pictogram

Szafa sterownicza: oznaczenia przewodów i kabli do montażu:
szybka orientacja i oszczędność miejsca.

Oznaczenia przewodów i kabli: obowiązkowo w profesjonalnym montażu w szafach sterowniczych.

To, jak ważne są kontrola i orientacja, widać zwłaszcza podczas montażu w szafach sterowniczych. Dzięki właściwemu oznaczeniu przewodów i kabli w szafie sterowniczej montaż może być bardzo kompaktowy. Dzięki temu zyskasz niezbędne miejsce w rozdzielni. W przypadku wielu projektów elektrotechnicznych elastyczność jest ważna i właśnie w tym celu opracowaliśmy ręczne systemy oznaczeń. Na przykład RiteOn: Dzięki naszym samolaminującym etykietom do indywidualnego oznaczenia przewodów i kabli można pracować łatwiej i oszczędzać czas.

 

Więcej na ten temat, patrz także nasz blog.

 

Przestań walczyć o każdy centymetr sześcienny w szafie sterowniczej.
Zyskaj miejsce dzięki naszym produktom.

Szafa sterownicza: wiele produktów do montażu

Ochrona kabli i bezpieczne prowadzenie kabli


1) HelaDuct HTWD-PN: Koryta na kable i przewody o mniejszych średnicach. Łatwe i bezpieczne usuwanie przegródek dzięki przewidzianym miejscom do łamania. Szczególnie wąskie przegródki i szczeliny.

2) HelaDuct HTWD-PW: Koryta na kable i przewody o większych średnicach. Łatwe i bezpieczne usuwanie przegródek dzięki przewidzianym miejscom do łamania. Szczególnie szerokie przegródki i szczeliny.

3) Helawrap HWPP: Idealne rozwiązanie do łączenia w wiązki oraz ochrony kabli i przewodów. Łatwość obróbki i dobra ochrona przed przetarciem.

4) HelaDuct Flex: Elastyczne uchwyty do wiązek kablowych w celu uporządkowanego prowadzenia przewodów także przy dużym kącie nachylenia.


Systemy do oznaczenia kabli i przewodów do montażu w szafach sterowniczych


5) Etykiety panelowe: Korzystne rozwiązania dla grawerowanych tabliczek plastikowych. Nie wymagają dodatkowych wsporników do tabliczek, łatwość opisywania na miejscu.

6) WIC: Szybkie i łatwe ręczne oznaczenie kabli i przewodów. Nadaje się również do późniejszego montażu.

7) Helatag 1209: Wytrzymałe oznaczenie kabli i przewodów z doskonałą ochroną przed wilgocią i otarciem mechanicznym dzięki laminatowi ochronnemu.

8) Opaski kablowe IT: Do łatwego oznaczenia kabli i przewodów i jednoczesnego łączenia w wiązki.

 


Systemy do łączenia i mocowania przewodów i kabli zyskujące oszczędność miejsca.


9) Seria Q: System opasek kablowych z otwartą główką łącznika zapewnia prosty i szybszy do 25% montaż.

10) SolidTack: Cokół z bardzo dużą siłą klejenia – nawet na niskoenergetycznych powierzchniach.

11) Opaska mocująca T50R0SFT6: Ząbkowana zewnętrznie- dzięki czemu chroni wiązkę, umożliwia zmienne mocowanie za pomocą (grubość blachy).


Produkty termokurczliwe do wydajnej izolacji kabli i przewodów oraz do oznaczenia kolorami kabli i przewodów.

 

12) Cienkościenny i elastyczny wąż termokurczliwy HIS-3

 

 

Oznaczenia przewodów do dużych i małych rozdzielnic

Oznaczenia przewodów: tam, gdzie jest więcej miejsca,
jest większy zysk.

Przy montażu szaf sterowniczych najważniejsze jest miejsce. Można je zyskać, rozkładając systemowo kable i przewody i korzystając z odpowiedniego oznaczenia kabli i przewodów. Szybki, nieskomplikowany montaż podzespołów oszczędza czas. Czynniki te stale uwzględniamy w naszych rozwiązaniach do rozdzielni. Od wielu dekad nazwa HellermannTyton jest synonimem przemyślanego, zawsze zoptymalizowanego zarządzania kablami i przewodami. Na przykład opaski kablowe serii T należą do najbardziej ekonomicznych rozwiązań naszej firmy do montażu w szafach sterowniczych. Zagięta końcówka umożliwia bardzo szybkie zamocowanie.

