Instalacja elektryczna z myślą o przyszłości – produkty HellermannTyton dla profesjonalistów

Elektrotechniczne rozwiązania instalacyjne firmy HellermannTyton: innowacyjne, bezpieczne i doskonale przemyślane

Profesjonalna i umiejętna instalacja elektryczna wymaga nie tylko doskonale przeszkolonych specjalistów, ale również przemyślanej oferty produktowej. Aby elektrycy i inżynierowie mogli wykonywać swoją pracę bezpieczniej i skuteczniej, firma HellermannTyton wciąż rozwija swoje rozwiązania praktyczne w dziedzinie instalacji elektrycznej. Na przykład dzięki profesjonalnemu narzędziu do prowadzenia kabli CableScout+ można skrócić czas instalacji kabli. Doskonałe szybkozłączki z serii HelaCon zapewniają szybką i bezpieczną instalację kabli w zastosowaniach domowych i budowlanych. Dostępne w różnych wariantach taśmy izolacyjne z rodziny HelaTape ułatwiają izolację, wiązanie, uszczelnianie i oznaczanie kabli. Ofertę produktów dla instalacji elektrycznych zamyka seria SpotClip, która obejmuje wiele modeli kołpaków osłonowych lamp halogenowych, do montażu w sufitach podwieszanych suchych i z izolacją akustyczną.
 

Firma HellermannTyton używa wyłącznie najwyższej jakości materiałów o długiej sprawności użytkowej, które zapewniają zgodność gotowych instalacji elektrycznych z najwyższymi wymaganiami bezpieczeństwa oraz trwałość. Dla przykładu: już na najwcześniejszych etapach projektowania poszczególnych produktów uwzględniamy przede wszystkim względy bezpieczeństwa.

Przezroczysty materiał złączek bezśrubowych z serii HelaCon umożliwia łatwe oględziny gotowego złącza – co stanowi ważną cechę z punktu widzenia bezpieczeństwa, jeśli chodzi o przegląd i odbiór techniczny instalacji elektrycznych. Ponadto specjaliści od instalacji elektrycznych uwzględniają w swojej pracy planistycznej liczne wymagania konstrukcyjne. Dlatego nasza oferta obejmuje również złączki bezśrubowe do montażu natynkowego lub podtynkowego we wszystkich rodzajach skrzynek przyłączowych. Ponadto HellermannTyton zapewnia rozwiązania, które gwarantują prostą obsługę, a jednocześnie bezpieczeństwo stosowania w instalacjach elektrycznych nawet w miejscach trudno dostępnych, szczególnie jeśli chodzi o montaż kołpaków osłonowych lamp halogenowych.

Taśmy izolacyjne HelaTapeTaśmy izolacyjne HelaTape

W zakresie instalacji elektrycznej taśmy HelaTape można stosować przed wszystkim do izolacji, mocowania, wiązania, uszczelniania i oznaczania kabli. Dzięki różnym rozmiarom, kolorom i materiałom taśmy HelaTape stanowią doskonałe narzędzie dla specjalistów od instalacji elektrycznych: pomagają szybko i solidnie przygotować kable, stanowią doskonałe narzędzie do uszczelniania połączeń kablowych, skuteczne ostrzeżenie w przypadku kabli tymczasowych lub wyraźne oznakowanie przewodów. Dlatego taśmy izolacyjne HelaTape Flex z PCW są pokryte klejem przystosowanym do zastosowań przewidzianych przez producenta, co dodatkowo podkreśla ich doskonałe właściwości mechaniczne do instalacji elektrycznej. HelaTape Power to taśmy na bazie kauczuku służące do zabezpieczania, izolacji i uszczelniania instalacji elektrycznych. W tej rodzinie produktów znajdziemy również taśmy przewodzące HelaTape Shield zaprojektowane specjalnie do ekranowania połączeń elektrycznych. HellermannTyton oferuje również taśmy tekstylne HelaTape Tex z tkaniny o matowym wykończeniu do budowy stoisk wystawienniczych i zastosowań scenicznych.

