


Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budownictwa przemysłowego Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budownictwa przemysłowego

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Kit

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Kit

SpotClip-Kit przeznaczony jest zasadniczo do montażu dużych lamp halogenowych (downlight) w pomieszczeniach przemysłowych i biurowych. Komplet składa się z trzech nóżek i płytki mocującej. Nóżki dostępne są w dwóch długościach (150 mm i 240 mm). Płytka mocująca SpotClip-Kit ma sześć otworów mocujących umożliwiających rozstaw nóżek, zależnie od średnicy lampy halogenowej.

 

SpotClip-Kit 150 przeznaczony jest do opraw o średnicy od 100 do 270 mm i wysokości 140 mm. SpotClip-Kit 240 nadaje się natomiast do lamp halogenowych o średnicy od 170 do 310 mm i wysokości maks. 230 mm. SpotClip-Kit można połączyć z płytką SpotClip-Plate.

 SpotClip-Kit SpotClip-Kit

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Plate

Downlight covers SpotClip-Plate

SpotClip-Plate has been developed especially for installation in suspended grid ceilings in order to avoid damage and cracks in the ceiling plates caused by the weight of heavy downlights. The product dimensions of 592 mm x 592 mm mean that it fits perfectly into standard grid ceilings with a width of 600 mm. The pre-cut design makes it suitable for installation of the most commonly used downlights with a diameter from 75 mm to 314 mm.


SpotClip-Plate można zastosować, aby zapewnić bezpieczną odległość między lampą halogenową a materiałem izolacyjnym. Oferujemy trzy różne rozwiązania zapobiegające uszkodzeniu materiału izolacyjnego pod wpływem przegrzania lampy.
1. Połącz dwie płytki ze sobą za pomocą rurek SpotClip-Tubes, aby otrzymać odpowiedni rozstaw między nimi
2. Za pomocą zaślepek SpotClip-Cap i rurek SpotClip-Tubes uzyskasz odpowiedni odstęp między płytką montażową a izolacją
3. Zestaw SpotClip-Kit można szybko połączyć z płytką SpotClip-Plate.


Downlight covers SpotClip-Plate Downlight covers SpotClip-Plate

Instrukcje instalacyjne

SpotClip-I


SpotClip-I SpotClip-I


 1. Ściśnij ramiona kołpaka SpotClip i włóż do otworu montażowego.
 2. Zamocuj kołpak SpotClip w wybranym miejscu.
 3. Dociśnij pazurki do płyty gipsowej, żeby zapobiec przesuwaniu się kołpaka.
 4. Teraz możesz bezpiecznie zamontować lampę halogenową.

SpotClip-II


SpotClip-II SpotClip-II


 1. Zamocuj kołpak SpotClip w wybranym miejscu.
 2. Dociśnij pazurki do płyty gipsowej, żeby zapobiec przesuwaniu się kołpaka.
 3. Teraz możesz bezpiecznie zamontować lampę halogenową.

SpotClip-III


SpotClip-III SpotClip-III


 1. Wsuń podstawę montażową do otworu.
 2. Dociśnij pazurki do płyty gipsowej, aby zapewnić stabilne zamocowanie kołpaka SpotClip III.
 3. Zamontuj lampę halogenową.
 4. Podłącz zasilacz i zamocuj przewód w uchwycie.

SpotClip-Box


SpotClip-Box SpotClip-Box


 1. Zamocuj płytkę dolną nad wywierconym otworem i zamontuj obudowę lampy halogenowej.
 2. Podłącz zasilacz do oprawy lampy dołączonymi szybkozłączkami HelaCon Lux i zablokuj złączem bagnetowym.
 3. Podłącz lampę do oprawy i zablokuj ją w odpowiednim położeniu.
 4. Teraz można nałożyć izolację.

SpotClip-Kit


SpotClip-Kit SpotClip-Kit


 1. Ściśnij ramiona i wsuń SpotClip-Kit do otworu montażowego.
 2. Dociśnij pazurki do płyty gipsowej, aby zamocować ramiona w wybranym położeniu.
 3. Zamontuj lampę halogenową zgodnie z instrukcją producenta.
 4. Podłącz lampę halogenową do zasilania i zamocuj przewód w uchwycie.

SpotClip-Plate


SpotClip-Plate SpotClip-Plate


 1. Umieść płytkę SpotClip-Plate w wybranym położeniu.
 2. Wytnij otwór w płycie sufitowej.
 3. Wsuń lampę halogenową do wyciętego otworu.
 4. Zamontuj lampę halogenową.

Bądź z nami w kontakcie


Update: 24/10/2020 © HellermannTyton 2020