Łatwe i bezpieczne odcinanie opasek kablowych w szafie sterowniczej – EVO7 firmy HellermannTyton

 

CTAM z niewielkim zapotrzebowaniem na miejsce w szafie sterowniczej: Podstawki do zacisków kablowych

Lub cokół mocujący CTAM1: o najmniejszej wysokości montażowej, co umożliwia instalację w niewielkiej przestrzeni w szafie sterowniczej. Możliwość mocowania w 4 kierunkach zapewnia elastyczność oraz szybkość pracy.

 

Podążając za przesłaniem nowego sposobu definiowania przestrzeni i czasu podczas montażu szaf sterowniczych, opracowujemy wydajne rozwiązania w dziedzinie zarządzania kablami i przewodami. Dzięki nam odniesiesz sukces zawodowy.

 

 

Trwałe oznaczenia przewodów: Helagrip i Ovalgrip.

Te oznaczniki kablowe są precyzyjnie opisane na drukarce laserowej, co zapewnia ochronę przez zużyciem oraz dobrą czytelność. Łatwość nasuwania osłonek identyfikacyjnych Helagrip (z wycięciem) i Ovalgrip (z prostym przycięciem) oraz umieszczenie obok siebie z zabezpieczeniem przed przekręcaniem umożliwiają szybką i komfortową pracę w szafie sterowniczej.

 

Oznaczenia przewodów do montażu w szafach sterowniczych za pomocą Helagrip

Oznaczanie i łączenie w wiązki w trakcie jednej czynności roboczej Q-ties i Q-tags.

Seria Q – idealna opaska kablowa do montażu w szafach sterowniczych

Czas to pieniądz. Ok. 25% czasu zaoszczędzisz dzięki naszym opaskom kablowym serii Q. Otwarta główka umożliwia bardzo szybkie mocowanie.

 

Do szybkiego oznaczenia  przewodów użyj od razu odpowiedniego systemu Q-tag i przekonaj się, jak ekonomiczny może być system zarządzania kablami i przewodami.

 


Korzystna alternatywna dla tabliczek plastikowych: Etykiety panelowe do montażu w szafach sterowniczych.

Etykiety do szaf sterowniczych do oznaczaniaPonieważ w dużej części pieniądze zyskuje się na zakupach, szczególnie opłacalne są nasze etykiety panelowe.

 

Są one dostępne w najróżniejszych rozmiarach, można je łatwo opisywać metodą termotransferu i mocować z dobrym skutkiem nawet na nierównych powierzchniach. Etykiety stanowią inteligentną alternatywę dla grawerowanych tabliczek plastikowych.

 

Elastyczne zastosowanie dzięki samolaminowaniu: oznaczenie kabli i przewodów RiteOn.

Ręczne opisywanie jest najbardziej elastycznym sposobem oznaczania kabli i przewodów. Nasze samolaminujące etykiety RiteOn w praktycznym dozowniku są bardzo dobrze zabezpieczone przed wilgocią i odporne na przetarcie – dzięki stabilnemu laminatowi ochronnemu.
 

Ochrona i porządek tam, gdzie potrzeba przestrzeni: nasze koryta na kable i przewody.

Zyskaj miejsce dzięki specjalnym kształtom: Te szczególne koryta na kable i przewody są przystosowane do montażu pionowego i zapewniają dzięki temu więcej miejsca szerokości. Przegrody do odrywania mają nieostre krawędzie, aby lepiej chronić kable oraz zapewnić większe bezpieczeństwo podczas pracy.

Montaż szaf sterowniczych: koryto na przewody i kable HelaDuct firmy HellermannTyton

Koryta na przewody i kable.
Optymalna ochrona kabli i instalatorów.

Koryta na przewody i kable HTWD-PN stosuje się w szafach sterowniczych oraz rozdzielniach i są one przeznaczone szczególnie do kabli o mniejszym przekroju poprzecznym.


Koryto na przewody i kable
1) Gładkie, pozbawione zadziorów krawędzie chronią instalatora i kable.
2) Bezpieczne osadzenie pokrywy także w trudnych warunkach, takich jak montaż pionowy i drgania. Pokrywy leżące w jednej płaszczyźnie z boku stanowią optymalne wykorzystanie miejsca. Koryta na przewody i kable montuje się więc także z pokrywą blisko obok siebie.
3) Usuwanie przegródek bez pozostawiania zadziorów dzięki planowanym miejscom pęknięcia.
4) Usuwanie segmentów ścian bez pozostawiania zadziorów dzięki planowanym miejscom pęknięcia."

 

Łatwiejsza praca dzięki małym pomocnikom: klamrom mocującym przewody i kable CL-120X60.

Klamry w korycie na przewody i kable – zapobiegają wypadaniu przewodów i kabli

Ten, kto raz instalował kompleksowe wiązki kabli przy użyciu klamer mocujących przewody i kable, wie, jak zapewniają one znaczną oszczędność czasu.

