25/10/2021
pictogram

Elektrownia słoneczna: osiągnij zyski w krótszym czasie.
Z rozwiązaniami HellermannTyton do zarządzania okablowaniem

Poznaj Georga Neureitera i dowiedz się jak prawidłowo wykonać okablowanie już na etapie tworzenia instalacji

Solar webinar

Georg jest menedżerem ds. rynku energii odnawialnej i należy do zespołu ekspertów HellermannTyton ds. okablowania w instalacjach fotowoltaicznych. Swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem podzielił się w specjalnie przygotowanym webinarium. Oglądając je dowiesz się m.in. czym są instalacje dachowe i o stałym nachyleniu, tracker horyzontalny i agrowoltaika. Poznasz ryzyko związane z okresem eksploatacji i przykłady złego zarządzania okablowaniem, LCOE i ukryte koszty oraz wysokowydajne materiały do instalacji fotowoltaicznych. Nie zastanawiaj się dłużej. Zarejestruj się i dołącz do Georga.

Rozwiązania zwiększające efektywność instalacji fotowoltaicznych

Solar BRO

Wybór odpowiednich produktów do zarządzania okablowaniem w instalacjach fotowoltaicznych już na etapie ich projektowania jest jednym z kluczowych elementów pozwalających utrzymać wydatki operacyjne na najniższym możliwym poziomie. Wybierając HellermannTyton wybierasz właściwe rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo, niezawodność i trwałość instalacji bez względu na to w jak trudnych warunkach działają. W naszej nowej broszurze przeznaczonej dla rynku fotowoltaiki znajdziesz wiele ciekawych produktów, które pomogą Ci w efektywnym zarządzaniu kablami. Broszurę możesz obejrzeć on-line lub zamówić darmowy egzemplarz.

Zarządzanie kablami w instalacjach fotowoltaicznych

Naszym celem jest sukces Twojej farmy fotowoltaicznej. Oszczędzaj dzięki mniejszym nakładom serwisowym

Może brzmi to banalnie, ale naszym celem jest sprawić, byś szybciej zaczął osiągać zyski i czerpał z nich długofalowo. Mamy na to swój sprawdzony sposób. Jesteśmy specjalistami w zakresie optymalnego i solidnego zarządzania okablowaniem na farmach fotowoltaicznych, dzięki czemu możesz znacznie obniżyć koszty serwisu. Nasza praca sprawia, że prąd z energii słonecznej jest niezawodnie działającym i konkurencyjnym produktem.


Energia słoneczna jest naszą siłą. Niezależnie od tego czy szukasz odpowiedniej opaski kablowej, wielofunkcyjnych narzędzi do znakowania czy kompleksowych systemów do montażu kanałów kablowych, jesteśmy partnerem na którym możesz zawsze polegać.

Kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania okablowaniem dla instalacji fotowoltaicznych


Instalacje fotowoltaiczne - rozwiązania HellermannTyton w zakresie zarządzania kablami Instalacje fotowoltaiczne - rozwiązania HellermannTyton w zakresie zarządzania kablami


Jako jeden z wiodących na świecie producentów specjalistycznych rozwiązań w zakresie zarządzania okablowaniem dla instalacji solarnych, zobowiązujemy się do zwiększenia wydajności systemów naszych klientów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że energia wytwarzana przez odnawialne źródła energii musi być konkurencyjna, dlatego już w fazie planowania myślimy o zapewnieniu jak największej efektywności działania. Stosując produkty i rozwiązania HellermannTyton, możesz oczekiwać długoterminowych korzyści. Na przykład dzięki naszym opaskom kablowym serii Q z otwartą główką możesz zaoszczędzić 25% czasu podczas montażu.

Twoja instalacja fotowoltaiczna, nasze indywidualne rozwiązania

Oferujemy szerokie portfolio produktów dla przemysłu solarnego. Ale to nie wszystko. Jeśli Twój projekt jest unikalny i potrzebujesz indywidualnego podejścia jesteśmy w stanie opracować dla Ciebie idealne rozwiązanie. Jednym z takich przykładów jest nasz uchwyt MiniEdgeClip, który doskonale sprawdza się w przypadku paneli o małej wysokości i szczególnie wąskich krawędziach.

