Transport szynowy: Postaw na globalnego partnera. Dostarczamy innowacyjne rozwiązania. Oczywiście certyfikowane.

Co najmniej o długość szyny przed innymi:
jesteśmy wiodącym dostawcą dla przemysłu kolejowego.

Gdyby szukać porównania opisującego nasze kompetencje w dziedzinie budowy pojazdów szynowych, można by opowiedzieć bajkę o żółwiu i zającu: My już tu jesteśmy! Po pierwsze dlatego, że jako preferowany dostawca, posiadamy certyfikat IRIS. Oznacza to, że spełniamy wymagania międzynarodowego standardu dla przemysłu kolejowego (IRIS) i w dziedzinie zarządzania okablowaniem oferujemy wszystko, co zapewni bezpieczeństwo i zysk Państwa przedsiębiorstwu. Po drugie, ponieważ mogą Państwo bezpośrednio korzystać z naszej innowacyjności — nasza oferta jest stale rozbudowywana o nowe produkty do budowy pojazdów szynowych.


HellermannTyton to partner, który zapewnia kompleksową obsługę: doświadczenie, jakość i bezpieczeństwo znanej na świecie marki.


HellermannTyton INSIDE
To warto obejrzeć.

Rzuć okiem za kulisy HellermannTyton i sprawdź, co nas inspiruje. Posłuchaj też, jak menadżer produktu opowiada z zaangażowaniem o swoim produkcie i jego maksymalnej funkcjonalności. Nasz kamerzysta dotarł tam, gdzie jest co zobaczyć.


Budowa pojazdów szynowych w akcji

Specjalne rozwiązania dla transportu szynowego:
Certyfikowane i trwałe.

Oczywiście staramy się zawsze odkrywać koło od nowa. Kompetencje naszych strategicznie rozmieszczonych na świecie centrów badawczo-rozwojowych stale się wzajemnie wzbogacają, aby już dzisiaj opracowywać dla transportu szynowego rozwiązania zarządzania okablowaniem jutra. Działamy w ten sposób już od ponad 20 lat. Kładziemy nacisk na współpracę partnerską. Tylko poprzez dogłębną znajomość tematu jesteśmy w stanie optymalnie spełniać wymagania. Przekłada się to na bezpieczeństwo i efektywność: wybierając HellermannTyton, można polegać na certyfikowanych produktach i usługach, które powstały na bazie wiedzy o Państwa branży.

Oznaczenie kabli i przewodów: Oznaczniki termokurczliwe TLFX DS.

Transport szynowy: TLFX-DSTe oznaczniki w idealnej formie drabinkowej zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zastosowaniu w transporcie szynowym. Spełniają wymogi najwyższych klas ochrony przeciwpożarowej posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i można na nich wykonywać trwałe nadruki metodą termotransferową.


Odpowiedź na rygorystyczne wymogi ochrony przeciwpożarowej: Szyldy oznaczeniowe TIPTAG.

Transport szynowy: TIPTAGW miejscach, w których obowiązują rygorystyczne wymogi ochrony przeciwpożarowej, znakomicie sprawdzają się szyldy oznaczeniowe serii TIPTAG. Spełniają wszystkie wymagania przemysłu kolejowego, nie zawierają halogenów i są powszechnie cenione za elastyczność.

 


Do drukowania dwustronnego: drukarka termotransferowa TrakMark DS.

Transport szynowy: TrakMark DSTa drukarka termotransferowa świetnie sprawdza się w sytuacjach, gdy należy szybko wykonać nadruki na wielu oznacznikach termokurczliwych, jednocześnie po obu stronach. TrakMark DS jest w stanie pracować z prędkością do 125 mm/s, dzięki czemu drukowanie przestaje być wyścigiem z czasem.


Ochrona kabli w transporcie szynowym: korytko kablowe HTWD-HF.