 

Już nigdy kabel układany pionowo nie wypadnie z koryta na przewody i kable, gdy jeszcze trwa rozmieszczanie w innym miejscu.

 

 

 

Szafa sterownicza: montaż oszczędzający miejsce

Mniej to więcej.
Jak technologia potwierdza mądrość ludową.

Oznaczenia przewodów to dziedzina specjalna, która dąży do jednego celu: ekonomiczność po stronie użytkownika. Oznaczniki kablowe WIC marki HellermannTyton od zawsze wyróżniają się szybkim montażem. Nie spoczywamy jednak na laurach. Wprost przeciwnie: Pracownik naszego działu rozwoju produktów z oddziału HellermannTyton we Francji przeprowadził ankietę wśród klientów, skrupulatnie zapoznał się z badaniami i sporządził wiele wyliczeń. Pewnego dnia z jego drukarki 3D wyszły pierwsze prototypy opracowanego na nowo oznacznika kablowego WIC.

Identyfikacja i oznaczanie w szafie sterowniczej

W skrócie: Specjalnie poczyniliśmy oszczędności na materiale. Ale po to, aby zyskać większą wydajność. W decydującym miejscu mniejsza grubość ścianki jest pomocna w celu lepszego rozwarcia podczas nasuwania na kabel i umożliwia jednocześnie większą prędkość powrotną. Klik! I już nowy oznacznik kablowy WIC0 jest niezawodnie zamontowany.

 

Mniej znaczy tutaj więcej. Typowe produkty HellermannTyton.

Montaż rozdzielni, przemysł elektroniczny, koryto na przewody i kable – firma HellermannTyton oferuje wszystko do montażu rozdzielni

Nasze rozwiązania mogą cię zainspirować a potem możemy być twoim zaufanym dostawcą.

Od wielu dekad opracowujemy ekonomiczne rozwiązania w dziedzinie kabli dla przemysłu. Ponieważ stale obserwujemy rynki i nigdy nie przestajemy wypytywać naszych klientów o możliwości optymalizacji, ciekawość zadomowiła się w naszej firmie. To nasz codzienny motor do działania nad innowacjami. Dzięki niej jesteśmy także skarbnicą pomysłów oraz inicjatorem nowych koncepcji. Zdarzyło nam się już, że klient podczas przeszukiwania naszego zbioru wzorców wpadł na nowy pomysł, który został później zrealizowany w jego systemie zarządzania kablami.
 

Oznaczniki kablowe, opisywanie oznaczników kablowych, etykiety kablowe do dużych rozdzielni

Zbiór wzorców HellermannTyton do montażu w szafach sterowniczych stanowi dobry przegląd naszej oferty produktów i zawiera najważniejsze informacje. Przekonaj się sam:

 

Zbiór próbek SolidTack
Cokoły SolidTack to innowacyjne rozwiązanie w zakresie mocowania, w szczególności do niskoenergetycznych powierzchni, takich jak PP i PE. Stanowią alternatywne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie można użyć śrub w szafie sterowniczej.

 

Zbiór próbek – oznaczenia przemysłowe
Począwszy od samolaminujących etykiet do nadruku termotransferowego po oznaczniki węży termokurczliwych w formacie przewodu.

 

Zbiór próbek – seria Q
Idealny system do szafy sterowniczej: Począwszy od cokołów montażowych po opaski i szyldy do oznaczania.

 

Zbiór próbek – kolorowa seria Q
Kolorowe opaski kablowe zapewniające lepszą orientację w szafie sterowniczej.

 

Zbiór próbek – ochrona kabli montowanych w szafach sterowniczych
Począwszy od koryta PVC z wąskimi przegródkami i szczelinami po elastyczne uchwyty do wiązek kablowych."

Zarządzanie kablami urasta do rangi sztuki: Alley of Light.

Alley of lights z produktami marki HellermannTyton

Poczuj tutaj klimat Alei Świateł. 
Holenderski projektant Serge Schoemaker, Architects & DigiLuce, podczas Amsterdam Light Festival zainstalował 12-metrowy pasaż z 2000 świateł. Wszędzie tam były produkty HellermannTyton.

 

Sztuka dla króla, jakość dla klienta!

Nasz wszechstronny asortyment taśm klejących HelaTape zainspirował artystów do stworzenia barwnego dzieła – pasującego do „oranjegekte“ (pomarańczowego szaleństwa), tradycji niderlandzkiej.

 

Bądź z nami w kontakcie


Update: 06/07/2019 © HellermannTyton 2019
Kontakt