Dla nas duch partnerstwa zawsze stanowi kamień węgielny wspólnego sukcesu. Przetestuj nas!

Farmy fotowoltaiczne: światowy sukces z długoterminowym potencjałem


Farmy fotowoltaiczne: światowy sukces z długoterminowym potencjałem Farmy fotowoltaiczne: światowy sukces z długoterminowym potencjałem


Kiedy Alexandre Edmond Becquerel odkrył efekt fotowoltaiczny w 1839 roku, nie mógł przewidzieć, skali z jaką prawie 200 lat później będzie on wykorzystywany. Panele słoneczne zostały po raz pierwszy użyte w kosmosie pod koniec lat 50-tych XX wieku, jako żagiel słoneczny do samodzielnego wytwarzania energii elektrycznej. Obecnie systemy solarne dostarczają konkurencyjną energię tutaj, na Ziemi i mają swój wkład w zaspokajanie światowego zapotrzebowania na energię.

Obecnie do budowy paneli fotowoltaicznych wykorzystywany jest krzem, ale jest to drogi surowiec, którego dostępność jest ograniczona. Istnieją już innowacyjne panele słoneczne wykonane z Perovskite. Jego krystaliczna struktura umożliwia produkcję znacznie cieńszych paneli słonecznych, które mogą być nakładane na zakrzywione powierzchnie w postaci folii. Perovskite jest perspektywicznym surowcem z bardzo dużym potencjałem ze względu na możliwość skuteczniejszego wykorzystania niebieskiego i zielonego światła.

Niezależnie od tego, które technologie zostaną opracowane i wdrożone dla odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, HellermannTyton ma - i nadal będzie miał - jedne z najbardziej efektywnych rozwiązań w zakresie zarządzania okablowaniem na Twojej farmie fotowoltaicznej.

Produkty do instalacji fotowoltaicznych

Długowieczność się opłaca.
I tym samym powiedzieliśmy Ci już prawie wszystko

Właściwie nie wierzymy w proste formuły sukcesu, ale w tym przypadku zależność można wyjaśnić bardzo szybko. Wybierając materiały i dostosowując projekty naszych produktów dla odnawialnych źródeł energii, mamy jeden nadrzędny cel: trwałość. Rezultat: koszty konserwacji są zminimalizowane, a tym samym koszty eksploatacji, podczas gdy stabilność działania instalacji solarnych wzrasta.
Jakość naszych produktów jest gwarancją Twojego sukcesu.

Łatwy montaż na panelach słonecznych: seria EdgeClip

Szybki i prosty montaż bez użycia narzędzi zmniejsza koszty instalacji kanałów kablowych. EdgeClip jest po prostu mocowany do krawędzi ramy. Wysokowydajna, podwójnie hartowana stal sprężynowa skutecznie przeciwdziała siłom odciągowym. Nasza seria opasek EdgeClip została zaprojektowana dla krawędzi o wymiarach od 1,0 do 6,0 mm, a w połączeniu z opaskami kablowymi serii Q i OS stanowi szybkie i proste rozwiązanie do mocowania instalacji solarnych.

Wyjątkowo bezpieczny i ekonomiczny: EdgeClip MSC2

EdgeClip MSC2

Zaciska się tak mocno, że niepotrzebne są żadne otwory. EdgeClip MSC2 jest rozwiązaniem, dzięki któremu nawet opaski kablowe są zbędne.

Odporna na korozję stal szlachetna i odpowiednia konstrukcja zapewniają mocne trzymanie nawet na pustyniach i obszarach bogatych w sól. Dzięki zaokrąglonym wewnętrznym krawędziom, instalacja jest niezwykle prosta. Można ją wykonać ręcznie, nie naruszając przewodów.


EdgeClip MSC2 został opracowany specjalnie dla farm fotowoltaicznych. Zapewnia stabilne, równoległe prowadzenie dwóch kabli jednocześnie.