Szybkozłączki HelaConSzybkozłączki HelaCon

Szybkozłączki HelaCon Plus, HelaCon Easy i HelaCon Lux doskonale sprawdzają się do profesjonalnego łączenia przewodów elektrycznych w instalacjach domowych. Na przykład złączki HelaCon Plus umożliwiają łatwą pracę z przewodami drutowymi lub skrętkami, zapewniając wygodną pracę w trudnych warunkach, np. podczas wykonywania instalacji nad głową. Oznaczenie różnymi kolorami ułatwia identyfikację różnych złączek bezśrubowych podczas instalacji. Dzięki niewielkim rozmiarom złączki HelaCon Easy szczególnie dobrze sprawdzają się w ograniczonej przestrzeni i są przeznaczone wyłącznie do przewodów drutowych. Natomiast szybkozłączki HelaCon Lux służą do montażu oświetlenia, w którym podtynkowe przewody drutowe muszą być połączone z przewodem elastycznym do oświetlenia.


Stalki do wciągania kabli CableScout+Stalki do wciągania kabli CableScout+

CableScout+ to wielofunkcyjne narzędzie ułatwiające wszelkie prace związane z prowadzeniem kabli. Stalki te są dostępne w szeregu zestawów zamkniętych w wytrzymałej kasecie zawierającej wiele przydatnych akcesoriów. Dzięki zastosowaniu przedłużek, łączników, haczyków, ok prowadzących, mikrolatarek, magnesów oraz uchwytów kablowych, system do instalacji przewodów CableScout+ to uniwersalne narzędzie do instalacji elektrycznej. Uchwyty kablowe wzmocnione włóknem szklanym doskonale ułatwiają prowadzenie przewodów nawet w trudno dostępnych miejscach instalacji. Dzięki nim zaoszczędzisz mnóstwo czasu.


Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClipKołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip

Sufitowe lampy halogenowe wytwarzają na tyle dużo ciepła, że jego nagromadzenie i przegrzewanie się materiałów izolacyjnych powoduje zapłon, który stwarza niebezpieczeństwo pożaru. Aby temu zapobiec, specjaliści z HellermannTyton opracowali kołpak osłonowy SpotClip do wpuszczanych punktowych lamp halogenowych (typu downlight). Podczas instalacji elektrycznej ten innowacyjny kołpak lampy halogenowej może być stosowany zarówno w płytach drewnopochodnych jak i panelach z płyt gipsowo-kartonowych. Jego konstrukcja umożliwia obieg powietrza wokół lampy i wyklucza niebezpieczne przegrzewanie się. Co więcej, zastosowanie kołpaków do lamp wpuszczanych może mieć pozytywny wpływ na długość bezawaryjnej pracy źródła światła.

Taśmy izolacyjne HelaTape

Electrical Tapes HelaTapeFirma HellermannTyton oferuje wszechstronną ofertę taśm z PCW lub kauczuku do wiązania, izolacji, mocowania, uszczelniania i oznaczania kabli we wszystkich zastosowaniach elektrycznych. Taśmy na bazie PCW służą do zastosowań niskonapięciowych i są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach.
Taśmy kauczukowe sprawdzają się przy uszczelnianiu i izolacji przewodów i skrętek w zastosowaniach nisko-, średnio- i wysokonapięciowych. Natomiast taśmy tekstylne (tkaninowe) są niezmiernie wytrzymałe i doskonale nadają się do identyfikacji, mocowania i napraw przewodów.

 

Taśmy na bazie PCWTaśmy na bazie PCW

Taśmy izolacyjne na bazie PCW służą do zastosowań niskonapięciowych i są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. 

Taśmy kauczukoweTaśmy kauczukowe

Taśmy izolacyjne z kauczuku najlepiej stosować do uszczelniania i izolowania przewodów żyłowych i skrętek w zastosowaniach od niskiego do bardzo wysokiego napięcia.

 

Taśmy tkaninowe HelaTape TexTaśmy tkaninowe HelaTape Tex 

Taśmy tekstylne (tkaninowe) są dostępne w różnych kolorach i wymiarach. Doskonale nadają się do wielu zastosowań. Odznaczają się dużą odpornością na rozrywanie wzdłuż, a ich powierzchnia nadaje się do opisywania.

