29/05/2024
pictogram

Elektrownia wiatrowa: zmniejszenie kosztów konserwacji.
Nasze rozwiązania w zarządzaniu okablowaniem zapewniają długotrwałość.

Zabezpiecz efektywność swoich elektrowni wiatrowych.
Mamy ku temu odpowiednie rozwiązanie.

HellermannTyton jest specjalistą w dziedzinie rozwiązań w zarządzaniu okablowaniem, znacznie zwiększających wydajność stale obciążonych systemów elektrowni wiatrowych. Hasłem kluczowym jest tu długotrwałość w ekstremalnych warunkach. Niezależnie od tego, czy to niewielka elektrownia wiatrowa czy farma wiatrowa offshore – po ponad 10 latach intensywnego zaangażowania w branży bardzo dokładnie znamy wymagania. Nawet do późniejszego montażu na istniejących farmach wiatrowych oferujemy  Tobie odpowiednie zarządzanie okablowaniem.

Twoje korzyści w dziedzinie elektrowni wiatrowych: wyraźnie większa ekonomiczność dzięki redukcji przestojów i niższym kosztom serwisu i konserwacji.


 

Obniżenie kosztów dzięki odpowiednim koncepcjom rozwiązań.
Jeśli czegoś nie mamy, opracujemy to specjalnie dla Ciebie.

W HellermannTyton dotarłeś do celu: Odpowiemy na Twoje  konkretne pytania i opracujemy zupełnie nowe rozwiązania, tak indywidualne jak wymagania technologiczne w dziedzinie energii wiatrowej. Możesz od nas wymagać, cenimy partnerską współpracę!

Nasz dostępny program jest bardzo obszerny, radość z powodu innowacji nieograniczona, a każdy pojedynczy produkt testowany przez długi czas pod kątem najwyższego poziomu niezawodności.

 


Samozamykający i elastyczny: Helagaine Twist-In.

W miejscach, gdzie siły skręcania działają niszcząco na zakład, a cykl życia przewodów jest ograniczony ze względu na ścieranie, oferujemy rozwiązanie Helagaine Twist-In:  Jeśli siły skręcania powstają przy wiązce przewodów, poszczególne kable są zabezpieczone. Ten odporny na ścieranie, samozamykający wąż do ochrony przewodów wydłuża czas eksploatacji i znacznie zmniejsza częstotliwość napraw elektrowni wiatrowych. Więcej na ten temat tutaj.
 

 

Efektywna ochrona na długo: Helahook do przewodów i rur.

Helahook: elektrownia wiatrowaTeraz możesz  zmniejszyć częstotliwość konserwacji również w przypadku pracującej farmy wiatrowej. Solidny Helahook to niezawodna ochrona przewodów, którą można bardzo łatwo zainstalować w późniejszym czasie. Wyjątkowa elastyczność jest idealna do zgięć i różnych średnic. Montaż w elektrowni wiatrowej jest prosty, a serwisant może w każdej chwili ponownie otworzyć Helahook.


Szybciej gotowe, wcześniej w sieci: z opaskami kablowymi serii T i X.

Seria T firmy HellermannTytonCzas to pieniądz, szczególnie w przypadku montażu elektrowni wiatrowych. Wynikiem naszej wiodącej kompetencji jest seria T i X – dwa spośród najbardziej ekonomicznych rozwiązań w zarządzaniu okablowaniem. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu w gondoli i połączeniu z naszymi precyzyjnymi narzędziami do obróbki (na przykład z EVO7) możliwa jest bardzo zracjonalizowana instalacja. Wyjątkowy kształt w celu stworzenia uproszczonej pętli umożliwia płynną pracę. Trwałość materiału pomaga natomiast zmniejszać koszty konserwacji. Więcej informacji o serii T znajduje się tutaj.


Wysoce odporny na przecieranie i stabilny w prowadzeniu: wąż spiralny SPF.

Wąż spiralny SPFWyjątkową ochronę zapewnia nasz wąż spiralny SPF. Zaokrąglone krawędzie i materiał o grubych ścianach gwarantują jednocześnie dużą ochronę mechaniczną i stabilność prowadzenia. Wypróbowany w przemyśle petrochemicznym – gdzie wąż musi być odporny na działanie oleju – zwiększa ekonomiczność również w branży energii wiatrowej dzięki rzadszej konserwacji systemów przewodów.

