11/05/2021

Klipsy do kabli do mocowania na krawędziach – EdgeClip

Najmniejszy na rynku klips do kabli, mocowany na krawędziach

Najmniejszy na rynku klips do kabli, mocowany na krawędziach

EdgeClip to rozwiązanie do mocowania kabli, które umożliwia elastyczne prowadzenie przewodów, wiązek kabli, węży i rur w różnych zastosowaniach przemysłowych, m.in. w sektorze motoryzacyjnym. Klipsy do kabli na krawędzie umożliwiają bezpieczne mocowanie kabli:

 • bez wiercenia
 • bez konieczności przyspawania uchwytów
 • zędzie tam, gdzie nie jest możliwe użycie klejów

Klipsy te można łatwo zamocować ręcznie do krawędzi. Do montażu nie są wymagane żadne dodatkowe narzędzia.

EdgeClip z mocowaniem skręcanym

EdgeClip są nie tylko bardzo uniwersalne, ale również łatwe w użyciu. Dobrym przykładem jest EdgeClip z mocowaniem skręcanym. Obejrzyj nasz krótki film, aby zobaczyć jak to działa.

 

EdgeClip Mini – najmniejszy na rynku klips do kabli, mocowany na krawędziach

Cable clips for safe cable routing

Konstruktorzy i monterzy często stają przed następującymi wyzwaniami:

 • Jak mocować wiązki kablowe za pomocą opasek kablowych w bardzo ciasnych przestrzeniach?
 • Co zrobić, jeśli nie ma możliwości wywiercenia otworu lub przyspawania uchwytu?
 • Co zrobić, jeśli uchwyty montażowe z klejem są zbyt duże lub klej nie będzie wiązać?
 • Jak zapewnić solidne trzymanie na wyjątkowo wąskich lub płaskich krawędziach, które często mają tylko 0,7-0,9 mm grubości?

Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie: EdgeClip Mini – doskonale sprawdzający się w ograniczonych przestrzeniach i przy wąskich krawędzi. Najmniejszy model EdgeClip jest specjalnie dostosowany do potrzeb konstrukcyjnych naszych klientów.

Nasz najmniejszy klips do kabli jest o 30% mniejszy od innych mocowań do opasek kablowych

Klips do kabli EdgeClip Mini jest o 30% mniejszy od innych mocowań do opasek kablowych

Niewielkie wymiary EdgeClip Mini pomagają konstruktorom, wszędzie tam gdzie jest mało miejsca na poprowadzenie kabli.

Ta Mini wersja naszego klipsa do krawędzi utrzymuje wszystko bezpiecznie zamocowane, pomimo użycia 30% mniej materiału, niż w przypadku większych klipsów do kabli, przeznaczonych do grubszych krawędzi. 

Dzięki swojej kompaktowej obudowie, EdgeClip Mini jest jedynym klipsem kablowym na rynku, który nadaje się do bezpiecznego mocowania kabli do bardzo niskich, kwadratowych i podwójnych krawędzi paneli lub wąskich kątowych krawędzi paneli o grubości od 0,5 mm do 2,5 mm.

Obudowa z tworzywa sztucznego EdgeClip jest wykonana z odpornego na udary mechaniczne i wysoką temperaturę poliamidu 6.6, znanego również jako poliamid PA66HIRHS.Materiał ten odporny jest na promieniowanie UV, reakcje chemiczne wywołane warunkami atmosferycznymi oraz wahania temperatury w zakresie od -40°C do +105°C.

Jak nasz klips do krawędzi może wytrzymać do 5 kg obciążenia?

Klips do krawędzi może wytrzymać do 5 kg obciążenia

Zmodyfikowaliśmy konstrukcję naszego zacisku wewnątrz EdgeClip Mini, aby zapewnić jeszcze większą wytrzymałość niż oczekują tego nasi klienci.

Wbudowany, bezchromowy, ocynkowany, stalowy zacisk sprężynowy mocno zagłębia się w miękkie materiały. „Efekt kolca” jest na tyle mocny, że trudno jest nawet podważyć ten mały klips za pomocą szczypiec.

Aby uzyskać „efekt kolca” stalowych zacisków sprężynowych we wszystkich produktach HellermannTyton EdgeClip, nasi inżynierowie wzięli pod uwagę różne powierzchnie i różne poziomy twardości poszczególnych materiałów.

W zależności od wymagań zalecamy, aby inżynier zapoznał się z zastosowaniem danego modelu EdgeClip. 


Obejrzyj nasz film, aby zobaczyć jak możesz bezpiecznie usunąć EdgeClip.

Jeśli materiał, z którego wykonana jest krawędź (blacha lub tworzywo sztuczne) wykazuje twardość mniejszą niż 410 HV 10, osadzony i zazębiony zacisk EdgeClip Mini wytrzymuje obciążenie 5 kg.


W porównaniu z większymi modelami, konstrukcja EdgeClip Mini ułatwia optymalne ułożenie wiązki kablowej na krawędzi, jak również właściwe ułożenie głowicy opaski kablowej w stosunku do wiązki w danym zastosowaniu.

Wybór właściwego EdgeClip zależy od grubości i wysokości krawędzi

Klipsy do kabli mocowane do krawędzi, umożliwiające prowadzenie kabli w różnych kierunkach

Nie istnieje uniwersalny klips do kabli mocowany do krawędzi, ponieważ zastosowanie klipsów w różnych gałęziach przemysłu, może się istotnie różnić. Istnieją znaczne różnice w wymiarach i materiałach użytych do wykonania krawędzi.