Szybkozłączki HelaCon

Wire connectors Chapter IconPomoc w codziennej pracy instalatorów: Łączenie przewodów elektrycznych i wyposażenia w zastosowaniach domowych wymaga odpowiednich narzędzi zapewniających szybką, łatwą, bezpieczną i niezawodną eksploatację. Firma HellermannTyton oferuje złączki HelaCon – czyli całą serię produktów do łączenia i zabezpieczania przewodów i oświetlenia. HellermannTyton to światowy producent, który oferuje odbiorcom z różnych branż niezmiernie wydajne rozwiązania do mocowania, łączenia, prowadzenia, zabezpieczania i identyfikacji przewodów.
Z myślą o naszych klientach opracowujemy rozwiązania specjalnie przystosowane do potrzeb danej branży, co pozwala obniżyć koszty instalacji i części, a jednocześnie podnieść jakość produktu końcowego niezależnie od sektora.  
 

Wire connectors HelaCon EasyHelaCon Easy

Niewielki rozmiar umożliwia zastosowanie szybkozłączek z serii HelaCon Easy w instalacjach domowych o ograniczonej przestrzeni.

 

 

Wire connectors HelaCon LuxHelaCon Lux

Szybkozłączki HelaCon Lux najlepiej sprawdzają się tam, gdzie przewody drutowe należy połączyć z giętką skrętką, szczególnie w zastosowaniach oświetleniowych.

 

 

Wire connectors HelaCon PlusHelaCon Plus

Innowacyjna konstrukcja z podwójna sprężyną sprawia, że szybkozłączki HelaCon Plus stanowią najlepsze dostępne rozwiązanie tam, gdzie stawką jest wygodna praca i najwyższe bezpieczeństwo podczas łączenia przewodów w zastosowaniach domowych.

Stalki do wciągania kabli CableScout+

Cable rods Cable Scout+ IconWielokrotnie nagradzany system do instalacji przewodów Cable Scout+ to wiodące w branży i niezmiernie wydajne narzędzie do profesjonalnej instalacji przewodów, które umożliwia znaczne oszczędności w szerokiej gamie prac instalacyjnych. Umożliwia ono samodzielne wykonanie wielu prac instalacyjnych, skraca czas zakłóceń w uczęszczanych miejscach pracy i zwiększa bezpieczeństwo dzięki mniejszej konieczności stosowania drabin.

Cable Scout+ Zestaw HandyZestaw Handy

Podręczny zestaw dopasowany do skrzynki narzędziowej.


Cable Scout+ Zestaw BasicZestaw Basic

Przeznaczony do stosowania w prostych instalacjach.


Cable Scout+ Zestaw DeluxeZestaw Deluxe

Najbogatszy zestaw przeznaczony do stosowania w dużych instalacjach.

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip

Downlight Covers SpotClip IconSpotClip to wyjątkowy produkt opracowany specjalnie z myślą o instalacji oświetlenia sufitowego, który zapewnia zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy źródłem światła a folią izolacyjną i izolacją termiczną dachu.

 

Kołpaki osłonowe lamp halogenowych SpotClip ISpotClip I

SpotClip-I opracowano do montażu punktowych lamp halogenowych w suchych konstrukcjach bezzaprawowych i panelach dźwiękochłonnych.


Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClipSpotClip-II

SpotClip-II opracowano do opraw o wysokości 95 mm. Zapewnia on zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy źródłem światła, folią paroizolacyjną i materiałem izolacyjnym.

 


Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip SpotClip IIISpotClip III

SpotClip-III stanowi mocowanie montażowe do zasilaczy zewnętrznych i zapewnia więcej miejsca do instalacji źródła światła.


Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip SpotClip BoxSpotClip-Box

SpotClip-Box zapewnia zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy lampą halogenową, folią paroizolacyjną i materiałem izolacyjnym.


Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip SpotClip KitSpotClip-Kit

SpotClip-Kit wyposażono w dodatkowe kolce na spodzie rozpórki, które chronią ją przed przesuwaniem się.


Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip SpotClip PlateSpotClip-Plate

Płytki SpotClip-Plate można łączyć ze SpotClip-Kit, SpotClip-Caps lub umieszczać jedną na drugiej za pomocą standardowych rurek SpotClip-Tubes zapewniających odpowiednią odległość między elementami.

Skontaktuj się z nami!


Update: 18/03/2017 © HellermannTyton 2016