Transport szynowy: HTWD-HFTe bezhalogenowe i spełniające wymogi podwyższonej ochrony przeciwpożarowej korytka kablowe ze specjalnej blendy polimerowej odznaczają się wszystkimi zaletami, jakich oczekuje się od zajmującej mało miejsca i skutecznej ochrony kabli. Idealnie sprawdzają się w miejscach przebywania dużej liczby osób oraz lokalizacji wartościowych urządzeń.

 


Tam, gdzie występują tarcia i wstrząsy: Helagaine Twist-In-FR.

Transport szynowy: Helagaine Twist-In FRSzybkość, z jaką zakłada się oplot Helagaine Twist-In-FR, wpływa na wzrost efektywności montażu. Natomiast ze względu na swoje właściwości ograniczania płomienia, te samozamykające się oploty ochronne dla transportu szynowego są niezbędne wszędzie tam, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo.


Na trudne warunki i wysokie wymagania przeciwpożarowe: Helawrap HWPAV0.

Transport szynowy: Helawrap HWPAV0Spinanie i zabezpieczanie przewodów jednym ruchem! Jest to bardzo łatwe do osiągnięcia za pomocą Helawrap HWPAV0. Niezwykle wysoka odporność na ścieranie i rewelacyjne zachowanie w razie pożaru to cechy, które decydują o dopuszczeniu do użytku w pojazdach szynowych.

 


Większa efektywność dzięki szybkiej pracy: z EVO9.

Transport szynowy: EVO9Ewolucja jest tym, co wprawia wszystko w ruch. A dla nas kompleksowe zarządzanie  okablowaniem oznacza także zapewnienie szybkiego i niezawodnego montażu. Wcale nie przypadkiem opracowaliśmy opatentowane narzędzie EVO7 do zaciągania opasek kablowych. Ten produkt został przez nas specjalnie udoskonalony i teraz w postaci EVO9 umożliwia jeszcze szybciej i wygodniej zaciągać szerokie opaski kablowe do dużych obciążeń.

 

Nasza specjalność: opaski kablowe dla transportu szynowego.

Transport szynowy: seria TSpecjalizujemy się w opracowywaniu rozwiązań zarządzania okablowaniem dla konkretnych branż. Z producentami taboru szynowego współpracujemy już od ponad 20 lat i poprzez innowacje stale wyznaczamy w nim nowe standardy. Dowodem na to są chociażby opaski kablowe serii T ząbkowane wewnętrznie, co zapewnia dobre trzymanie wiązek. Opaski kablowe serii OS są natomiast ząbkowane zewnętrznie, aby zabezpieczyć kable o delikatnej izolacji np. bezhalogenowej  przed jej przypadkowym uszkodzeniem. Jeśli wymagana jest szczególnie duża siła wiązania lub zapewnienie szczelności połączenia np. pomiędzy wężem elastycznym, a metalową rurką, najlepszym rozwiązaniem będzie nasza seria KR, z opatentowanym zamkiem bolcowym.

 

 

Idealne dla transportu szynowego:
z powszechnie uznawanymi certyfikatami

Prawie dwie dekady temu postanowiliśmy, że będziemy tworzyć bezpieczne rozwiązania zarządzania okablowaniem dla transportu szynowego. Specyfika tej branży polega na jej interdyscyplinarności; ponadto mamy do czynienia ze stale zmieniającymi się warunkami rynkowymi i wymaganiami technicznymi. Z biegiem lat uwidocznił się zwłaszcza jeden trend: coraz ważniejsze stają się certyfikaty, takie jak badania wykonywane zgodnie z normą PN-EN 45545, oraz coraz bardziej rygorystyczne wymogi ochrony przeciwpożarowej.


Podjęliśmy zatem jako firma jedną ważną decyzję: musimy wyprzedzać te zmiany. Trzymając rękę na pulsie i utrzymując stały kontakt z ustawodawcami i instytutami badawczymi, staramy się spełniać normy wymagane przez rynek, zanim jeszcze dane przepisy wejdą w życie. Na całym świecie mamy ekspertów, którzy chętnie służą klientom wszelką pomocą. Posiadamy oddziały w 38 krajach i mówimy w Państwa języku.