Oferujemy klipsy do kabli do pięciu grubości krawędzi:

 • od 0.5 mm do 2.5 mm
 • od 1.0 mm do 3.0 mm
 • od 1.5 mm do 4.0 mm
 • od 3.0 mm do 6.0 mm
 • od 6.0 mm do 8.0 mm

 

Najczęściej pojawiające się pytania dotyczą mocowania kabli na krawędziach blachy o grubości od 0,7 mm do 0,9 mm. EdgeClip Mini jest idealnym rozwiązaniem do blach o takiej właśnie grubości.

cable clips for low and narrow edges

EdgeClip Mini (EC0.5-2.5SP-SV) jest również rekomendowany do zastosowań, w których krawędź mierzy tylko 6,0 mm wysokości.

Dwuczęściowy klips do kabli EdgeClip EC5 jest także doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o mocowanie kabli do krawędzi o minimalnej wysokości 9,0 mm.

Klipsy do kabli mocowane do krawędzi, umożliwiające prowadzenie kabli w różnych kierunkach

Klipsy do kabli mocowane do krawędzi, umożliwiające prowadzenie kabli w różnych kierunkach

HellermannTyton opracował EdgeClip, aby umożliwić inżynierom elastyczne tworzenie stałych punktów mocowania opasek kablowych na dowolnej części krawędzi danego elementu.

Dlatego oferujemy gamę zacisków EdgeClipów do mocowania opasek kablowych, prowadzonych w różnych kierunkach.

Dzięki temu możliwe jest wyznaczanie tras pionowych i poziomych, wzdłuż krawędzi, w poprzek lub nad krawędziami.

W jaki sposób krawędź elementu może być wykorzystana do bezpiecznego mocowania?

Klipsy do kabli mocowane do krawędzi, umożliwiające prowadzenie kabli w różnych kierunkach

Geometria danej krawędzi często wskazuje, czy kable można poprowadzić wzdłuż czy ponad krawędzią danego elementu.

EdgeClip umożliwia 4 różne kierunki prowadzenia kabli:

 • Nad krawędzią, równolegle do kierunku krawędzi
 • Poprzecznie ponad krawędzią, 90° do kierunku krawędzi
 • Równolegle do krawędzi
 • Pionowo i bocznie, 90° do kierunku krawędzi 

 

Szeroki wybór produktów EdgeClip

HellermannTyton opracował pierwsze klipsy do kabli mocowane do krawędzi w 2001 roku.

Jedno- i dwuczęściowe zaciski kablowe na krawędzie

Jedno- i dwuczęściowe zaciski kablowe na krawędzie

Niezależnie od wielkości dwuczęściowy EdgeClip, jest to zawsze niezawodnym punktem zaczepienia na krawędziach, umożliwiającym montaż kabli, rur lub przewodów za pomocą opasek kablowych.

Nasi klienci zamawiają zazwyczaj klipsy do kabli ze wstępnie zmontowaną opaską kablową. Najczęściej są to opaski serii T ząbkowane zewnętrznie.   Obecnie oferujemy kilkadziesiąt różnych, dwuczęściowych zestawów mocujących EdgeClip.We now offer dozens of different two-part EdgeClip attachment sets.

 

W naszym asortymencie znajdują się również jednoczęściowe modele EdgeClip: z opaską kablową przymocowaną do obudowy klipsa, z opaską do zamontowania, lub też z zamykanymi uchwytami do rur lub przewodów o różnych średnicach.

Idealne rozwiązanie wielu różnych scenariuszy

Klips do kabli do mocowania w instalacjach fotowoltaicznych

Klipsy EdgeClip są idealne do bezpiecznego mocowania wiązek kablowych w wielu zastosowaniach OEM.

HellermannTyton opracował pierwsze uchwyty EdgeClip dla przemysłu motoryzacyjnego. Aby zapobiec ścieraniu się kabli lampy przeciwmgłowej, rozpoczęto poszukiwania klipsa, który umożliwiłby poprowadzenie kabla za zderzakiem pojazdu.

Istniejąca krawędź stanowiła idealny punkt zaczepienia, bez konieczności kosztownych modyfikacji produkcji seryjnej. Wystarczyło, aby producent wiązek kablowych zamontował klipsy EdgeClip w odpowiednich miejscach.

 

Nasze uchwyty do kabli są montowane również w sprzęcie AGD. Ponieważ można je bezproblemowo przymocować ręcznie do krawędzi, są one wykorzystywane do prac wykonywanych na liniach produkcyjnych.

 

uv-resistant Cable clips used in solar plants

Edge Clip gwarantuje pewnie trzymanie wiązki kabli w instalacjach fotowoltaicznych. Dwuczęściowy klips jest odporny na promieniowanie UV, wahania temperatury i reakcje chemiczne wywołane warunkami atmosferycznymi. Zabezpiecza on przewody PV przed zwisaniem i uszkodzeniami, zapobiegając w ten sposób zwarciom.

Buduj szybciej i efektywniej dzięki danym produktu w 3D

Klipsy do kabli: dane produktów w 3D

We współpracy z producentem oprogramowania CADENAS, HellermannTyton udostępnia specyfikacje wybranych produktów EdgeClip w formatach elektronicznych 3D. Konstruktorzy mogą importować specyfikacje określonych elementów, pobierając je bezpłatnie do systemu CAD we wszystkich standardowych formatach CAD lub wysyłając je pocztą elektroniczną.

Arkusz danych PDF zawiera informacje na temat dokładnych wymiarów produktu, specyfikację materiałową, informacje o właściwościach produktu i szczegóły dotyczących zakresu dostawy.

Bądź z nami w kontakcie!


Update: 08/05/2021 © HellermannTyton 2021
© HellermannTyton 2021 (v4.140) | Update: 08/05/2021