Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip - Seria wyjątkowych i innowacyjnych produktów do bezpiecznej i łatwej instalacji halogenowych źródeł światła.

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip – Nowe, łatwe w montażu i energooszczędne rozwiązanie do bezpiecznego montażu halogenowych źródeł światła

Nasz zespół specjalistów w firmie HellermannTyton błyskawicznie zareagował na nowe wyzwania w dziedzinie montażu halogenowych źródeł światła i przedstawił najlepsze rozwiązanie do budynków mieszkalnych i przemysłowych.

Instalacja halogenowych źródeł światła w sufitach podwieszanych (tak w budynkach mieszkalnych jak przemysłowych) często stwarza problemy dotyczące konieczności skutecznej izolacji sufitu a zarazem zachowania przepływu powietrza dla halogenu (ryzyko przegrzania i pożaru).

 

Naturalnie, aby zapewnić w pełni skuteczną izolację budynku i utrzymać jego energooszczędność, odradza się wykonywanie otworów w materiale izolacyjnym.
Dlatego konieczne jest zabezpieczenie lampy halogenowej systemem, który podnosi materiał izolacyjny wokół niej, zapobiegając w ten sposób przegrzaniu źródła światła.

 

Inżynierowie z firmy HellermannTyton opracowali system zabezpieczający w postaci specjalnych kołpaków osłonowych lamp halogenowych, SpotClip. W zależności od wariantu kołpaki SpotClip można używać do izolacji z materiałów litych, jak i wtłaczanych. Seria obejmuje produkty do małych i bardzo dużych lamp halogenowych.


Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budynków mieszkalnych

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowychKołpaki SpotClip-I, SpotClip-II, SpotClip-III i SpotClip-Box są przeznaczone do stosowania w budynkach mieszkalnych. Tę nową serię innowacyjnych kołpaków osłonowych lamp halogenowych, opracowano z myślą o montażu we wszystkich rodzajach sufitów podwieszanych z zachowaniem niezbędnej bezpiecznej odległości od materiału izolacyjnego. Dzięki temu ograniczają one do minimum ryzyko pożaru i przegrzania się źródła światła. Ponadto kołpaki dystansowe SpotClip wydłużają żywotność oświetlenia.

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budynków przemysłowych

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budynków przemysłowychModele SpotClip-Kit i SpotClip-Plate zaprojektowano do użytku w budynkach przemysłowych. Tę nową serię innowacyjnych kołpaków osłonowych lamp halogenowych, opracowano z myślą o montażu we wszystkich rodzajach sufitów podwieszanych z zachowaniem niezbędnej bezpiecznej odległości od materiału izolacyjnego.
Kołpak SpotClip-Plate chroni płyty podsufitowe przed pękaniem i uszkodzeniem pod wpływem ciężaru dużych lamp halogenowych.

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budynków mieszkalnych


Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip opracowano do montażu opraw lamp halogenowych i LED w sufitach podwieszanych. Ta innowacyjna seria produktów zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i zalety instalacyjne, a także może być stosowana zarówno do sufitów podwieszanych z płyt drewnopochodnych, jak i paneli z płyt gipsowo-kartonowych.

 

SpotClip zapewnia zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy źródłem światła a folią izolacyjną i izolacją termiczną dachu i zachowuje sztywność nawet w wysokich temperaturach. Obniża to do minimum ryzyko uszkodzenia materiału izolacyjnego na skutek przegrzania, a zatem zagrożenie pożarowe. Ponadto kołpaki dystansowe SpotClip wydłużają żywotność oświetlenia.

 

SpotClip można instalować zarówno przed jak i po montażu oświetlenia. Umożliwia on także szybką wymianę lamp.

 

Dodatkowe pazurki na końcach ramion zabezpieczają SpotClip przed przekrzywieniem się. Inteligentny sposób prowadzenia przewodów przez uchwyt w górnej części kołpaka pozwala utrzymywać przewody na miejscu.

 

Wszystkie kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip przeszły pozytywnie próbę rozżarzonym drutem (GWT) o temp. 960°C i testy wymagane przez normy EN 60598-1, EN 60598-2-2 oraz NF C 15100.