 

 

 


Zalecana szczególnie do elektrowni wiatrowych offshore: rura termokurczliwa SA47-HT.

SA47-HT heat shrinkable tubingW miejscach, gdzie wahania temperatury i wilgotność są normalnym zjawiskiem obciążającym materiał, HellermannTyton chroni swoje systemy kablowe w elektrowniach wiatrowych za pomocą nietypowych środków zaradczych: Nasza rura termokurczliwa SA47-HT posiada wewnątrz specjalny klej termoplastyczny o podwyższonej temperaturze topnienia. Dzięki temu SA47-HT zapewnia nie tylko ochronę antykorozyjną, lecz również stabilnie i szczelnie przylega do przewodów. W ten sposób gwarantuje doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią.
 

 

 

 

 

Rura termokurczliwa SA47-HATRury termokurczliwe z serii SA47 zapewniają tak duże zabezpieczenie antykorozyjne, że spełnione są nawet najwyższe wymagania przemysłu motoryzacyjnego. Jest to dodatkowy powód, aby również Twoja elektrownia wiatrowa mogła z nich korzystać. 

Prawdziwa oszczędność czasu. Z HellermannTyton jest to możliwe.

Nasz opatentowany system Cablelok: Dzięki niemu zasada „czas to pieniądz” zyskuje jeszcze większe znaczenie. W przeciwieństwie do konwencjonalnych technologii termokurczenia w celu uzyskania długotrwałego uszczelnienia wrażliwych muf z włókna szklanego HellermannTyton proponuje Cablelok. Dzięki niemu można zmniejszyć czas trwania instalacji aż do 90%.

W parze z niezbędną koncepcją szybkiej instalacji idzie również nasza innowacja RapidNet. Specjalnie opracowane, wstępnie konfekcjonowane połączenia z włókna szklanego i najnowsze technologie miedziane umożliwiają minimalne czasy instalacji. Za pomocą tego modułowego systemu stworzysz centralę swojej farmy wiatrowej mniejszym nakładem. Dzięki temu zaoszczędzisz najważniejszą wartość: czas.

Heavy Duty Parts dla elektrowni wiatrowych.
HellermannTyton opracowuje rozwiązania, z którymi inni mają problemy.

Aby zapewnić szczególnie wyjątkowe utrzymanie: Heavy Duty Mounts firmy HellermannTyton

Ciężkie przewody wymagają specjalnych rozwiązań. Nasze Heavy Duty Parts, specjalnie opracowane elementy mocujące do dużych obciążeń do opasek kablowych, można zintegrować w istniejących połączeniach śrubowych. Umożliwiają one wykorzystanie odpowiednich dróg w trasach przewodów i wykorzystanie istniejących śrub kołkowych. Szczególnie, jeśli zależy Ci na zapewnieniu nośności.


Pierwotnie stworzone do ciężkich maszyn budowlanych, aby w ekstremalnych warunkach utrzymać stabilność kabli, przewodów i węży ciśnieniowych w odpowiednim miejscu. Heavy Duty Parts o wyjątkowych właściwościach perfekcyjnie sprawdzają się w elektrowniach wiatrowych.

 

 

Liczy się szybkość. TT4000+ sprawne i niezawodne drukowanie

System drukarek TT4000Bezpośrednie zadrukowywanie węży termokurczliwych, proste i szybkie opisywanie etykiet: Drukarka termotransferowa TT4000+ sprawnie i niezawodnie osiąga również duże ilości wydruków. Solidna konstrukcja i kompaktowe wymiary sprawiają, że drukarka ta znajduje uniwersalne zastosowanie w elektrowniach wiatrowych.
 

 

 

 

 

Oprogramowanie Tag Print ProWłaściwe oprogramowanie do znakowania zapewnia niezależność oraz umożliwia płynną produkcję profesjonalnych etykiet. Dzięki TagPrint Pro 4.0 osiągniesz jeszcze większą wydajność: Za jego pomocą istnieje możliwość wykonania również kompletnych tabliczek identyfikacyjnych i laminatorów do kabli. Tagprint Pro doskonale radzi sobie ze znakowaniem węży termokurczliwych.

