25/10/2021
pictogram

Szafa sterownicza: oznaczenia przewodów i kabli do montażu:
szybka orientacja i oszczędność miejsca

Oznaczenia przewodów i kabli: obowiązkowo w profesjonalnym montażu w szafach sterowniczych


Worker applies Heladuct Worker applies Heladuct


To, jak ważne są kontrola i orientacja, widać zwłaszcza podczas montażu w szafach sterowniczych. Dzięki właściwemu oznaczeniu przewodów i kabli w szafie sterowniczej montaż może być bardzo kompaktowy. Dzięki temu zyskasz niezbędne miejsce w rozdzielni. W przypadku wielu projektów elektrotechnicznych elastyczność jest ważna i właśnie w tym celu opracowaliśmy ręczne systemy oznaczeń. Na przykład RiteOn: Dzięki naszym samolaminującym etykietom do indywidualnego oznaczenia przewodów i kabli można pracować łatwiej i oszczędzać czas.

Mniej znaczy więcej. Jak technologia potwierdza mądrość ludową

Oznaczenia przewodów to dziedzina specjalna, która dąży do jednego celu: ekonomiczność po stronie użytkownika. Oznaczniki kablowe WIC marki HellermannTyton od zawsze wyróżniają się szybkim montażem. Nie spoczywamy jednak na laurach. Wprost przeciwnie: Pracownik naszego działu rozwoju produktów z oddziału HellermannTyton we Francji przeprowadził ankietę wśród klientów, skrupulatnie zapoznał się z badaniami i sporządził wiele wyliczeń. Pewnego dnia z jego drukarki 3D wyszły pierwsze prototypy opracowanego na nowo oznacznika kablowego WIC.

W skrócie: Specjalnie poczyniliśmy oszczędności na materiale. Ale po to, aby zyskać większą wydajność. W decydującym miejscu mniejsza grubość ścianki jest pomocna w celu lepszego rozwarcia podczas nasuwania na kabel i umożliwia jednocześnie większą prędkość powrotną. Klik! I już nowy oznacznik kablowy WIC0 jest niezawodnie zamontowany.

Mniej znaczy tutaj więcej. Typowe produkty HellermannTyton.

Przestań walczyć o każdy centymetr sześcienny w szafie sterowniczej


HelaDuct w panelu elektrycznym HelaDuct w panelu elektrycznym


Od wielu dekad opracowujemy ekonomiczne rozwiązania w dziedzinie kabli dla przemysłu. Ponieważ stale obserwujemy rynki i nigdy nie przestajemy wypytywać naszych klientów o możliwości optymalizacji, ciekawość zadomowiła się w naszej firmie. To nasz codzienny motor do działania nad innowacjami. Dzięki niej jesteśmy także skarbnicą pomysłów oraz inicjatorem nowych koncepcji. Zdarzyło nam się już, że klient podczas przeszukiwania naszego zbioru wzorców wpadł na nowy pomysł, który został później zrealizowany w jego systemie zarządzania kablami.


Electric panel Electric panel


Ochrona kabli i przewodów

1) HelaDuct HTWD-PN: Koryta na kable i przewody o mniejszych średnicach. Łatwe i bezpieczne usuwanie żeber dzięki liniom załamania. Szczególnie wąskie przerwy międzyżebrowe.
2) HelaDuct HTWD-PW: Koryta na kable i przewody o większych średnicach. Łatwe i bezpieczne usuwanie żeber dzięki liniom załamania. Szczególnie szerokie przerwy międzyżebrowe.
3) Helawrap HWPP: Idealne rozwiązanie do łączenia w wiązki oraz ochrony kabli i przewodów. Łatwość obróbki i dobra ochrona przed przetarciem.
4) HelaDuct Flex: Elastyczne uchwyty do wiązek kablowych w celu uporządkowanego prowadzenia przewodów także przy dużym kącie nachylenia.

 

Systemy identyfikacji

5) Etykiety panelowe: Korzystne rozwiązanie dla grawerowanych, plastikowych tabliczek. Nie wymagają dodatkowych wsporników do tabliczek; łatwość opisywania etykiet.
6) WIC: Szybkie i łatwe ręczne oznaczenie kabli i przewodów. Nadają się również do późniejszego montażu.
7) Helatag 1209: Wytrzymałe oznaczniki do kabli i przewodów z niezwykle odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne dzięki laminatowi ochronnemu.
8) Opaski kablowe IT: Do łatwego oznaczania kabli i przewodów i jednoczesnego łączenia w wiązki.

 

Opaski kablowe i elementy mocujące

9) Seria Q: System opasek kablowych z otwartą główką zapewniający prosty i szybszy (do 25%) montaż.
10) SolidTack: Cokoły o bardzo dużej sile klejenia – nawet na niskoenergetycznych powierzchniach.
11) Opaski mocujące T50R0SFT6: Ząbkowane zewnętrznie - dzięki czemu chronią wiązki. Mocowania choinkowe można stosować z blachami o różnej grubości. 

 

Produkty izolacyjne

12)  HIS-3: Cienkościenne i elastyczne rury termokurczliwe do izolacji, ochrony i kodowania kolorystycznego.

 

Sprawdź nasze pakiety próbne

Pakiety próbne

Cokoły SolidTack to innowacyjne rozwiązanie w zakresie mocowania, w szczególności do niskoenergetycznych powierzchni, takich jak PP i PE. Stanowią alternatywne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie można użyć śrub w szafie sterowniczej.

 

Kolorowe opaski kablowe zapewniające lepszą orientację w szafie sterowniczej.

 

Idealny system do szafy sterowniczej: Począwszy od cokołów montażowych po opaski i szyldy do oznaczania.

Pobierz

Broszura dla konstruktorów szaf sterowniczych

Dowiedz się więcej o naszych produktach dla producentów szaf sterowniczych w naszej broszurze.

Pobierz broszurę dla konstruktorów szaf sterowniczych!

Globalna wiedza. Lokalne wsparcie. Znajdź swojego przedstawiciela:

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konkretnych rozwiązań lub chciałbyś uzyskać  więcej informacji, z przyjemnością Ci pomożemy – korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy technicznej:
 

Polska / Karolina Wolszczak
Karolina.Wolszczak@HellermannTyton.pl
+48 602 605 020

Bądź z nami w kontakcie!


Update: 23/10/2021 © HellermannTyton 2021
© HellermannTyton 2021 (v4.156) | Update: 23/10/2021