 

Dobierz odpowiedni kołpak osłonowy do lampy halogenowej do rodzaju materiału izolacyjnego i średnicy oprawy.

 

 

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-I Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-I

SpotClip-I do standardowych domów mieszkalnych i zwijanego materiału izolacyjnego

• Maksymalna wysokość lampy halogenowej 70 mm

• Możliwość mocowania w otworach o średnicy od 62 do 90 mm

• Wykonany z niepalnego poliamidu 6.6 wzmacnianego włóknem szklanym zgodnego z normą UL94-V0 (PA66GF15%)

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-IIKołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-II

• Do standardowych domów mieszkalnych i wtłaczanego materiału izolacyjnego

SpotClip-II opracowano do lamp o wysokości maks. 95 mm

• Możliwość mocowania w otworach o średnicy od 62 do 90 mm

• Wykonany z niepalnego poliamidu 6.6 wzmacnianego włóknem szklanym zgodnego z normą UL94-V0 (PA66GF15%)

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-IIIKołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-III

Kołpak SpotClip-III umożliwia montaż zewnętrznego zasilacza. Jeżeli mocowana lampa halogenowa nie ma zasilacza zewnętrznego, można łatwo odciąć dodatkową poziomą nóżkę. Pozioma nóżka pomaga utrzymać bezpieczny odstęp między izolacją a zasilaczem lampy halogenowej. 

Kołpak osłonowy do lamp halogenowych SpotClip-IIISpotClip-III nadaje się do wszystkich standardowych zastosowań z izolacją litą. Dostarczany jest z rozpostartymi ramionami, które można w jednej chwili zablokować wewnątrz otworu montażowego. Wysokość kołpaka ochronnego zależy od średnicy otworu w suficie.
SpotClip-III nadaje się do montażu opraw punktowych o średnicy od 62 do 120 mm i do wysokości 115 mm. Wykonany z materiału niepalnego zgodnego z UL94-V2.

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Box

SpotClip-Box opracowano specjalnie do budownictwa pasywnego. Izolacja zachowuje ciągłość i nie narusza jednolitej struktury konstrukcji pasywnej.
SpotClip-Box służy do montażu oświetlenia LED i świetlówek kompaktowych w oprawach downlight o średnicy do 75 mm i wysokości do 130 mm. Produkt dostępny w zestawie z szybkozłączkami HelaCon Lux i wszystkimi elementami potrzebnymi do montażu.
Wykonany z materiału niepalnego zgodnego z normą UL94-V2 i stabilizowanego cieplnie (PA66HS).

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Box

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych do budownictwa przemysłowego

Kołpaki osłonowe lamp halogenowych SpotClip do budynków przemysłowych zaprojektowano do opraw typu downlight o większych wymiarach.

 

Modele SpotClip-Kit i SpotClip-Plate zaprojektowano do użytku w budynkach przemysłowych. Tę nową serię innowacyjnych kołpaków osłonowych lamp halogenowych, opracowano z myślą o montażu we wszystkich rodzajach sufitów podwieszanych z zachowaniem niezbędnej bezpiecznej odległości od materiału izolacyjnego. Kołpak SpotClip-Plate chroni płyty podsufitowe przed pękaniem i uszkodzeniem pod wpływem ciężaru dużych lamp halogenowych.

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Kit

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Kit

SpotClip-Kit przeznaczony jest zasadniczo do montażu dużych lamp halogenowych (downlight) w pomieszczeniach przemysłowych i biurowych. Komplet składa się z trzech nóżek i płytki mocującej. Nóżki dostępne są w dwóch długościach (150 mm i 240 mm). Płytka mocująca SpotClip-Kit ma sześć otworów mocujących umożliwiających rozstaw nóżek, zależnie od średnicy lampy halogenowej.

 

SpotClip-Kit 150 przeznaczony jest do opraw o średnicy od 100 do 270 mm i wysokości 140 mm. SpotClip-Kit 240 nadaje się natomiast do lamp halogenowych o średnicy od 170 do 310 mm i wysokości maks. 230 mm. SpotClip-Kit można połączyć z płytką SpotClip-Plate.