 

 

 

 

 

Znakowanie za pomocą etykiet tabliczek znamionowych 1204: Stosowanie kosztownych materiałów do standardowo używanych tabliczek aluminiowych należy już do przeszłości. Matowe etykiety 1204 w kolorze srebrnym doskonale nadają się jako specjalne tabliczki znamionowe na płaskie i równe powierzchnie. Miejsca ich zastosowania to np. obudowa urządzeń i szafa sterownicza w elektrowni wiatrowej. Duży wybór formatów zapewnia wysoką elastyczność podczas znakowania i możliwość stworzenia w każdej chwili indywidualnych rozwiązań. Klej stosowany przez HellermannTyton idealnie pasuje do krytycznych podłoży, takich jak lakiery i tworzywa sztuczne. Niezwykle wysoka stabilność temperaturowa do +150°C gwarantuje szeroki obszar zastosowań tych etykiet.

Ty rozwijasz przyszłościowe elektrownie wiatrowe.
My łączymy je w całość.

W którym miejscu dostosowane do potrzeb zarządzanie kablami zwiększa sprawność elektrowni wiatrowych? W jaki sposób Twoje systemy osiągną długotrwałe zmniejszenie liczby zwarć i w których istotnych punktach mogą przyczynić się do większej ekonomiczności? Tutaj dowiesz się więcej na temat najważniejszych trendów i innowacji związanych z rozwiązaniami w zarządzaniu kablami.


 

Helagaine: Do zabezpieczenia przewodów skrętnych w elektrowniach wiatrowych.

Helahook: elektrownia wiatrowa

Farmy wiatrowe należą w Niemczech obok instalacji fotowoltaicznych i elektrowni wodnych do głównych dostawców energii odnawialnej. Dlatego z elektrownią wiatrową wiążą się coraz większe wymagania pod względem wydajności i bezpieczeństwa eksploatacji. Powszechnie stosowana w obecnych czasach turbina wiatrowa dostarcza z reguły od 1,5 do 4 megawatów (MW), instalacje offshore do 8 MW mocy znamionowej. Ponieważ śmigła zawsze odwracają się w stronę wiatru, aby efektywnie pozyskiwać energię, powoduje to ogromne obciążenie przewodów.

Przede wszystkim w pętli przewody są narażone na nieustanne skręcanie. W przypadku standardowych pończoch kablowych używanych do zawieszania mogą one powodować pęknięcie poszczególnych przewodów. Dzięki naszemu rozwiązaniu nie dojdzie do uszkodzenia sąsiadujących kabli w elektrowni wiatrowej.
Więcej informacji znajduje się na naszym blogu

 

Opaski kablowe do elektrowni wiatrowych zdają pomyślnie test zwarcia zgodnie z normą dla zacisków kablowych.

Zwarcia elektryczne wyzwalają ogromną siłę niszczącą. Ryzyko obrażeń i szkód w otoczeniu spowodowanym przez zerwane przewody jest bardzo wysokie. Przede wszystkim w sytuacji, gdy jednożyłowe kable elektroenergetyczne są ułożone w trójkącie.

Zaciski kablowe są powszechnym rozwiązaniem, wykorzystywanym do mocowania przewodów nisko- i średnionapięciowych w instalacjach przemysłowych, w pojazdach szynowych, w górnictwie lub elektrowniach wiatrowych na pełnym morzu.

Więcej informacji znajduje się na naszym blogu.

 

 

Jeszcze dokładniejsze dobieranie odpowiednich komponentów do elektrowni wiatrowych za pomocą danych CAD.

Zrzut ekranu systemu CAD

Producenci muszą utrzymywać koszty wytwarzanych części na jak najniższym poziomie, aby móc przetrwać wśród międzynarodowej konkurencji. Wielu produkuje komponenty samodzielnie, chociaż często dostępne są na rynku pasujące części. Udostępniając bezpłatnie w Internecie dane CAD wraz z podglądem 3D, HellermannTyton umożliwia inżynierom znalezienie w prosty sposób odpowiedniego rozwiązania do ich konstrukcji.


Więcej informacji znajduje się na naszym blogu.