Przydajemy się zatem jako partner już w fazie projektowania nowego pojazdu szynowego. Jesteśmy na każde Państwa żądanie, to typowe dla HellermannTyton. Równie charakterystyczna jest nasza bardzo rozbudowana obsługa — wartością dodaną współpracy jest tak mile widziana niezawodność.

Myślenie z wyprzedzeniem i długofalowe planowanie.

Rozpoznawanie trendów i wychodzenie im naprzeciw poprzez innowacje to dla nas dwie nieodzowne rzeczy. Na przykład przez długi czas w odniesieniu do opasek kablowych nie były wymagane żadne certyfikaty. Mając świadomość, że sytuacja może się kiedyś zmienić, podjęliśmy ścisłą współpracę z renomowanymi instytutami badawczymi. Dlatego nie byliśmy wcale zaskoczeni, gdy pewnego pięknego dnia wprowadzono obowiązek posiadania certyfikatów. Wprost przeciwnie: spełnialiśmy ich wymogi, jeszcze zanim te przepisy zostały przyjęte.

To po raz kolejny przypomina nam sytuację z bajki o żółwiu i zającu: Już tu jesteśmy.

W fazie planowania projektu występuje coraz większa presja na redukcję kosztów.

Transport szynowy: CADAby ułatwić skuteczne planowanie, stworzyliśmy CADENAS. W trakcie poszukiwania idealnego rozwiązania, które nie musi być nowo opracowane, dokonując symulacji 3D, można sprawdzić, czy gotowe produkty będą nadawały się do zastosowania w danej aplikacji.


Więcej na ten temat tutaj.

 

 

Innowacja jest następstwem zamierzonej ewolucji.

Transport szynowy: EVO9Dzięki konsekwentnemu dopracowywaniu narzędzia do zaciągania opasek EVO7 powstał model EVO9, który wyznacza nowe standardy pod względem efektywności i niezawodności.
 

Więcej na ten temat tutaj.

 

 

Funkcjonalność wynikająca z jakości.
Popyt dzięki certyfikatom.

W transporcie szynowym popyt na produkt jest uwarunkowany surowymi wymogami bezpieczeństwa. Kluczem do sukcesu są tutaj międzynarodowe certyfikaty. Dlatego też IRIS (International Railway Industry Standard) jest już stałym składnikiem wymagań wobec dostawców w firmie HellermannTyton. Zaopatrując przemysł kolejowy od wielu lat, spełniamy wszystkie wymagania i jesteśmy całkowicie otwarci na Państwa potrzeby. Szczególnie zoptymalizowane pod tym kątem procesy zarządzania projektem, zarządzania konfiguracją i zarządzania wycofywaniem z użytku korzystnie wpływają na bezpieczeństwo i efektywność Państwa firmy.

Ponadto wiele opasek kablowych HellermannTyton spełnia wymagania normy PN-EN 45545. Na podstawie wytycznych międzynarodowego związku kolei UIC określa ona, jak w razie wybuchu pożaru mają reagować materiały i komponenty. Następujące produkty HellermannTyton, regularnie stosowane w budowie pojazdów szynowych, przeszły już z wynikiem pozytywnym badania przewidziane w tej normie:

- Seria T / PA66W, PA66V0
- Seria OS / PA66W, PA66V0
- Seria KR / PA66W, PA66

 

Myślimy o wszystkim, od czego zależy sukces Państwa przedsiębiorstwa.

HellermannTyton działa w sposób kompleksowy: od prowadzenia na miejscu szkoleń obsługi nowych systemów po uzyskiwanie certyfikatów dla najnowszych innowacji. Dlatego uważamy się za idealnego partnera. Warto nas wypróbować!

 

Skontaktuj się z nami!


Update: 16/03/2019 © HellermannTyton 2019
Kontakt