Oszczędność 25% czasu montażu: z opaskami kablowymi serii Q

z opaskami kablowymi serii Q

Racjonalne rozwiązania są sprawą kluczową. Czas to pieniądz – szczególnie, jeśli w grę wchodzi fotowoltaika. Dzięki otwartej główce opaski kablowej serii Q aplikacja jest tak szybka, że ekonomiczność farmy solarnej zaczyna się już na etapie montażu. Cały proces jest krótszy o dwa etapy robocze, a opaska jest wykonana z poliamidu odpornego na warunki atmosferyczne. Innymi słowy, jest to rozwiązanie do zarządzania kablami, które opłaca się natychmiast i długoterminowo.

Do pracy w najtrudniejszych warunkach: opaski ze stali nierdzewnej serii MBT

serii MBT

Wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej jest często uzależnione od ekstremalnych warunków np. na pustyni. Sam fakt, że systemy fotowoltaiczne są narażone na intensywne promieniowanie UV sprawia, że opaski kablowe serii MBT są idealnym rozwiązaniem. Stal nierdzewna jest odporna na wysokie temperatury i stałe działanie promieni słonecznych.

Ponadto, opaski MBT są odporne na działanie związków chemicznych i mogą być instalowane naprawdę szybko. To wpływa na efektywność ekonomiczną systemów solarnych.

Wyznaczamy standardy przyszłości: z M-BOSS Compact

M-BOSS Compact

Moduły fotowoltaiczne są nieustannie narażone na oddziaływanie zjawisk pogodowych. My opracowaliśmy rozwiązanie, dzięki któremu wyblakłe lub zwietrzałe szyldy należą już do przeszłości.

 

Nasz system tłoczenia M-BOSS Compact umożliwia szybkie i trwałe znakowanie oznaczników ze stali nierdzewnej. Jego niezwykle kompaktowa forma została już z powodzeniem przetestowana w przemyśle Offshore i wiemy że doskonale sprawdzi się również na farmach solarnych.

Potrafimy oprzeć się działaniu słońca a Ty możesz z tego korzystać


Potrafimy oprzeć się działaniu słońca a Ty możesz z tego korzystać Potrafimy oprzeć się działaniu słońca a Ty możesz z tego korzystać


Podczas gdy wiele innych instalacji wymaga modernizacji, ze względu na uszkodzenia będące skutkiem nieustannego działania promieni UV my oferujemy produkty o wyjątkowo wysokiej odporności na ich działanie. Na przykład opaski kablowe wykonane z poliamidu PA11, specjalnie opracowane dla systemów solarnych, z powodzeniem przetestowane przez Instytut Fraunhofera ds. Systemów Energii Słonecznej ISE. Jednym z kluczowych czynników, który odróżnia nasze rozwiązania w zakresie zarządzania kablami od rozwiązań konkurencji, jest możliwość utrzymania kosztów modernizacji na minimalnym poziomie. To dlatego, że używamy sprawdzonych materiałów o wysokiej jakości.   

Trwałość się opłaca. Sprawdź nas


Trwałość się opłaca. Sprawdź nas Trwałość się opłaca. Sprawdź nas


Będziemy niezwykle szczęśliwi móc usiąść z Tobą przy jednym stole w celu opracowania rozwiązań, które spełnią unikalne potrzeby Twojej farmy fotowoltaicznej. Wiedząc jednocześnie, że nasze produkty są po prostu dobre pozwolimy je Tobie dokładnie przetestować. Twoja lista kontrolna powinna obejmować m.in. takie obszary jak: szybkość montażu, niezawodność działania, odporność na warunki atmosferyczne. Jesteśmy pewni, że nasze produkty przejdą ten test bezbłędnie.
 
I nie przechwalamy się, mówiąc, że zarówno Ty jak i my zdobywamy przewagę konkurencyjną. To tylko proste stwierdzenie faktów.

