05/06/2023

Klipsy do kabli do mocowania na krawędziach – EdgeClip

Mocowanie kabli i rur do krawędzi bez wiercenia

Bezpieczne mocowanie kabli i rur do krawędzi - bez wiercenia i klejenia

EdgeClip to małe uchwyty do mocowania kabli do krawędzi. Te elementy z tworzywa sztucznego pewnie utrzymują się w miejscu dzięki zaciskom ze stali sprężynowej. EdgeClip umożliwia elastyczne prowadzenie przewodów, wiązek kabli, węży i rur w różnych zastosowaniach przemysłowych, m.in. w sektorze motoryzacyjnym. Klipsy do mocowania kabli na krawędziach umożliwiają bezpieczne mocowanie:

 • bez wiercenia
 • bez konieczności przyspawania uchwytów
 • wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe użycie klejów

Klipsy te można łatwo zamocować ręcznie do krawędzi. Do montażu nie są wymagane żadne dodatkowe narzędzia.

Przegląd produktów

Jak bezpiecznie przymocować kable do krawędzi panelu bez użycia śrub lub kleju?

EdgeClip to idealny wybór, jeśli chodzi o mocowanie przewodów do krawędzi - bez narzędzi i w ciągu kilku sekund. Krótkie informacje na temat rodziny produktów EdgeClip, znajdziesz w poniższym filmie i przy okazji dowiesz się jak bardzo pomagają one skrócić czas pracy:

To już 20 lat odkąd EdgeClip jest na rynku

W 2021 roku przypada 20 rocznica powstania rodziny EdgeClip

Niezależnie od tego czy jest to rynek fotowoltaiki czy rynek motoryzacyjny czy jakikolwiek inny sektor przemysłu – nasi Klienci z najróżniejszych branż na całym świecie już od ponad 20 lat stawiają na szeroki asortyment produktów EdgeClip.

Te praktyczne klipsy do mocowania na krawędzi są dziś dostępne w ponad 300 wariantach, wykonane z ponad 100 różnych rodzajów materiałów.

Najmniejszy na rynku klips do kabli, mocowany na krawędziach

Uchwyt do prowadzenia kabli

Konstruktorzy i monterzy często stają przed następującymi wyzwaniami:

 • Jak mocować wiązki kablowe za pomocą opasek kablowych w bardzo ciasnych przestrzeniach?
 • Co zrobić, jeśli nie ma możliwości wywiercenia otworu lub przyspawania uchwytu?
 • Co zrobić, jeśli uchwyty montażowe z klejem są zbyt duże lub klej nie będzie wiązać?
 • Jak zapewnić solidne trzymanie na wyjątkowo wąskich lub płaskich krawędziach, które często mają tylko 0.7-0.9 mm grubości?

Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie: EdgeClip Mini – doskonale sprawdzający się w ograniczonych przestrzeniach i przy wąskich krawędzi. Najmniejszy model EdgeClip jest specjalnie dostosowany do potrzeb konstrukcyjnych naszych Klientów.

Nasz najmniejszy klips do kabli jest o 30% mniejszy od innych mocowań do opasek kablowych

klips kablowy do krawędzi (EdgeClip Mini) jest o 30% mniejszy niż inne uchwyty do opasek kablowych

EdgeClip Mini dzięki swoim niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzają się w miejscach o ograniczonej przestrzeni w której muszą zostać poprowadzone kable.

Ta Mini wersja naszego klipsa do krawędzi pozwala na bezpieczne mocowanie, pomimo użycia 30% mniej materiału, niż w przypadku większych klipsów do kabli, przeznaczonych do grubszych krawędzi. 

Dzięki swojej kompaktowej obudowie, EdgeClip Mini jest jedynym klipsem kablowym na rynku, który nadaje się do bezpiecznego mocowania kabli do bardzo niskich, kwadratowych i podwójnych krawędzi paneli oraz wąskich, kątowych krawędzi paneli o grubości od 0,5 mm do 2,5 mm.

Obudowa EdgeClip jest wykonana z odpornego na udary mechaniczne i wysoką temperaturę poliamidu 6.6, znanego również jako poliamid PA66HIRHS. Materiał ten jest odporny na działanie promieniowania UV, reakcje chemiczne wywołane warunkami atmosferycznymi oraz wahania temperatury w zakresie od -40°C do +105°C.