 

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Kit

 

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Plate

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Plate

SpotClip-Plate to rozwiązanie do montażu opraw oświetleniowych w sufitach podwieszanych rastrowych (modułowych), które chroni płyty podsufitowe przed pękaniem i uszkodzeniem pod wpływem ciężaru dużych lamp. Wymiary produktu 592 × 592 mm umożliwiają idealne spasowanie w sufitach systemowych o module 600 mm. Gotowe wycięcia w płytce montażowej ułatwiają montaż najpopularniejszych lamp halogenowych w zakresie średnic od 75 do 314 mm.

 

Należy sprawdzić, czy długość boku modułu wynosi 600 mm. W zależności od producenta i kraju długość może zawierać się w przedziale od 600 do 625 mm.

 

 

SpotClip-Plate można zastosować, aby zapewnić bezpieczną odległość między lampą halogenową a materiałem izolacyjnym. Oferujemy trzy różne rozwiązania zapobiegające uszkodzeniu materiału izolacyjnego pod wpływem przegrzania lampy.
1. Połącz dwie płytki ze sobą za pomocą rurek SpotClip-Tubes, aby otrzymać odpowiedni rozstaw między nimi
2. Za pomocą zaślepek SpotClip-Cap i rurek SpotClip-Tubes uzyskasz odpowiedni odstęp między płytką montażową a izolacją
3. Zestaw SpotClip-Kit można szybko połączyć z płytką SpotClip-Plate.

Kołpaki osłonowe do lamp halogenowych SpotClip-Plate

 

SpotClip-I

 

Instrukcje instalacyjne SpotClip-I

 1. Ściśnij ramiona kołpaka SpotClip i włóż do otworu montażowego.
 2. Zamocuj kołpak SpotClip w wybranym miejscu.
 3. Dociśnij pazurki do płyty gipsowej, żeby zapobiec przesuwaniu się kołpaka.
 4. 4. Teraz możesz bezpiecznie zamontować lampę halogenową.

 

SpotClip-II

 

Instrukcje instalacyjne SpotClip-II

 1. Zamocuj kołpak SpotClip w wybranym miejscu.
 2. Dociśnij pazurki do płyty gipsowej, żeby zapobiec przesuwaniu się kołpaka.
 3. Teraz możesz bezpiecznie zamontować lampę halogenową.

 

SpotClip-III

 

Instrukcje instalacyjne SpotClip-III

 1. Wsuń podstawę montażową do otworu.
 2. Dociśnij pazurki do płyty gipsowej, aby zapewnić stabilne zamocowanie kołpaka SpotClip III.
 3. Zamontuj lampę halogenową.
 4. Podłącz zasilacz i zamocuj przewód w uchwycie.

 

SpotClip-Box

 

Instrukcje instalacyjne SpotClip-Box

 1. Zamocuj płytkę dolną nad wywierconym otworem i zamontuj obudowę lampy halogenowej.
 2. Podłącz zasilacz do oprawy lampy dołączonymi szybkozłączkami HelaCon Lux i zablokuj złączem bagnetowym.
 3. Podłącz lampę do oprawy i zablokuj ją w odpowiednim położeniu.
 4. Teraz można nałożyć izolację.

 

SpotClip-Kit

 

Instrukcje instalacyjne SpotClip-Kit

 1. Ściśnij ramiona i wsuń SpotClip-Kit do otworu montażowego.
 2. Dociśnij pazurki do płyty gipsowej, aby zamocować ramiona w wybranym położeniu.
 3. Zamontuj lampę halogenową zgodnie z instrukcją producenta.
 4. Podłącz lampę halogenową do zasilania i zamocuj przewód w uchwycie.

 

SpotClip-Plate

 

Instrukcje instalacyjne SpotClip-Plate

 1. Umieść płytkę SpotClip-Plate w wybranym położeniu.
 2. Wytnij otwór w płycie sufitowej.
 3. Wsuń lampę halogenową do wyciętego otworu.
 4. Zamontuj lampę halogenową.
   

Skontaktuj się z nami!


Update: 18/03/2017 © HellermannTyton 2016