Specjalistyczne rozwiązania HellermannTyton

Z HellermannTyton zajdziesz daleko.
Nadajemy na tych samych falach

Gdy podczas budowy elektrowni słonecznych ze względów kosztowych zaczęto przechodzić z aluminium na stal galwanizowaną, my w międzyczasie opracowaliśmy nowe rozwiązania. Zawartość chlorków w powietrzu nad obszarami morskimi prowadzi, w połączeniu z cynkiem i wodą do reakcji chemicznej. Powstaje rodzaj rozpuszczalnika, atakującego popularne poliamidy, co powoduje wzrost kosztów konserwacji.

Z niezawodną pomocą przychodzi GalvaLok PA11. To opaski kablowe, które dzięki wysokiej odporności na związki chemiczne i promieniowanie UV są typowym produktem firmy HellermannTyton: zapewniają większą ekonomiczność instalacji dzięki solidnym, długotrwałym rozwiązaniom w zarządzaniu okablowaniem. 

HellermannTyton wnosi światło do ciemności.
Systemowo


HellermannTyton wnosi światło do ciemności. Systemowo HellermannTyton wnosi światło do ciemności. Systemowo


Wszelkie instalacje elektryczne wykonywane w USA podlegają przepisom NEC (National Electrical Code), które określają standardy i praktyki dot. bezpiecznej instalacji przewodów elektrycznych i urządzeń. I to w różnych opcjach typowych dla poszczególnych stanów i hrabstw. Zgodnie z NEC wszystko musi być oznaczone za pomocą specjalnych etykiet. NEC został opublikowany po raz pierwszy w 1897 roku i jest corocznie aktualizowany.


System ten jest trudny do zrozumienia i nieuchronnie prowadzi do wielu nieporozumień, potencjalnych błędów i wysokich kosztów dla firm zajmujących się instalacjami elektrycznymi. Szczególnie w fotowoltaice, gdzie skomplikowane systemy solarne są codziennością, NEC stanowi kosztowną przeszkodę.
 
To nie dawało spokoju naszym kolegom w Stanach Zjednoczonych. Stworzyli oni HellermannTyton Solar Installation Labeling, który jest najprostszym rozwiązaniem od czasu wynalezienia żarówki. Wstępnie zaprojektowany i wstępnie zmontowany system etykietowania solarnego, spełnia wszystkie wymagania NEC w przemyśle energii słonecznej (broszura dla rynku amerykańskiego). Dzięki współpracy z  odpowiednimi organami przemysłowymi w regionie Zatoki Perskiej, system ten jest dostępny również dla tego rynku.

 

Wiemy, że jedynym sposobem na zmniejszenie ilości pracy jest szybkie sięgnięcie po odpowiednie narzędzie. Typowy HellermannTyton.    

Instalacje solarne wymagają nowego sposobu myślenia


Instalacje solarne wymagają nowego sposobu myślenia Instalacje solarne wymagają nowego sposobu myślenia


Odnawialne źródła energii są wysoce wyspecjalizowaną dziedziną. A fotowoltaika rządzi się własnymi prawami. Zanim będziemy usatysfakcjonowani nową opaską kablową, musi ona przejść serię wymagających testów. Jakiś czas temu zwróciliśmy się do znanego na całym świecie Instytutu Fraunhofera ds. Systemów Energii Słonecznej ISE, aby przetestował nasze opaski, poddając je ekstremalnemu działaniu promieniowania UV. Intensywny test symulował trzyletnią dawkę promieniowania UV. Wyniki, które otrzymaliśmy były znakomite ale my nie byliśmy zadowoleni z samych testów laboratoryjnych. Dlatego wysłaliśmy nasze opaski kablowe na pustynię na trzy lata. Rzeczywiste, ekstremalne warunki panujące w regionie Negev w Izraelu dały nam potwierdzenie, którego potrzebowaliśmy.

Mówiąc wprost - rozwiązania do zarządzania kablami HellermannTyton oznaczają, że model biznesowy może generować wymierne zyski z energii słonecznej, ponieważ koszty utrzymania są na minimalnym poziomie.