Jak nasz klips do krawędzi wytrzymuje do 5 kg obciążenia?

Klips do krawędzi może wytrzymać 5 kg obciążenia

Konstrukcję naszego zacisku EdgeClip Mini zmodyfikowaliśmy wewnątrz, aby zapewnić jeszcze większą wytrzymałość niż oczekują tego nasi Klienci.

Wbudowany, bezchromowy, ocynkowany, stalowy zacisk sprężynowy mocno zagłębia się w miękkie materiały. „Efekt kolca” jest na tyle mocny, że trudno jest nawet podważyć ten mały klips za pomocą szczypiec.

Aby uzyskać „efekt kolca” stalowych zacisków sprężynowych we wszystkich produktach HellermannTyton EdgeClip, nasi inżynierowie wzięli pod uwagę różne powierzchnie i różne poziomy twardości poszczególnych materiałów.

W zależności od wymagań zalecamy zapoznać się z zastosowaniem danego modelu EdgeClip. 
Obejrzyj nasz film, aby zobaczyć jak możesz bezpiecznie usunąć EdgeClip.

Jeśli materiał, z którego wykonana jest krawędź (blacha lub tworzywo sztuczne) wykazuje twardość mniejszą niż 410 HV 10, osadzony i zazębiony zacisk EdgeClip Mini wytrzymuje obciążenie 5 kg.

W porównaniu z większymi modelami, konstrukcja EdgeClip Mini ułatwia optymalne ułożenie wiązki kablowej na krawędzi, jak również właściwe ułożenie główki opaski kablowej w stosunku do wiązki w danym zastosowaniu.

Wybór właściwego EdgeClip zależy od grubości i wysokości krawędzi

Klipsy do kabli mocowane do krawędzi, umożliwiają prowadzenie kabli w różnych kierunkach

Nie istnieje uniwersalny klips do kabli mocowany do krawędzi, ponieważ zastosowanie klipsów w różnych gałęziach przemysłu, może się istotnie różnić. Istnieją znaczne różnice w wymiarach i materiałach użytych do wykonania krawędzi.

Oferujemy klipsy do kabli przeznaczone do pięciu grubości krawędzi:

 • od 0.5 mm do 2.5 mm
 • od 1.0 mm do 3.0 mm
 • od 1.5 mm do 4.0 mm
 • od 3.0 mm do 6.0 mm
 • od 6.0 mm do 8.0 mm

 

Najczęściej pojawiające się pytania dotyczą mocowania kabli na krawędziach blachy o grubości od 0.7 mm do 0.9 mm. EdgeClip Mini jest idealnym rozwiązaniem do blach o takiej właśnie grubości.

uchwyty kablowe do niskich i wąskich krawędzi

EdgeClip Mini (EC0.5-2.5SP-SV) jest również rekomendowany do zastosowań, w których krawędź mierzy tylko 6,0 mm wysokości.

Dwuczęściowy klips do kabli EdgeClip EC5 jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o mocowanie kabli do krawędzi o minimalnej wysokości 9,0 mm.

Klipsy do kabli mocowane do krawędzi, umożliwiające prowadzenie kabli w różnych kierunkach

Klipsy do kabli mocowane do krawędzi do prowadzenia kabli w różnych kierunkach

HellermannTyton opracował EdgeClip, aby umożliwić inżynierom elastyczne tworzenie stałych punktów mocowania opasek kablowych na dowolnej części krawędzi danego elementu.

Dlatego oferujemy gamę zacisków EdgeClip do mocowania opasek kablowych, prowadzonych w różnych kierunkach.

Dzięki temu możliwe jest wyznaczanie tras pionowych i poziomych, wzdłuż krawędzi, w poprzek lub nad krawędziami.

W jaki sposób krawędź elementu może być wykorzystana do bezpiecznego mocowania?

Klipsy do kabli mocowane do krawędzi, umożliwiające prowadzenie kabli w różnych kierunkach

Geometria danej krawędzi często wskazuje, czy kable można poprowadzić wzdłuż czy ponad krawędzią danego elementu.