 

Trendy i innowacje: Produkty do instalacji fotowoltaicznych

Na całym świecie wzrasta zapotrzebowanie na energię słoneczną.
Miej oko na innowacje


Na całym świecie wzrasta zapotrzebowanie na energię słoneczną. Miej oko na innowacje Na całym świecie wzrasta zapotrzebowanie na energię słoneczną. Miej oko na innowacje


W skali globalnej moc energii słonecznej podwoiła się od 2010 r., a rynek światowy odnotowuje wzrost w tempie 15% rocznie. HellermannTyton obserwuje trendy w dziedzinie systemów solarnych i sporządza raporty na temat innowacji. Zachęcamy do skorzystania z nich.

Odporność na promieniowanie UV zapewnia trwałość systemów fotowoltaicznych

Odporność na promieniowanie UV zapewnia trwałość systemów solarnych

Nasze opaski kablowe do elektrowni słonecznych zostały przetestowane w najtrudniejszych warunkach przez Instytut Fraunhofera ds. Systemów Energii Słonecznej (ISE). 

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu.

Nowe rozwiązanie: GalvaLock PA11 dla modułów fotowoltaicznych z ocynkowaną ramą

Sól znajdująca się w powietrzu oraz ocynkowane powierzchnie wchodzą w reakcje chemiczne, co sprawia, że tradycyjne opaski kablowe luzują się po krótkim czasie. Efektywność ekonomiczna jest zatem kwestią długowieczności. HellermannTyton ma na to rozwiązanie.

Dowiedz się więcej z naszego bloga.

Słońce wschodzi na wschodzie, zachodzi na zachodzie.
A w międzyczasie wiele się dzieje


Słońce wschodzi na wschodzie, zachodzi na zachodzie. A w międzyczasie wiele się dzieje Słońce wschodzi na wschodzie, zachodzi na zachodzie. A w międzyczasie wiele się dzieje


Przemysł energetyki słonecznej nieustannie się zmienia. Nasza globalna społeczność zużywa coraz więcej energii, pojawiają się kolejne innowacje, a przepisy dotyczące taryf gwarantowanych dla farm fotowoltaicznych ulegają ciągłym zmianom. HellermannTyton pozostaje czujny i śledzi na bieżąco trendy.  

 
Fotowoltaika to ekscytujący temat. Aktualne informacje na temat udanych systemów magazynowania oraz tego, które rozwiązania do zarządzania kablami w specjalnie zbudowanych szafach sterowniczych są opłacalne ekonomiczne możesz uzyskać kontaktując się z naszymi ekspertami.

Nie tylko dotrzymujemy kroku. Nadajemy tempo.
Analiza rynku i konkurencji dla Twojej firmy


Nie tylko dotrzymujemy kroku. Nadajemy tempo. Analiza rynku i konkurencji dla Twojej firmy Nie tylko dotrzymujemy kroku. Nadajemy tempo. Analiza rynku i konkurencji dla Twojej firmy


Nie czekamy na innowacje, które pojawią się znikąd. Sami pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, nieustannie analizujemy rynek systemów fotowoltaicznych i regularnie wdrażamy zdobytą w ten sposób wiedzę. Dzięki dużej, globalnej sieci ekspertów, stale rozwijamy nowe pomysły, podczas gdy inni nadal stosują stare sposoby działania. Dzięki temu możesz szybko i skutecznie reagować na zmiany zachodzące w technologii solarnej przy użyciu naszych produktów.

Potrzebujesz więcej informacji lub odpowiedzi na konkretne pytania?

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania dotyczące konkretnych rozwiązań lub chciałbyś uzyskać więcej informacji na interesujący Cię temat, z przyjemnością Ci pomożemy.

Nasi specjaliści posiadają wiedzę i doświadczenie, niezbędne do tego aby sprostać wyzwaniom związanym z energetyką słoneczną w różnych lokalizacjach. Są gotowi dołączyć do Ciebie i na miejscu doradzić Ci, które produkty do zarządzania okablowaniem zapewnią Ci zwrot z inwestycji przez cały okres eksploatacji instalacji fotowoltaicznej.

Bądź z nami w kontakcie!


Update: 23/10/2021 © HellermannTyton 2021
© HellermannTyton 2021 (v4.156) | Update: 23/10/2021