EdgeClip umożliwia prowadzenie kabli w 4 różnych kierunkach:

 • Nad krawędzią, równolegle do kierunku krawędzi
 • Poprzecznie ponad krawędzią, 90° do kierunku krawędzi
 • Równolegle do krawędzi
 • Pionowo i bocznie, 90° do kierunku krawędzi 

 

Szeroki wybór produktów EdgeClip

HellermannTyton opracował pierwsze klipsy do kabli mocowane do krawędzi w 2001 roku. Te EdgeClip są dostarczane wstępnie zmontowane z opaską kablową.

Jedno- i dwuczęściowe zaciski kablowe na krawędzie

Jedno- i dwuczęściowe zaciski kablowe na krawędzie

Niezależnie od wielkości dwuczęściowy EdgeClip, jest zawsze niezawodnym punktem mocowania na krawędziach, umożliwiającym montaż kabli, rur lub przewodów za pomocą opasek kablowych.

Nasi Klienci stosują zazwyczaj klipsy do kabli ze wstępnie zmontowaną opaską kablową. Najczęściej są to opaski serii T ząbkowane zewnętrznie. Obecnie oferujemy kilkadziesiąt różnych, dwuczęściowych zestawów mocujących EdgeClip. 

W naszym asortymencie znajdują się również jednoczęściowe modele EdgeClip: z opaską kablową przymocowaną do obudowy klipsa, z opaską do zamontowania, lub też z zamykanymi uchwytami do rur lub przewodów o różnych średnicach.

EdgeClip z TwistLock

Klipsy EdgeClip są nie tylko bardzo wszechstronne, ale również łatwe w użyciu. Dobrym tego przykładem jest EdgeClip z TwistLock. Obejrzyj ten krótki film, aby zobaczyć jak to działa:

Idealne rozwiązanie wielu różnych scenariuszy

Klips do kabli do mocowania w instalacjach fotowoltaicznych

Klipsy EdgeClip są idealne do bezpiecznego mocowania wiązek kablowych w wielu zastosowaniach OEM.

HellermannTyton opracował pierwsze uchwyty EdgeClip dla przemysłu motoryzacyjnego. Aby zapobiec ścieraniu się kabli lampy przeciwmgłowej, rozpoczęto poszukiwania klipsa, który umożliwiłby poprowadzenie kabla za zderzakiem pojazdu.

Istniejąca krawędź stanowiła idealny punkt zaczepienia, bez konieczności kosztownych modyfikacji produkcji seryjnej. Wystarczyło, aby producent wiązek kablowych zamontował klipsy EdgeClip w odpowiednich miejscach.

Nasze uchwyty do kabli są montowane również w sprzęcie AGD. Ponieważ można je bezproblemowo przymocować ręcznie do krawędzi, są one wykorzystywane do prac wykonywanych na liniach produkcyjnych.

 

Uchwyty do kabli odporne na UV, stosowane w panelach fotowoltaicznych

Edge Clip gwarantuje pewnie trzymanie wiązki kabli w instalacjach fotowoltaicznych. Dwuczęściowy klips jest odporny na promieniowanie UV, wahania temperatury i reakcje chemiczne wywołane warunkami atmosferycznymi. Zabezpiecza on przewody PV przed zwisaniem i uszkodzeniami, zapobiegając w ten sposób zwarciom.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat EdgeClip i innych zagadnień związanych z właściwym zarządzaniem kablami w instalacjach fotowoltaicznych, kliknij poniższy przycisk:

Projektuj szybciej i efektywniej dzięki danym produktu w 3D

Klipsy do kabli: dane produktów w 3D

We współpracy z producentem oprogramowania CADENAS, HellermannTyton udostępnia specyfikacje wybranych produktów EdgeClip w formatach elektronicznych 3D. Konstruktorzy mogą importować specyfikacje określonych elementów, pobierając je bezpłatnie do systemu CAD we wszystkich standardowych formatach CAD lub wysyłając je pocztą elektroniczną.

Arkusz danych PDF zawiera informacje na temat dokładnych wymiarów produktu, specyfikację materiałową, informacje o właściwościach produktu i szczegóły dotyczących zakresu dostawy.


Update: 03/06/2023 © HellermannTyton 2023
© HellermannTyton 2023 (v4.206.4) | Update: 03/06/2023 | Ustawienia prywatności